Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplap hiba lehet? Mi a...

Alaplap hiba lehet? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Új vinyóra telepítettem új win7-et.

Kékhalálozik és lefagy a rendszer félóránként. Gyakran beinduláskor is.

Ez volt a régi rendszerrel és most az új hdd-vel és új rendszerrel is ugyan ez van.


Mik lehetnek a problémák?

Mi lehet a baj az alaplappal?

Mi lehet a baj a rammal?

Milyen megoldások lehetnek?

Alaplap csere?

RAM csere?

Valami szoftveres helyreállítás szóba kerülhet?


2018. máj. 30. 10:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Én memóriahibára tippelek, memtest-et érdemes futtatni
2018. máj. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ez lehet táp, memória, alaplap.

A táp haldoklik, csere táppal lehet ellenőrizni, hogy cserélni kell vagy jó.

alaplapon púpos kondenzátor (kiszáradt, meghalt), égésnyom látható (pl túláram miatt), elöregedés miatti repedés, külső behatás miatti sérülés stb.

ram kicsúszott a helyéről, koszos a memória slot, külső sérülés (pl csatlakozó felületen) vagy csak szimplán ott is kezdi megadni magát a forrasztás az idő vasfogának. Ha több ram van, egyesével berakni és memtest-tel stresszelni.

2018. máj. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 KJUsul ***** válasza:

Nekem is volt ilyen problémám, sajnos tönkre is ment egy HDD. Aztán egy memória modul. Aztán az alaplap egyik memória csatlakozója...

Az ok: egy ócska minőségű táp volt az oka. Egyszerűen nem érdemes olcsó vacak tápokat venni, főleg nem ezt a típust. Nem írom le melyik az, mert nem vagyok biztos benne, hogy szabad. Mindenesetre nagyon olcsó volt, bár papíron 80+-os volt, a valóságban egy egy zárlatos ócskaság. Aztán vettem másik tápot sok minden helyreállt, de a memóriám sajna nem. Másikat kellett venni, a HDD-ra pedig pénzt gyűjtök az adatmentéshez... nem olcsó mulatság.

febr. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!