Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Boot sorrendje és a háttértáro...

Boot sorrendje és a háttértároló fizikai helye fontos a bootolási idő és a napi használat során?

Figyelt kérdés
Adott egy Lenovo IdeaPad 520 81BF00D0HV Ha a gyári HDD a helyén marad és a CD helyére teszek egy SSDt rendszerlemeznek a bootsorrend megváltoztatásával az úgy OK? Vagy fizikailag cseréljék ki a HDDt az SSDre és a caddybe rakjam a HDDt?

2018. aug. 24. 00:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Gondolom az SSD a rendszernek lenne.

Ha lehúzod az optikai meghajtó (CD olvasó) csatlakozóit és azokra kötöd az SSD-t (már ha jól értelmeztem és valóban ezt akarod), akkor mehet így is. Tökmindegy, csak legyen egy tápkábel, illetve egy adatkábel rákötve az SSD-re. Értelemszerűen a tápkábel az áramot adja a működéshez, még a szintén SATA szabványú SATA adatkábel kapcsolatot teremt a lap és a tároló között.

2018. aug. 24. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én ezt azért nem szoktam ajánlani, mert egyrészt így bukod a hotswap-ot (menet közbeni adattároló-csere), tehát ha épp kéne bármi miatt az író, akkor úgyis rendezheted át az egészet.


Ha nem buksz vele garanciát, szánd rá azt az 5 percet.

2018. aug. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!