Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudok javulást elérni egy...

Tudok javulást elérni egy olcsó videókártyával?

Figyelt kérdés

Üdv.

Nagy szükségem lenne egy új gépre, azonban ez csak 2-3 hónap múlva lesz meg. (kevés a fizu)

Most egy fektetett HP gépem van. Pentium dualcore procival és 2,5gb rammal.

Most a LoL elfut legalacsonyabb beállításokkal avg 20fps-sel, de a játék vége fele a 10 is alig van meg.

Tudok javulást elérni FPS-ben egy párezres PCI-e vidikarival? Gondoltam nézek egyet hardveraprón, de nem tudom hogy jobb lesz-e.

A célom hogy legkisebb grafikai beállításokkal ne menjen 30fps alá.

Ha találok olcsón ramot megéri azt is vennem 2x2-t és berakni dualchannelbe, vagy felesleges?

OH és láttam hogy van magas és alacsony hátlapú öreg videókártya. Jól gondolom hogy az alacsony hátlapú a fektetett gépekhez való?

Köszi előre is.


2018. okt. 3. 00:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha fektetett, akkor jó eséllyel csak low profilos megy bele. Gt1030 maximum, használtan 10e körül.
2018. okt. 3. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jó. Sikerült egy ilyen hosszú leírást összehozni, amiből végül is nem derül ki semmi.


Milyen Pentium Dual Core? Mert a 12 évvel ezelőtti E2000-es sorozattól a mai G4000-esig elég sokféle van és egy 3 generációval ezelőtti már odaver egy csúcs Core2 Quadot, a mai meg egy Nehalem i7-et is.


Most használsz videokártyát vagy integrálttall nyomod? Utóbbi esetben nagyjából az Ivy Bridge alapú Pentiumokig bezárólag javít a teljesítmányen még egy öregebb (7-8 éves) alsó kategóriás videokártya is.


Milyen az a HP gép. A fekvő elrendezés önmagában nem jelent semmit. Általában a HP 5 féle méretkategóriában gyártja a gépeit, amiben legalább a legnagyobb fekvőbe belekegy a normál magasságú kártya is, a közepesbe általában csak a low profile, a legkisebbe meg semmilyen vagy MXM közül is csak az alacsony fogyasztásúak.

2018. okt. 3. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

[link]

Ez az alaplapom. Azthiszem low profil x16.

A gép HP09f8H

A provit hirtelen nem tudom de sejtem hogy 945-ös.

2018. okt. 3. 06:34
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja, és nem. Nincs benne kari jelenleg.
2018. okt. 3. 06:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Rendben, akkor ez egy DC7900, amibe az E2100-as Pentiumokat dobták, annál gyengébb már nincs is. A tápja 240W-os és nem reménykednék benne, hogy a PCI-e ki tud adni 50W-nál többet. Nagyjából a GT730 a legerősebb, amit érdekes a proci mellé rakni. Van belőle Low Profile és hivatalosan belefér 50W-ba.
2018. okt. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az megjósolható hogy mennyivel lesz jobb az fps-em? Mindenesetre ha te aztmondod hogy bármi változást elérek, akkor veszek egy ilyen karit. Köszönöm a segítséget.
2018. okt. 3. 16:44
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi tapasztalatom nincs a LoL-lal, de összehasonlításképp amikor a processzorod piacra került az abszolút csúcs 180 ezres videokártya a 8800GTX volt. Na a GT730 kb. majdnem olyan erős.
2018. okt. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!