Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehet jó alakot elérni olcsó...

Lehet jó alakot elérni olcsó étrendből? (Nem hardcore testépítő alakot, csak egy izmosabb jó alakot).

Figyelt kérdés

Nos én úgy gondolom , hogy egy testépítő étrendet fentartani hosszútávon elég drága. Ha az étrendkiegészítőkröl szót nem ejtünk, azért a csirkemell sem olcsó.

Hogyan lehetne alakot formálni , drága dolgok nélkül?(Fogyásra gondolok jelenleg).



2013. jún. 14. 18:12
 1/4 anonim válasza:

Én úgy tanultam, hogy fogyással nem tudsz izmot építeni. Vagy fogysz, vagy izmot építesz. Lehet olyan étrendet összeállítani, hogy a fogyás ne építsen le az izmokból is. Ahhoz viszont szakemberhez kell fordulj és sok idő.


Én nemrég vettem egy kondigépet és megfelelő étrend mellett, edzéstervvel és tápkiegekkel edzek. (nem szteroid alapú)

Viszont előtte fogyóztam 1,5 hónapot. Leadtam a felesleges zsírt, Hoodiet spray alkalmazásával. Lassan indult be a hatás, napi 3szor fújtam vele. Egy idő múlva már elég volt csak napi egyszer 4-5 órakor ennem. 13-14 kilót adtam le. Abból kb 2 kiló lehetett izom. 77 kilóról indultam és 60 kilóig akartam lemenni. Sajna nem sikerült, műtét miatt abba kellett hagynom a fogyót. De a sebek már begyógyultak.


összegezve: Hoodiet spray 6-7K elég lehet 2 hónapig + napi egyszeri kaja. Nem sok anyagilag.


A megfelelő étrend az izom tömeg növeléséhez minimum havi 40K. Itt a gyors tömegnövelést értem.


Én még nem vagyok szálkás, de a kreatin kúra befejeztével ki fogom magam szálkásítani, még 2 hónap. Persze azt is megfelelő étrend mellett. Meg lehet oldani, de edzés és szálkásítás már nem izomtömeg növelés.

2013. jún. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Pár dolgot még hozzá tennék:

Ezeknek a dolgoknak van pszichés háttere is.

1. ha fogysz az annyit jelent, hogy a megszokott alakodtól el fogsz térni. Kaphatsz elég sok negatív véleményt! "Ne fogyjál. Beesett az arcod. Csúnya sovány vagy."

Ezeket én mind megkaptam.

Nem baj én úgy voltam vele, van elég akarat erőm és végig fogom csinálni.


2. Ha elkezdesz edzeni hétköznapi étrend mellett (persze lassabb lesz a tömeg növekedés) de könnyen túlbecsülheted magad. Megváltozhatsz, mint ember akár negatív irányba is.

2013. jún. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nekem van alap izomtömegem, mert régebben komolyan műveltem ezt a kondit , de most olcsóbban kell kijönnöm , viszont alakot akarok tartani , legalább olyan szinten h az még jól nézzen ki.
2013. jún. 16. 22:04
 4/4 anonim válasza:

Most mit akarsz? Fogyni? Szálkásítani, vagy izomtömeget növelni. Mert azt írtad jelenleg fogyás.

Ha szálkásítani akarsz menj el szakemberhez, mert azt senki se fogja neked megmondani látatlanból, hogy mit és mennyit kell enned, vagy edzened ahhoz, hogy jó legyen.


Ha az edzéseket nem veszed elő időnként újra, a szervezet magától leépíti azt az izomzatot amire nincs szüksége.


Az hogy jól nézel ki vagy nem az relatív dolog. Valakinek a sovány tetszik, van akinek a mackós alkat és van akinek a predátor alkat.

2013. jún. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!