Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek egy Intel Pentium...

Szerintetek egy Intel Pentium G4400 (6. generációs) mire elég manapság? Szaggathat a mindennapi felhasználás során egy PC, amiben ez a processzor található meg, vagy megbirkózik az átlagos felhasználással?

Figyelt kérdés

Az említett processzort nyúzom 2017 év eleje óta, azaz idestova lassan két éve, viszont amit mostanság tapasztalok az egyszerűen irreális. Komolyabb dolgok betöltésekor egyszerűen baromira szaggat a kurzor. Itt most komolyabb dolgok alatt nem AAA-s játékcímeket értek (ez persze nyilvánvaló), hanem pl ilyesmiket, hogy LoL, CS:GO stb. Én csak LoL-ozok, CS:GO-t csak próbálgattam, és játék közben esetenként olyan durva fps dropjaim szoktak lenni, hogy az egyszerűen hihetetlen. 110-150 között mozog az fps-em, a játék elején amikor jellemzően kevés a grafikus elem akkor pedig stabilan 200 fölött, de esetenként le szokott esni 30 körülire... Hát a harc sűrűjében nem épp kellemes dolog ez. Ha csak maga a kliens van nyitva és meg szeretnék nézni valamit a böngészőben, azt sem viseli jól, ekkor is szokott szaggatni a kurzor, a proci kihasználtsága pedig a böngésző indításakor az egekben. Bonyolultabb oldalak betöltése sem épp a kedvence, nem igazán remekel, ha a háttérben megy a kliens. Nem mondom, hogy mindig szaggat, amikor ilyesmi tevékenységeket végzek a gépen, de egyre gyakoribb a dolog. Sokszor nem is látok semmit a feladatkezelőben, ami ennyire használná a procit, amikor meg igen akkor az a Defender. Azt viszont lehetetlennek tartom, hogy ennek a procinak egy szaros LoL és maximum a háttérben egy-két oldal meglátogatása sokat jelentene. Már csak azért is gondolom így, mert teljesen kiszámíthatatlanul jönnek elő ezek a szaggatások. Van, mikor tök jól megy a böngésző, a kurzor nem szaggat, viszont ha átváltok a kliensre mert meccset talált, akkor a kliens lesz az, ami szaggatni kezd, minden más rendben van. Van, mikor a böngésző lassabb, van, mikor a kurzor szaggat, teljesen összefüggéstelenül, rendszertelenül fordulnak elő ezek a teljesítménybeli problémák. Ha a kliens nincs képben és valahogy a csillagok együttállásából adódóan csak a böngésző fut (a háttérben meg semmi) akkor tulajdonképpen minden remek, viszont ha a kliens is képbe kerül, akkor borulhat minden, sőt. Ha önmagában csak a kliens megy, akkor is borulhat minden és jöhetnek a szaggatások. A Defender még az, ami be szokott kavarni.

[link] - itt a gépem.

Kiegészítő infók: a gép augusztus 24-én lett újratelepítve tiszta telepítéssel, az SSD formázásával. A rendszerem legális, kulccsal aktivált Win10 Pro, a telepítő a Microsoft oldaláról lett beszerezve. Minden illesztőprogram friss, épp tegnap tököltem velük, hogy az összesből a legfrissebb legyen fent, illetve a rendszerből is a legfrissebb, 1809 van fent. Ami ezzel kapcsolatban érdekes, hogy én október 3.-án a Windows Update-n keresztül kaptam ezt a frissítést, amit elméletileg 10.-én terveztek terjeszteni és valamikor 4.-én vagy 5.-én a hiba/hibák miatt vissza is hívták (igen, ez az őszi frissítés). Nálam nem fordult elő semmi probléma a frissítési folyamat során sem, illetve azután sem, a rendszer nem törölt ki semmit az érintett mappákból, minden fájlom hiánytalanul megvan. A szaggatás Windows verziószámtól független, így is úgy is előfordul. Szabad tárhelyből sem az SSD-n, sem a HDD-n nincs hiány, SSD-n 60GB szabad helyem van, a HDD meg tulajdonképpen nem számít, ott adatokat tárolok. A LoL-t is ide telepítettem.



2018. okt. 25. 20:47
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Többször is átfogalmaztam a kérdést és azt hiszem valamit véletlen félreérthetően írtam. Az SSD-n van a LoL, nem a HDD-n.
2018. okt. 25. 20:54
 2/15 anonim ***** válasza:
Teljesen jó netezésre, nekem is az van, nem szaggat.
2018. okt. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Hm, hőmérsékletekkel minden rendben? A vezetékek nem érnek hozzá olyasmihez, ahová nem kéne?


#2 El kéne olvasni az apró betűs részt is, ott a lényeg.

2018. okt. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Amikor mindenre gondolnék, de nem jön össze :D Persze, a hőmérsékletek is stimmelnek, kivéve a videókártyámnál. Ahhoz muszáj használnom az utánégetőt (Afterburner), mert zerodB-es kacat, ha pedig a venti nem megy akkor 50 fokon üzemel attól függetlenül, hogy mire használom. Az sem számít, hogy tél vagy nyár, mert a szobában mindig jó idő van, fűta kályha rendesen és meg is tarja a meleget.
2018. okt. 25. 21:26
 5/15 A kérdező kommentje:
Ja igen, egyébként az Afterburner-el a videókártya is stimmel. Nem is olyan rég takarítottam a gépet, jó, ha egy hónapja és alaposan kipucoltam minden lerakódott port ronggyal/ecsettel/felfújhatós ágy pumpájával stb. Ezt is meg akartam említeni, de valahogy lemaradt :/
2018. okt. 25. 21:28
 6/15 A kérdező kommentje:
Kábelekre is figyeltem, jól elvezettem azokat így semmi nem ér hozzá semmihez.
2018. okt. 26. 10:55
 7/15 Gábor_79 ***** válasza:

Nem tudom, de 84 százalékos válaszadási aránnyal ezt ki kellene tudnod találnod. Persze csak viccelek.

A lapozófájl, hogy van beállítva? Mint rámutattál, mégis a processzornál vannak kiugró értékek. Más böngészővel próbáltad? Mert a Chrome pl. elég sok memóriát fel tud szipkázni, mondjuk én nem is használom. Aztán direkt nem win 10-et használok. A Defendert ideiglenesen nem ártana parkolópályára tenni, a próba kedvvért. A laphoz van még hetes támogatás is. Azzal nem tesztelted vagy kitétel valamihez a tízes?

2018. okt. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igazából 2017-ben mindent újítottam és úgy döntöttem, hogy kipróbálom a Win10-et, tehát az új konfiggal már csak Win10-et használtam. Meg is tetszett, ezért szeretnék ennél maradni.

3 böngészővel is próbáltam. Firefox-ot használok, de van Chrome és Edge is a gépen, amikkel szintén lepróbáltam. Az Edge kicsit takarékosabban tud indulni az előző kettőnél, de fura hibái ilyenkor vannak (pl nem tud a címre ugrani, csak ha új lapot nyitok meg és az előzőt bezárom). A Chrome kicsit jobban fogyaszt, így annál is hasonló gondok lehetnek.

A lapozófájlt hagyom, hogy a rendszer kezelje magának. Jelenleg 2.9GB ennek a mérete.

2018. okt. 26. 13:36
 9/15 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva a rendszerben nem szeretnék komolyabban gyomlálni, mivelhogy alapból nem lehet kikapcsolni a Defendert. Szerintem megpróbálom egyenlőre egy erőforrás-kímélő vírusirtóval helyettesíteni, hisz ki fog kapcsolni a Defender, ha felrakok valami mást.
2018. okt. 26. 13:39
 10/15 Gábor_79 ***** válasza:
A lapozófájlt azért kérdeztem, ha véletlen ki van kapcsolva vagy minimálra állítva.
2018. okt. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!