Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor probléma?

Processzor probléma?

Figyelt kérdés

A következő jelenséget nem értem:

A hullámzó teljesítmény miatt futtattam egy CPU stress test-et aida64-ben.20 perc teszt.CPU hőmérséklet: végig 40 fok.Fan speed: végig 1000 rpm.Ez nem normális dolog.Főleg azért nem,mert a BIOS beállítás 45 fokig engedi a CPU hőmérsékletet.A hűtőbordát megérintettem és az alapján a mért értékek stimmelnek.Miért lehet ez?



2019. jún. 22. 14:19
 1/3 A kérdező kommentje:
( Inkább így helyes: A fan speed: végig ~1000 rpm.Tehát nem pont 1000,hanem 1000 körül. 1040...1050)
2019. jún. 22. 14:53
 2/3 Fogyi69 ***** válasza:
PAszutázd újra, mert lehet meghalt az alaplapodban a hőm."mérő". Lehet hogy közben valójában 80 fok körül jársz, érdemesebb lenen az FSB hűtőbordáját megérinteni (a proci foglalat körül lévő bordákat) ha azok forrók, pasztázd újra a procid) [ez nem egy az egyben dolog mert ettől függetléenül lehetnek forrók, de a proci is rásegit ha nincs megfelelő hűtése]
2019. jún. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
2 hónapja lett újrapasztázva.Megnéztem a hőmérsékletet a hűtő tövénél is és az a durva,hogy még ott sem volt meleg.Amúgy egy CM TX3 Evo hűti.Az északi híd viszont éget,de állítólag némely am3+-os lapnál ez normális.Mindegy.Úgy döntöttem,hogy lecserélem a gépet,mert már nagyon elavult.Köszi a választ.:)
2019. júl. 6. 02:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!