Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit gondoltok a nem (teljesen)...

Mit gondoltok a nem (teljesen) legális letöltésről? nCore és társai, ebben nem vagyok otthon.

Figyelt kérdés
Én teljes mértékben elítélem, nem érdekel, hogy jogilag nem tudnak vele mit kezdeni, erkölcsileg elfogadhatatlannak tartom, mert nyilván amit ilyen módon letöltenek, az valakinek valamikor pénzbe került, így az előállítása is, legyen szó filmekről, szoftverekről, vagy e-könyvekről. Nem tudom, mik vannak még. Bevallom, azért néha én is rászorulok, amikor felveszek egy filmet/sorozatepizódot, és lemarad az eleje/vége (némelyik adó elég lazán kezeli az időpontokat), vagy elfelejtettem felvenni (csak sorozat esetén), akkor megkeresem online, és hálát adok annak, aki feltöltötte...

2022. szept. 21. 16:41
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ítélem el, 2 dolog

miatt.

1.Eltűntek a demók, gondolom nem kell részletezni hogy ez miért baj.

2.A magyarok csórók, itt egy 60 eurós tripla A játék lassan egy vagyonnal fog felérni, érthető hogy a csóró magyar inkább letölti.

2022. szept. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:
#31 Tudtommal a Steam bizonyos ideig visszautalja a játék árát, ha pl. nem tetszik, és mintha ott lenne pár demó is.
2022. szept. 29. 20:53
 33/41 anonim ***** válasza:
100%

Csak épp régen az volt a ritka ha valaminek nem volt nem pedig hébe-hóba van valaminek mint most.


Az meg elég macerás " demo ", hogy kifizeti, aztán ha nem tetszik jön a support meg várni míg a pénzét visszakapja.

2022. szept. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy így kényelmesebb, de kétlem hogy a legtöbben csak kipróbálásra használnák, aztán rohannának megvenni. Ha drága, ki sem kell próbálni, egy csomó akció szokott lenni, de persze 0 Ft-nál többnyire drágábbak...
2022. szept. 29. 21:29
 35/41 anonim válasza:
83%
Le vagyok égve, így lekalózkodok hébe-hóba sorozatot és filmeket. Bár amekkora haszonnal dolgoznak a nagyobb cégek/vállalatok, majd később sem hiszem, hogy megvenném azt a pár dolgot, ami néha kell nekem (kivéve egy szolgáltató, ha azon nincs, ami éppen kell, akkor it's pirating time).
2022. okt. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:

#35 Nem hiszem, hogy lehetne itt egy elképzelt túl magas haszonra hivatkozni, amikor egyrészt nem tudjuk, mennyibe került az előállítás, másrészt ha az esetleges magas haszon fedezi a veszteséges filmek/játékok költségeit, másrészt alapot teremt újak elkészítésére. Mert ha nincs a bankban pár millió dollár, nem lesznek új látványos filmek/játékok.

Azért köszönöm a választ (nem én pontoztam le)

2022. okt. 15. 08:34
 37/41 anonim ***** válasza:
13%
Továbbra is komikus, hogy pont egy olyan ítél el mindenkit zsigerből, és feltételez mindenkiről rosszat, aki ő maga is nagy bőszen kalózkodik.
2022. okt. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:
Továbbra is szánalmas, ha valaki egy pár perces rész, vagy akár egy egész sorozatepizód átlag évenkénti online megtekintését összemossa azzal, ha valaki pl. éjjel-nappal torrentezik. Kár volt említenem.
2022. okt. 15. 08:52
 39/41 anonim ***** válasza:
3%

"a példáid többsége nem győzött meg"

Csodálkoztam volna, ha téged bármi meggyőz. Te már úgy tetted fel a "kérdést", hogy előre eldöntötted magadban, hogy mindenki rossz, aki mást gondol, mint te. És már előre eldöntötted magadban, hogy mindenki aljas bűnöző. Nem lehet érdemben vitázni olyannal, aki nem vevő a vitára.


"OK, akkor demagóg vagyok"

Igen, az vagy.


"ne nézze meg az adott filmet, ha csak így tudja megtenni, mert nincs rá pénze. Van helyette ezer másik a tévében, majd esetleg leadják ezt is valamikor. Vagy olvasson könyvet..."

Jó, akkor megkérdezem: te miért is töltögetsz le akkor filmeket? Jaj, nincs meg az első 20 másodperc... és? Akkor nézd úgy, hogy nincs meg az első 20 másodperc. Vagy olvass helyette könyvet. Vagy nézz más filmet. ;-)


""Szeretne programozó lenni" - Ezerféle ingyenes szoftver és dokumentáció van. Nem értem a problémát."

Megint olyasmiről próbálsz okoskodni, amihez nem értesz. Jártál te programozó szakra? Vagy olvastad a követelményrendszerüket? Amikor a tanulónak előírják, hogy márpedig Microsoft Visual Studioban kell dolgoznia, ami Windows rendszerre érhető el, hátrányba kerül, ha ő mondjuk Monodevelopban dolgozik. Nem mintha utóbbi rosszabb lenne, csak épp nem biztos, hogy a tanerő díjazni fogja, ha VS-ben nem tudja megnyitni a megoldásfájlt. És sajnos nem ez az egyetlen szoftver az oktatásban, ami adott oprendszerhez kötött. Egyáltalán nincs ez így jól, de sajnos ez van.


"A másik felvetésed, hogy egy szoftver nem szerezhető be, az valószínűleg nagyon régi, de ezt sem fogadom el."

Nem fogadod el. Mert te aszondod. Akkora nagy Jani vagy, te...

De oké. Én meg azt mondom, hogy én meg a te "érveidet" nem fogadom el.


" Az meg nonszensz szerintem, hogy a cégek még nyernének is az illegális letöltésekkel, mivel szerinted így többen megismerik őket"

Igen, az... csak mert te aszondod.

Attól, hogy nem látod át a folyamatokat, még nem lesz igazad. A világ, és a piac pedig nem fog a te elgondolásaid szerint működni.

A Microsoft tűzzel-vassal küzd az ellen, hogy a felhasználók mást is megismerjenek. A Vistánál megoldották, hogy aktiválás nélkül ne lehessen használni. Persze, crack ott is volt... de jócskán megnehezítette az illegális felhasználók dolgát. Vajon mi az oka, hogy ezt az elég szigorú és hatékony kalózkodás elleni rutint a Microsoft egy az egyben kidobta a Windowsból? Hiszen ha tényleg igazad lenne, akkor még erősebb lépéseket kellett volna tenniük ez ellen. Most pedig ott tartunk, hogy egy aktiválatlan Windows is ugyanúgy működik, mint egy aktivált. Annyi, hogy bedob egy vízjelet a jobb alsó sarokba.

Vagy ha visszaemlékszel, 2012-2013 környékén a Microsoft nem tudott a kormánnyal megegyezni, és így az iskoláknak akkor nem járt "ingyen" az Office. Sok helyen ezt úgy oldották meg, hogy LibreOffice-t kezdtek tanítani. Pár hónap múltán milyen érdekes, a Microsoft mégis meg tudott egyezni a részletekben. Vajon miért?

Attól, hogy te képtelen vagy átlátni viszonylag egyszerű marketing-folyamatokat, és semmi rálátásod nincs a piacra, még nem lesz igazad. Akkor sem, ha kategorikusan kijelented, hogy márpedig egyedül neked van igazad. Ez nem így működik.


"Ez nem ment fel senkit."

Nem is beszéltem felmentésről. Arról beszéltem, hogy erősen túlzóak azok az álíltások, miszerint a kalózkodás akkora nagy kárt okozna a szoftvercégeknek. Legalábbis a nagyoknak.


"Dehogynem, legfeljebb nem használnák őket, csak vágynának rájuk..."

Mert te azt mondod...

A tapasztalat meg az, hogy akit sikerül rávenni, hogy mást is kipróbáljon, nem csak azt, amit épp innen-onnan hallott, máris nem olyan eszeveszettül vonzóak ezek a "nagypénzes" szoftverek.

Csak pár példa. Épp a napokban érdeklődött egyik ismerősöm, hogy tudnék-e neki szerezni ingyen MS Office kulcsot. Mondtam, hogy bocs, de nem. EMagon 10 ezer forint alatt be lehet szerezni (egyébként fél milla felett keres az illető). De neki ingyen kell. Oké. Megmutattam neki a LibreOffice-t és az OnlyOffice-t. Nagyon csodálkozott, hogy amellett, hogy ingyenesek, még személyes adatokat sem kell megadni, és nincs benne időkorlát. Úgy tűnik, tetszik neki. Vagy egyetemista haverom, aki állandóan szenved a beadandói szerkesztésével. Mert hát a Word fantasztikusan jól kezeli a sok képet, és egyéb onjektumot tartalmazó dokumentumokat. Megmutattam neki a LibreOffice-t. Azóta azt használja. Persze, nem mindenkinek jönnek be ezek a termékek. De a tapasztalat az, hogy ha az ember lehetőséget kap rá, hogy megismerjen mást is, mint egy-két monopol cég termékét, nagyon sokan választanák ezeket az "alternatív" szoftvereket. Akkor is, ha a másik is ingyen lenne.

A videókészítő hobbisták között pedig már gyakrabban hallom a Kdenlive nevet, mint a Sony Vegast. Sőt, a Photoshop sem annyira egyeduralkodó már, mint mondjuk egy 10 éve.

De igazából hiába mondok bármit, te már eldöntötted magadban, hogy rajtad kívül senkinek nincs igaza, és a világ márpedig úgy működik, ahogy te szeretnéd.


"Ha tényleg olyan sokan kalózkodnának, már rég abbahagyták volna a fejlesztésüket az alacsony eladás miatt."

Megint fekete-fehérben gondolkodsz. És csak azokat a részeket vagy hajlandó értelmezni az írásainkból, amik neked tetszenek, vagy amikbe hatékonyan bele tudsz kötni.

De nem leszek rest, leírom mégegyszer.

Arról sehol nem ejtettünk szót, hogy a felhasználók 100%-a kalózkodna. Az sem hangzott el, hogy az, ha mindenki kalózkodna, jó lenne a szoftvercégeknek. De nem is kalózkodik mindenki. Jellemzően a válallati szférában alacsony a kalózszoftverek aránya. És jól látható trend, hogy magáncélú használatra is egyre többen választanak legális szoftvert. Ha pedig nem ismernék a népszerű kereskedelmi szoftvereket, korántsem biztos, hogy azt választanák. Lásd a fentebbi példámban: akik hajlandóak megismerni mondjuk a LibreOffice-t, vagy mondjuk a Linuxot, közülük elég sokan később azt szeretnék használni. Ha viszont kizárólag egy terméket ismernek (és önként a többség nem érez késztetést másnak a megismerésére), el fogják várni, hogy máshol is azt használják. Az irodában a főnök eleve Windos+MS Office gépeket szereztet be, mert talán nem is tud róla, hogy létezik más. Ha tud is róla, nem ismeri. Mint ahogy az ott dolgozók többsége sem. Ha most ők az iskolában Linuxot, és LibreOffice-t tanultak volna, akkor az lenne az elvárásuk, és nem a Ms Office.


"Még azt is ki merem jelenteni, hogy a kb. 50 ezres Windows nem drága"

Ez meg egy szubjektív kijelentés. Kinek mi a drága. Ez egyéni megítélés kérdése. Én ha azt nézem, hogy 50 ezer forintért kapnék egy olyan rendszert, ami (nekem) hátrányosabb, mint a Linux Mint, akkor bizony drága.


"Azzal fog dolgozni, amit elé tesznek, ha DOS-alapú szövegszerkesztőt, akkor azzal."

Ez megint csak kicsinyes, demagóg, és felszínes "érvelés".

Igen, azzal fog dolgzoni, amit elé tesznek. Aztán vagy felmond a próbaidő alatt, vagy nem. Vagy elkezd hisztizni a főnöknek, hogy ő mással szeretne dolgozni, vagy nem. Ha az álláshirdetésben az szerepel, hogy LibreOffice Calc ismerete elvárás, eleve a jelentkezők 90%-át el is veszíti. A főnök meg alapból olyan szoftvert fog beszerezni, amilyet ő maga is ismer, vagy amiről már hallott.

Szóval azért nem úgy működik ez, ahogy te gondolod.


"Tudtommal a Steam bizonyos ideig visszautalja a játék árát"

Igen.

2 óra játékidő alatt, és a pénzt meg pár héten belül utalja. Aztán ha ezt többször eljátssza az ember, kapja a figyelmeztetést, hogy a Steam nem egy kölcsönző...

Ez azért távolról sem ugyanaz, mint egy ingyenes, játszható demó.


"kétlem hogy a legtöbben csak kipróbálásra használnák"

Igen, tudjuk, a te elképzeléseid szerint lehetetlen, hogy valaki valamit ne ártó szándékkal tegyen.

Szerinted az is lehetetlen, hogy valaki ne pakolja fel egyből torrentre a frissen megszerzett játékait.

Ne magadból indulj ki, kérlek!


"egyrészt nem tudjuk, mennyibe került az előállítás blablabla..."

Most meg jön a jól bevált ismerethiányra alapozott "érvelés". (Valójában érvelési hiba.) Ha a te képzelt állításaidat kell alátámasztani, akkor még az adathiány is "érv" neked.


"Továbbra is szánalmas", amikor valaki másokat alapból gazembernek tart, miközben ő maga kalózkodik.

De tudod, ha te "nem fogadsz el" semmit mentségnek, akkor én sem. Ha neked az aljas szemétség, amikor valaki egy évek óta nem forgalmazott szoftvert letölt, vagy pusztán kipróbálási céllal letölt egy játékot, és habzó szájjal kiáltasz rá kígyót-békát, és kioktatos, hogy akkor használjon/nézzen mást, akkor erre én is azt mondom, hogy akkor nem fogadom el mentegetőzésnek azt, hogy te csak pár percért torrentezed le a filmet. Nem vagyok híve a kettős mércének.


"Kár volt említenem."

Kár volt egyáltalán ezt a kérdést kiírnod.

2022. okt. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:
Erre a kisebb dolgozatra csak annyit reagálnék, hogy én nem minősítettem senkit, főleg nem "habzó szájjal", mindössze annyit írtam, hogy ezt a fajta letöltögetést elítélem, nem többet. Továbbá nem tudom, mi köze a témához a Linuxhoz, a LibreOffice-hoz és társaihoz, amiket sok esetben én is megfelelőnek tartok, bár könnyen el tudom képzelni, hogy egyik vagy másik, otthon vagy egy cégnél nem jó valamiért. Több időt nem szeretnék erre pazarolni, bocs. Mellesleg a lepontozást nem nekem köszönheted.
2022. okt. 15. 11:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!