Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit gondoltok a nem (teljesen)...

Mit gondoltok a nem (teljesen) legális letöltésről? nCore és társai, ebben nem vagyok otthon.

Figyelt kérdés
Én teljes mértékben elítélem, nem érdekel, hogy jogilag nem tudnak vele mit kezdeni, erkölcsileg elfogadhatatlannak tartom, mert nyilván amit ilyen módon letöltenek, az valakinek valamikor pénzbe került, így az előállítása is, legyen szó filmekről, szoftverekről, vagy e-könyvekről. Nem tudom, mik vannak még. Bevallom, azért néha én is rászorulok, amikor felveszek egy filmet/sorozatepizódot, és lemarad az eleje/vége (némelyik adó elég lazán kezeli az időpontokat), vagy elfelejtettem felvenni (csak sorozat esetén), akkor megkeresem online, és hálát adok annak, aki feltöltötte...

2022. szept. 21. 16:41
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
75%
Nem újkeletű dolog a kalózkodás. A maga idejében a VHS-t, később a DVD-t is másolták, ugyan ez megy most, csak a neten keresztül. Részben a filmforgalmazók is tehetnek róla, mivel irreálisan sok pénzt kérnek a legális "kópiákért", az egyik VHS kazettám melletz van egy cetli amin a kiadó többi kazettája van, árakkal... 3800 Ft volt egy kazetta, ami akkoriban sok pénz volt. Egy új BluRay lemez 9000 Ft is lehet. Ennyit egy átlag ember nem fog fizetni érte. A streaming meg azért nem jó, mert folyamatosan fizetni kell érte, így bár először olcsónak tűnik, egy év alatt kifizeted az adathordozók árát, ráadásul bármikor eltűnhet, míg az 1994-es évjáratú VHS kazettáim a mai napig működnek, bármikor bepattintom a magnóba, ami szintén működik (az órája 2017-ig tud számolni) és nézem.
2022. szept. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
60%

10-es: Én írtam, ha annyira akarod olvasgasd át, én már régebben megtettem ezt a részt onnan is tudtam, szóval innentől kezdve nem fogok azért dolgozni csak mert valaki nem hiszi el, hogy valami úgy van a törvényben ahogy van.


A kedvedért gondoltam azért valamit keresek, ha neked meg nem felel meg ez se - igen biztos aki azt a cikket is írta a linkelt oldalon már előre készült erre, hogy majd számodra fals infot tesz be -.

Keress inkább ilyen érvelési hibás linket ha ez lefoglal, de ettől ennyi, törvényileg a letöltés MO-n jelenleg nem ütközik semmilyen jogszabályba, A torrent esetén alaphelyzetben felfele is töltünk, de ha valaki kikapcsolja a feltöltést és csak lefele jön adat, onnan jogilag nem bűnös.

2022. szept. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
0%
Valahogy éreztem, hogy mikor bizonyítani is kéne az állításokat, akkor elfogy a tudomány.
2022. szept. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
#11 OK, beszéljünk csak a filmekről. Egyrészt a streaming-szolgáltatásokat nem kötelező évekig előfizetni, megteheted, hogy pl. fél évente előfizetsz egy hónapra. Pár helyen kölcsönözni és vásárolni is lehet, azaz nem vagy feltétlenül előfizetéshez kötve (ami pl. az Amazonnál csak 899 Ft, napi 30 Ft). Nem tudom, utóbbi esetben le is lehet-e tölteni a filmeket, ha nem, reménykedsz, hogy nem menjenek csődbe mostanában... A VHS már a megjelenésekor sem volt egy csúcstechnológia úgy 45 éve. "Egy új BluRay lemez 9000 Ft is lehet." - nem a legdrágábbal kell összehasonlítani.
2022. szept. 21. 17:53
 15/41 anonim ***** válasza:
100%

Én meg úgy érzem, hogy csak kötekedni akarsz, ott a lehetőséged írtam, sőt a jogtáron fenn van online minden elérhető, bárki szabadon böngészheti, és mivel én már megtettem régebben ezért is írtam hogy most nem fogok a kedvedért pár ezer oldalt áttúrni, de ettől még tudom hogy így van.


Kerestem erre egy rövid cikket ami szintén erre hivatkozik, az sem tetszett. Részemről ennyit a témáról, nem fogok egy idegen kedvéért vitába keveredni egy alpból értelmetlen dolgon csak mert a másik fél nem veszi a fáradságot hogy megnézze ha annyira nem hiszi. Mindössze annyiban tartozott a témához, hogy a letöltés önmagában nem illegális cselekmény nálunk, de ha szeretnél belemenni a témába nyiss róla nyugodtan egy kérdést szerintem.

2022. szept. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%
14: Max kódolt formában létezik offline nézési lehetőség, úgy hogy a kalsszikus értelemben letöltheted a filmet, sorozatot a gépre és bármilyen lejátszó megnyitja, úgy nincs egyiknél se.
2022. szept. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg régi cucc már csak torrent oldalakon van fent.


Megvennéd, de nem tudod, mert már sehol sem árulják (online sem)


Azonban torrent oldalon fent van.


Ilyenkor mit teszel?

2022. szept. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%

Még ha illegális is lenne a szerzői jogvédett tartalmak letöltése, nálunk akkor sem üldözik a felhasználókat, nincs következménye a dolognak. Parttalan vita a jogi megfelelőség bizonygatása, mert úgysem számít a valóságban.

Kérdező te meg röhejes vagy, mikor előadod a szentbeszédet, hogy rohadjon meg mindenki aki nem fizet, majd lezárod azzal hogy amúgy te is igénybe veszed az illegális megosztást.

2022. szept. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%
#14 oké, előfizetek egy hónapra, megnézek 5 filmet, majd lemondom. Olcsón megúsztam. Aztán fél év múlva megint meg akarom nézni, megint előfizetek, írom a keresőbe a film címét, de az 5-ből csak 4-et ad be... Na ilyenkor mi van? Persze ez torrentoldalon is megeshet, ott se örökéletű a torrent, de ha egyszer letöltötted és nem törlöd, az ott marad fél év múlva is. Ahogy a BD, DVD, VHS is ott lesz, csak mint írtam, irreálisan sokat kérnek érte. Persze vannak jó akciók, vettem már 500 Ft-ért 2 DVD-s pakkot, 1-1 egész estés és 1-1 rövidfilmmel rajtuk, az abszolút megérte. Mindezt 5 éve, a lemez azóta is ott van a polcon, ha olyan kedvem van beteszem és nézem. Streamimgen lehet, hogy hiába keresném már.
2022. szept. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:

#17 többnyire azért szerintem nem ilyeneket töltenek le

#18 Igazad van, bár én csak streamelek ilyet, és ritkán, mondjuk évente, akkor is sokszor csak az elejét/végét nézem meg. Az meg erős túlzás, hogy rohadjon meg...

2022. szept. 21. 18:25
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!