Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit gondoltok arról, hogy az...

Mit gondoltok arról, hogy az nCore be akarja szüntetni az SD minőségű videótartalmak feltöltésének lehetőségét? Mégis mi értelme ennek?

Figyelt kérdés

Mert szerintem az ég világon semmi.

Ezzel csak fölöslegesen korlátozzák az oldalt. Rengetegen töltenek SD minőségben az alacsony mérete és a letöltési sebesség miatt. Illetve sokakat kielégít a nem HD tartalom is. Elég csak megnézni a legnépszerűbb torrenteket, a többségük SD minőségű. Egy ilyen döntéssel csak kiszúrnának az oldal felhasználótáborának nagy részével és cserébe az ég világon semmi pozitívummal nem járna.



2023. szept. 18. 19:01
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
58%
2023. szept. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
36%
Mondjuk nem kell egy filmből hogy fennlegyen 22 verzió csak mert más a felbontása.
2023. szept. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
59%
Én SD-t töltök amíg lehet picike 40'-os tv-m van majd 3 méterről nézem bőven jó az SD is. Mondjuk MKV-ba jó az AVI az eléggé sz@r, azt tényleg kukázhatnák.
2023. szept. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
86%

Ugrásszerűen meg fog nőni az 576 soros SD ről felkonvertált 666 soros HD filmek aránya.. :P


Inkább az mpeg2 (DVD) filmeket tiltanák be. Csak pazarolják a sávszélességet az elavult mpeg2 kódolásukkal.


Amúgy pedig ezek a szabályok az "Eredeti release" feltöltőkre (akiknek saját asci logójuk van) nem vonatkoznak, csak a pórnépre. Ők bármit feltölthetnek majd ezután is.

2023. szept. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
55%

Ez most HD vagy SD nek minősül?

Sorszáma azonos az eredeti HD val, de az asztali sd dvd lejátszóm is lejátsza:

[link]


Vagy nem a sor hanem az oszlopszám dönti el hogy SD vagy HD? Pl 1000 felett HD?

2023. szept. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
82%

"Amúgy meg érdekes módon az mp3 valamiért senkit sem zavar."


Csak a szezont ne keverd a fazonnal. 320kbps mp3 és flac között az emberek 99%-a nem veszi észre a különbséget. Ezzel szemben SD és HD között igen.


Egyébként itt arról volt szó hogy HA elérhető ugyanebből HD tartalom, AKKOR nem kell már SD. Nem arról volt szó hogy ezen túl az SD megszűnik, hisz van sok tartalom ami HD-ban ki sem jött

2023. szept. 19. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
30%

"Van tárhelyem amennyi kell ... nem szoktam megtartani őket."


Ez esetben végképp nem értem a problémát. Ha letöltés és kötelezettség elérés után törlöd is, mit zavar az hogy 2GB helyett 8GB a film?

Egyébként SD tartalom előtt volt még rosszabb minőség is az internet hőskorában, amikor a Youtube is max 320x240 pixeles felbontást engedett meg maximum. Ezt nem akarjuk visszasírni? Hisz akinek az a felbontás tetszett, azzal csak kicsesznek!


"Nem mindenkinek alapfeltétel a 4k."


Még szerencse hogy ezentúl nem csak 4K filmek lennének fent! HD 720p-nél kezdődik, "kicsit" messze van a 4K-től, így a szalmabáb érvelésed nem ér semmit.

2023. szept. 19. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
89%

"Elég csak megnézni a legnépszerűbb torrenteket, a többségük SD minőségű."


Na de tudod miért? SD-t megszokásból töltenek, mert régen is azt töltöttek, nem volt HD. Rokoni körben is azt látom hogy ott a 4K TV-je, meg az 1440p monitorja de egyébként nem ért hozzá, letölti az SD-t, majd mikor viszek neki én filmet 1080p-ben, csodálkoznak milyen jól néz ki... Na EZÉRT ne vedd alapul azt hogy az SD a legnépszerűbb.


Egyébként ha már népszerű torrent: jelenleg a legnépszerűbb töltött SD film (legtöbb seeder) a legújabb Indiana Jones film. Valóban SD-t töltik a legtöbben, de emellett sem meehtek el szótlanul:


SD HUN torrentek száma: 1db

HD HUN torrentek száma: 5db


Összes SD HUN torrent seeder szám: 7254db

Összes HD HUN torrent seeder szám: 6962db


Tehát ilyen körülmények között is, hogy SD-t megszokásból tölti a többség nem belegondolván hogy HD-val jobban járna, még így is már fifti-fifti a megoszlás.

2023. szept. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
37%

SD-t nagyon sokan csak megszokásból töltik, nem azért, mert kevés a helyük. Ha a 720p lenne a legkisebb méretű, akkor azt töltenék, azt is lejátsza minden.

Felőlem megszűnhet.

2023. szept. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
21%

Elgondolkodtam... szerintem 10 éve voltam utoljára mekiben. Akkor is wc-n.


"Van tárhelyem amennyi kell"

"nem szoktam megtartani őket."

Vagyis nincs semmi progléma, csak vihar a biliben. Tipikus proli vagy aki azonnal rinyál ha bármi "sérelem" éri.


"Megint csak azt tudom mondani, hogy"

Senkit nem érdekel hogy mit nyafogsz. Éld tovább sanyarú életeted és fogadd el a változásokat!

Ma már kis falvakban is ott figyel az optikai hálózat. Meg nagyon sok helyen ott a rettegett 5G is. Nehogymár probléma legyen hogy nem 10, hanem 14 másodperc alatt töltődik le egy rész valamelyik sorozatból.

Annó a modemes időkben egy éjszaka 250-280MB jött le... akkoriban számított volna. Ma már senkit nem érdekel mi mennyi.

Azt meg nehezen tudom elképzelni hogy élvethető az SD tartalom a 4K-s tv-n. Vedd elő a padlásról a CRT tv-t és nézd azon te elmaradott ősember!

2023. szept. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!