Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit gondoltok arról, hogy az...

Mit gondoltok arról, hogy az nCore be akarja szüntetni az SD minőségű videótartalmak feltöltésének lehetőségét? Mégis mi értelme ennek?

Figyelt kérdés

Mert szerintem az ég világon semmi.

Ezzel csak fölöslegesen korlátozzák az oldalt. Rengetegen töltenek SD minőségben az alacsony mérete és a letöltési sebesség miatt. Illetve sokakat kielégít a nem HD tartalom is. Elég csak megnézni a legnépszerűbb torrenteket, a többségük SD minőségű. Egy ilyen döntéssel csak kiszúrnának az oldal felhasználótáborának nagy részével és cserébe az ég világon semmi pozitívummal nem járna.



2023. szept. 18. 19:01
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
61%

Megszokás, no igen. De minek töltsek le 4-5Gb-t, ha egy is elég. Minek húztak le 500GB-s sorozat release-t, ha van 100GB-s.

Egy jó x264-es SD vagy 720p(HD) között alig látható a különbség, ellenben 5x annyi helyet foglal.

Nem tárolgatom én sem, de ennyi adatot minek szedjek le, ha nem igénylem. Nem vágok eret, ha megszűnik, de nem zavar a létezése.

2023. szept. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
61%

3 nap háborgás után az egész ügy el lesz felejtve, és mindenki éli tovább az életét szó nélkül, belátva hogy felesleges harcolni ilyen hülyeségeken.

Egy 200 megás SD epizód helyett egy 400 megás 720p lesz elérhető, ez nem a világ vége. Nincsenek ötszörös különbségek.

2023. szept. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
62%

"de ennyi adatot minek szedjek le"

Elkopik a routeret miatta? :D

2023. szept. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
88%

Sikerült felfogni🤣. Minek töltsek le olyat ami nem feltétlenül kell, ha van kissebb. Engem nem fog zavarni, ha HD-t kell töltenem, van helyem és netem is hozzá, és a TV le tudja játszani közvetlenül a gépről a tartalmakat.

Ellenben vannak csórók akik egy sz@r gépen töltik és pendrive-ra másolva viszik a tévéhez a cuccot, nekik kellemetlen lesz. (Ismerek ilyeneket)

2023. szept. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 A kérdező kommentje:

#16

"Csak a szezont ne keverd a fazonnal. 320kbps mp3 és flac között az emberek 99%-a nem veszi észre a különbséget. Ezzel szemben SD és HD között igen."


Hidd el, normális eszközzel igenis észrevennéd a különbséget az mp3 és a flac között, ha csak nem vagy hallássérült persze.

320kbps -re is lehetne mondani, hogy gagyi szar, ha egy normális hangszóróból vagy fejesből játszod le, hát még ha egy komolyabb hangrendszerből...

Tehát ennyi erőből ezek is mehetnének a kukába, de rengeteg ember ezt használja főként, akár csak filmek esetében az SD-t.


#17

Nem szalmabáb érvelésnek szántam, egyszerűen csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy míg egyesek a 4k -val villognak, addig másnak megfelel a kisebb felbontás jóval olcsóbban, mert nem igényli azt a mértékű DPI -t, hisz mondjuk távolról nézi a képernyőt, mivel TV-t nem 1 méterről szoktuk nézni ugyebár. Ezért mondtam, hogy ez nem alapfeltétel. (Nekem például nem az.)


A 320×240 -et meg könyörgöm ne hasonlítsuk már egy jól rippelt DVD minőséghez. Mai napig vannak DVD -im, igaz ritkán, de néha még használom őket, és nem kezdem el számolgatni a pixeleket, hanem egyszerűen csak élvezem a tartalmat. Hosszú évekig tökéletes volt ez is a népnek, a 720×480 / 720×576 amíg nem volt jobb. Nem mondom, hogy egyáltalán nem töltök HD -t, mert töltök azt is, de sok mindenre elég az SD is. És nem mindegy, hogy egyszerre 30 filmet tudok/akarok seedben tartani, vagy csak 10-15 -öt.


#20

Proli a te drága jó édesanyukád. ;)

Tudod nem mindenkinek adatott meg, hogy gyors internete legyen.

És látom te sem értetted meg, hogy ettől tőletek FHD mániásoknak semmivel sem lenne rosszabb, ellenben azoknak akiknek megfelel az SD igenis rosszabb lenne.

Erre még senki sem tudott észszerű érvet mondani, mindenki csak: "Jaj dehát már minden TV 4K -s, az SD szar ezért nekem nem kell." meg hasonlók. Ha neked nem kell, ne használd! Senki sem tart pisztolyt a fejedhez, hogy tölts és seedelj SD minőségű tartalmat. Azonban, akik eddig főként olyat szedtek azok rá lesznek kényszerülve erre, hisz elveszik tőlük a lehetőséget.

Ezt fogjátok már fel!


Nincs 4k-s tévém. És egyáltalán nem a felbontás nagyságától függ, hogy élvezhető -e a tartalom, hanem a képernyő méretétől. Kisebb képernyőn jobban összesűrűsödnek a pixelek, így ott nem lesz pixeles a kép. De még annyi ész sem szorult beléd, hogy ezt megértsd.


"Vedd elő a padlásról a CRT tv-t és nézd azon te elmaradott ősember!"

Te meg vedd elő az eszedet, ha van egyáltalán, meg egy kis jó modort. Ja hogy az nincs... Sajnállak. A stílus mag az ember.

2023. szept. 19. 17:13
 26/66 anonim ***** válasza:
40%

"Hidd el, normális eszközzel igenis észrevennéd a különbséget az mp3 és a flac között, ha csak nem vagy hallássérült persze."


Ezek szerint nem értesz hozzá. Audiofilek közötti vakteszt alapján mondom, ott a többség észreveszi a különbséget, de sokan nem. Átlagember milliós DAC+fejhallgatóval néha észreveszi a különbséget, erről is van személyes, ismerősi tapasztalat, neten is rengeteg ilyet olvasni. SD és HD között meg csak a vakok nem veszik észre a különbséget.

2023. szept. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 A kérdező kommentje:

#26 Értek hozzá amennyire kell, és hallom is a különbséget és van olyan ismerősöm, aki szintén hallja a különbséget pedig nem audiofil, csak nem egy olcsó gagyi fülest használ. Ennek ellenére mégis megelégszik az mp3-al mert ugyan jobb a flac vagy az ogg, mégis kielégíti az mp3 is.

Ennyi.

Mellesleg nCore fórumon olvasni olyat is, aki nem veszi észre a különbséget az SD és a 720p közt. Hisz valóban nincs nagy különbség. Ha nármális távolságban nézed, valóban nem igazán vehető észre, csak ha direkt elkezdesz rákattani, hogy a minőséget hasonlítsd. A legtöbben pedig nem ezt teszik.

2023. szept. 19. 17:23
 28/66 anonim ***** válasza:
83%

"Ha nármális távolságban nézed, valóban nem igazán vehető észre, csak ha direkt elkezdesz rákattani, hogy a minőséget hasonlítsd"


Ezt max 1080p vs 4K-ra tudom elhinni. SD és 1080p között azért ég és föld a különbség. Ha meg "jó minőségű DVD RIP"-hez kellene hasonlítani, ott a jó minőséggel kéz a kézben jár a magasabb bitráta is, így már eléggé közelítjük a HD kategóriát.

2023. szept. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te min játszod le a tartalmat és mennyi tárhelyed van, hogy ennyire rászorulsz az sd tartalomra?


Nem kötekedés, csupán érdeklődöm :)

2023. szept. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
24%

Én egy régi okos tévén pendrive-ról nézek filmeket (meg laptopon negyed képernyőnyi ablakban, miközben a képernyő 3/4-én mással foglalkozom, mint most is). A tévé sem tud fullHD-t, igényem sincs rá, hogy jobb legyen a képminőség.

Viszont értékelem, ha több film is elfér a pendrive-on és kevésbé kell tetrisezni a fájlokkal, hogy elférjenek rajta. 4GB felett meg eleve nem is támogatottak a fájlok a FAT pendrive-on, de nem is szánnék ennyi helyet egy filmre sem.


Persze, letölthetném nagyobb méretben és aztán konvertálhatom kisebb felbontásra, csak nincs kedvem szórakozni ilyenekkel. Ennyi erővel akkor minek HD és több féle felbontás. Legyen mindenből csak egy 4K változat és mindenki konvertálgasson magának, ha másra vágyik.

2023. szept. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!