Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit gondoltok arról, hogy az...

Mit gondoltok arról, hogy az nCore be akarja szüntetni az SD minőségű videótartalmak feltöltésének lehetőségét? Mégis mi értelme ennek?

Figyelt kérdés

Mert szerintem az ég világon semmi.

Ezzel csak fölöslegesen korlátozzák az oldalt. Rengetegen töltenek SD minőségben az alacsony mérete és a letöltési sebesség miatt. Illetve sokakat kielégít a nem HD tartalom is. Elég csak megnézni a legnépszerűbb torrenteket, a többségük SD minőségű. Egy ilyen döntéssel csak kiszúrnának az oldal felhasználótáborának nagy részével és cserébe az ég világon semmi pozitívummal nem járna.



2023. szept. 18. 19:01
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:
78%

50

Igen; egy hálószobába bőven elég egy kisebb TV. Arra, hogy a egy sorozat epizódot megnézzek, megint csak elég az sd. Sokmindent tárolok hd-ban, kb 15 TB mennyiséget, de tényleg nem kell mindenre hd.

És ismétlem, amíg nem veszi el a helyet mástól, engem ugyan nem zavar a létezése.

2023. okt. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 A kérdező kommentje:

Vicces, mert itt pont ti HD mániások hisztiztek ok nélkül.

Fórumon is meg lehet nézni a kommenteket, csomóan kifejtették kulturáltan miért nem örülnének az ötletnek, erre jöttek a megmondóemberek és lekezelő stílusban magyarázkodtak, hogy de igen jó az ötlet, mert "2023 van és haladni kell a korral". Aki ezt nem teszi, az elmaradott, igénytelen, IQ betyár meg hasonlók. Itt most ugyan ez van.

Akkor ki is az aki valójában hisztizik?

Ráadásul ezzel ti semmilyen előnyhöz nem jutnátok.

2023. okt. 5. 10:08
 63/66 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, 5-10 év és a HD is bőven elavult elsz....
2023. okt. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:
53%
Ebben semmi mánia nincs. Ennyi erővel oda-vissza lehetne személyeskedni, hogy te meg SD mániás vagy. Mindkét oldalnak megvannak a valid érvei, a különbség annyi, hogy az üzemeltető már döntött, hogy HD lesz a standard.
2023. okt. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim ***** válasza:
27%

A konvertálással mi a baj?

Én például a letöltött SD tartalmakat még tovább szoktam tömöríteni. Pl a légikatasztrófák sorozatnál amúgy sincsen olyan komoly képi világ amiért megérné nagy felontásban tárolni. A harmada helyre összenyomtam. Nézhető így is bőven.

2023. okt. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 anonim ***** válasza:
43%

Inkább azt kéne rendberakni, hogy ha egy film megjelenik HD-ben, ne legyen 600 különböző verzió feltöltve belőle. Szerintem az kevésbé optimális, mint SD-ből 2-3 verzió.

Egyébként pedig igény van rá, hiszen van, aki feltölti, és van, aki letölti. Nem mindenkinek van gigás nete, terrás vinyója, 4K-kompatibilis TV-je (hajjaj, némelyik "modern" TV még a 1080p-t meg a DTS hangsávot se tudja kezelni! lefagy, szaggat, nem indul, stb.).

Egyébként ezt hogyan lehet tesztelni? Nyilván "mindenki örült annak, hogy az elvártnál jobb minőségben élvezheti a letöltött sorozatait" [sic!], de nem mindenkinek adottak a feltételek hozzá. És honnan tudják, hogy reprezentatív felhasználói mintán végezték ezt a "tesztet"?

Nem hinném, hogy az NC szervereit az SD tartalmak terhelik agyon, nagyon kis vizet zavarnak, közben pedig sok felhasználónak az SD az egyetlen vagy a legkényelmesebb lehetőség arra, hogy élvezze az általa választott tartalmat. Miért kell megszüntetni olyat, ami effektíve senkinek nem árt, amivel gyakorlatilag nincs semmi gond? Ennyi erővel kivezethetnénk a magyar nyelvű könyveket is, mert a világ 70%-a így vagy úgy, de már beszéli az angolt.

Amúgy 2023-at írunk, tiltsuk be a benzines meg a dízelautókat is! Akinek nincs elektromos autója, az ne vezessen! Nem telik valakinek elektromos autóra? 2023-ban? Hát az így járt! - Érthető az analógia? Van ugyan csúsztatás, de a lényeg ugyanaz: az elektromos autó modern 2023-ba illő, optimális, és "mindenki örülne annak, hogy az elvártnál jobb minőségben élvezhetné a levezetett kilométereket". A benzines és dízelautók elavultak, büdös tőlük a város, ezért "észszerűnek és szükségszerűnek tekintjük a benzines és dízelautók fokozatos kivezetését az utcákról". 2024 január 01-ig van lehetőségetek elektromos autót venni. Hajrá!

2023. okt. 23. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!