Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit gondoltok arról, hogy az...

Mit gondoltok arról, hogy az nCore be akarja szüntetni az SD minőségű videótartalmak feltöltésének lehetőségét? Mégis mi értelme ennek?

Figyelt kérdés

Mert szerintem az ég világon semmi.

Ezzel csak fölöslegesen korlátozzák az oldalt. Rengetegen töltenek SD minőségben az alacsony mérete és a letöltési sebesség miatt. Illetve sokakat kielégít a nem HD tartalom is. Elég csak megnézni a legnépszerűbb torrenteket, a többségük SD minőségű. Egy ilyen döntéssel csak kiszúrnának az oldal felhasználótáborának nagy részével és cserébe az ég világon semmi pozitívummal nem járna.



2023. szept. 18. 19:01
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
83%

"4GB felett meg eleve nem is támogatottak a fájlok a FAT pendrive-on"


De miért nem formázod NTFS-re? Attól még hogy régi TV ha még nem is FullHD, azt azért tudnia kellene simán.

2023. szept. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
21%

#31 Miért, NTFS-en kevesebb helyet foglal 4GB, mint FAT-on?


Melyik részét nem értetted annak, hogy "értékelem, ha több film is elfér a pendrive-on"?


Ha nincs szükségem a nagyobb felbontásra, mert a tévé úgyse tudja megjeleníteni, akkor minek vegyek nagyobb pendrive-ot, hogy több film férjen el rajta, hogy ne kelljen olyan gyakran másolgatnom őket?


Egyszerűbb kisebb felbontást használni, főleg, hogy a nagyobb nem is érvényesül a tévén. Pont erről szól a kérdező felvetése is. Nincs mindenkinek szüksége SD feletti felbontású filmekre.

2023. szept. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
87%

"Miért, NTFS-en kevesebb helyet foglal 4GB, mint FAT-on?"


Direkt nem érted? Kifogásoltad hogy 4GB felett nem támogatott a fájlméret FAT32-n. Erre mondtam hogy ha NTFS-re formáznád, működne, és a TV is felismerné. Egy szóval sem mondtam hogy akkor ezentúl 4K UHD HDR videókat nézegess a TV-n ami le sem játssza. Ész megáll....

2023. szept. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 A kérdező kommentje:

SD és 1080 közt persze, hogy látható a különbség, de pl 720p és DVD minőség között nem igazán, vagy csak minimálisan, főleg régebbi filmeknél.


Amúgy vagy monitoron játszom le a tartalmat (ami nem fullhds), vagy FHD TV-n. De attól, hogy van FullHD tévém az nem azt jelenti, hogy csak abban töltök le mindent és az SD nem felel meg. Egy-két jobb filmet leszedek nagyobb felbontásban, de sok mindent meg csak SD-ben.

2023. szept. 20. 17:28
 35/66 anonim ***** válasza:
89%
Ezzel viszont meg is magyaráztad, hogy ha az SD és 720p különbsége nem sokban különbözik, akkor teljesen felesleges valamiből még egy rosszabb verziót felrakni, mikor az elvárható minőséget a 720p már megadja.
2023. szept. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 A kérdező kommentje:
Ahogy az SD is képes megadni az elvárt minőséget sokaknak. Ha nem lesz rájuk igény és felesleges lesz feltölteni SD-t, az majd úgyis látható lesz a népszerűségből. Egyelőre láthatóan van rá igény. Ameddig ez így van, addig maradjon az SD. Majd ha túlnyomó többségben mindenki HD-t tölt, SD-t meg csak itt-ott, akkor vegyék elő újra ezt az ötletet. Bár véleményem szerint még akkor sem feltétlenül kéne beszüntetni. Hagyják meg az opciót, nem fog ez zavarni senkit. Ha valakit mégis, akkor beállítja az oldalon, hogy ne listázzon neki SD tartalmat.
2023. szept. 20. 18:02
 37/66 anonim ***** válasza:
64%

Elég megnézni az aktuális legkeresettebb torrentet, a legújabb Indiana Jones-t. Egy SD verzió van fent, ami 2.2GB. Ezt követő 720p verzió 5.7GB. Azért ez nem ég és föld különbség fájlméretben, ne vicceljünk már. Mind a kettőhöz vannak mintaképek, na ezt nyissad meg, és tedd teljes képernyőbe hogy kitöltse a monitorod. Na itt már viszont ég és föld a különbség. Egyik maszatos paca a másikhoz képest. Mikor sima 1366x768 felbontású laptopom volt, már akkor se szedtem az SD-t mert rettentő rosszul nézett ki. És itt arról beszélünk hogy egy film 2-3GB-al nagyobb. Nem kell rögtön azt hinni hogy 40GB-os filmet tudsz majd csak letölteni.


Ott a Barbi film is, 1.5GB vs 4.2GB. Ennyiről beszélünk csak.


"Egyelőre láthatóan van rá igény."

De mekkora VALÓS igény van rá? Ezt már kiveséztük egyszer, de ha 50%-50% tölti az SD-t meg a HD-t úgy, hogy az SD-t töltők 90%-a azért tölti csak mert ezt szokta meg, és nem ért hozzá, akkor az igény elég kicsi.

2023. szept. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
83%

Másrészt alig 10 ezer fölött van egy 1 terás belső HDD, és 40 ezer alatt már 6 terát is tudsz venni. Mégis az a probléma, hogy most 1 giga helyett 2-3-t kell tölteni ezentúl.

(és akkor majdnem toltam egy demagóg szöveget arról, hogy több millió forintnyi cuccot lopsz le a netről, de tízezret sajnálsz egy háttértárra)

2023. szept. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
79%

#37 Többször is leírtad, mégsem érted.


Nem kicsi a különbség. Az a "csak" 2-3 GB különbség pont 2-3x annyi helyet foglal, mint az SD változat 1-1,5GB-ja.


Egy Barbie-t meg nagyon sok minden mást, ahol a látvány és a minőség marhára nem foglalkoztat, csak a sztorira vagyok kíváncsi, nekem nem ér meg 3+ GB tárhelyet.


Nem érdekel, hogy mennyivel jobb a minősége EGYÁLTALÁN.


Ha csak ilyen rohadt helypazarló minőségben elérhető, akkor nem fogom letölteni - vagy nem innen...


"az SD-t töltők 90%-a azért tölti csak mert ezt szokta meg"


Ez a te feltételezésed, amit semmi nem igazol.


Ezzel szemben én például nem vagyok hajlandó 3+GB méretű videókat letölteni, csak nagyon elenyészően ritka esetekben. Miközben szerinted nem létezik az álláspontom, valószínűleg az SD-t töltők többsége ugyanígy van vele.

2023. szept. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
62%

"Nem kicsi a különbség. Az a "csak" 2-3 GB különbség pont 2-3x annyi helyet foglal, mint az SD változat 1-1,5GB-ja."


És ekkora méretnél mi számít jobban a GB vagy a szorzó? Ha egy jpg kép 200kb, a png meg 400kb, akkor fennakadunk azon a 200kb különbségen? Vagy rögtön azt kiáltjuk hogy DE AZ KÉTSZER AKKORA?


"Ez a te feltételezésed, amit semmi nem igazol."

Ezzel szemben ott a te feltételezésed hogy az enyém rossz, amit szintén semmi sem igazol. Rokonnál látom hogy tölti az SD-t, de optika van bekötve hozzá, meg TB-os külső merevlemezt köt a 4K TV-re és amit megnézett törli. Biztos ő a kisebbség...

2023. szept. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!