Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mégis kinek jó a linux?

Mégis kinek jó a linux?

Figyelt kérdés

Miért van az hogy az állítólag legstabilabb oprendszer (linux ubuntu) második indításnál szétfagyott majd a caps lock villogott? Miért van az hogy nincs hangja a laptopnak? :D Meg hogy tetű lassan akar bármit is megcsinálni? driverek fent vannak :D :D

Miért van az hogy 10 leírásból jó ha 1 működik? Ugyanazt csinálom, értek eléggé angolul, végigkövetem őket, és egyszerűen sz@r. Valami hiba mindig van. :D

Illetve miért van az hogy többen is azt ajánlják tegyünk fel virtusirtót? Valami szakértő kioktathatna, hogy csak én vagyok béna, vagy esetleg segíthetne is akár. Undorító ez az oprendszer.



2015. máj. 4. 07:22
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
93%

Kezdjük ott, hogy az Ubuntu sosem volt a legstabilabb linux. Aztán ott, hogy linux manualok esetén nem csak fő, de alverziót is illik nézni.

Végezni meg ott, hogy attól, hogy a kacsa nem tud úszni, nem lesz a víz hülye...

Több mondanivalóm nincs.

2015. máj. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem a Linux a magas IQ val rendelkező informatikus vénával megáldott nem átlag felhasználóknak készült, akiknek az egy pozitív életérzést ad, hogy a saját oprendszerüket személyre szabhatják. Az olyan sík gyökér felhasználó mint amilyen én is vagyok a Linuxtól nem jövök izgalomba, inkább beszerzek egy "windózt" oszt jó napot.
2015. máj. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 P.O.C. ***** válasza:
77%
Jól mondja a második. Aki linuxot akar használni, annak többet kell kockulnia az átlagnál. A magas I.Q. nem feltétlen kell hozzá, inkább sok türelem. Türelemből meg nekem sincs valami sok sajnos. Így maradtam a Windows -nál. :)
2015. máj. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
13%
A Linux annak jó aki szervert akár üzemeltetni. Átlag desktop felhasználásra alkalmatlan. Mondom ezt úgy hogy több Linuxot használtam már, és a szerveremen jelenleg is az fut.
2015. máj. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 Tengor ***** válasza:
96%
A Linux jó a két végletnek. Aki azt sem tudja mit használ, meg aki tudja mit csinál. A többi kacsa meg veheti az oprendszert, amire rákondícionálták.
2015. máj. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
81%

"Átlag desktop felhasználásra alkalmatlan."


ez nem igaz


a linuxnál az van, hogy ott megkell kérdezni másokat, hogy kell csinálni, mit kell csinálni, utána járni a dolgoknak mit kell hogy-kell stb.


minden le van írva a readme, vagy a weboldalon hogy kell telepíteni, szépen le van vezetve, az hogy te nem szánsz rá pár percet hogy elolvasd, és végig csináld, az a te bajod


mellesleg, ha nem akarsz sokat szórakozni, akkor kiadod pl: sudo apt-get install xy


vagy megkeresed a szoftverközpontban: Telepítés --> megadod a jelszót

és már telepíti is


lehet hogy a te géped éppenséggel alkalmatlan, nálam soha nem volt semmi baj az ubival, szépen futott


meg lehet elfelejtettél pár drivert feltelepíteni stb.


meg a beállításokat is át kell nézegetni(legtöbbször semmit nem kell rajta állítani)


az hogy tetű lassan csinál nálad valamit, lehet nem bírja a gépedet, akkor rakj fel egy kisebb disztb.-ót(pl. lubuntu)


"Miért van az hogy 10 leírásból jó ha 1 működik? "


lehet régebbi leírás vagy csak simán nem értesz hozzá/kihagytál valamit


"Illetve miért van az hogy többen is azt ajánlják tegyünk fel virtusirtót?"


ezt windowsnál szokták mondani, linxura is fellehet(pl.: ESET), nem árt, de nem annyira fontos dolog ott


"Undorító ez az oprendszer."


van rengeteg más rendszer, az hogy te nem értesz hozzá/lusta vagy vele foglalkozni, és te csak azt várod el hogy feltelepül és akkor már fogsz egy telepítőtt és next-next-next-finish-eket nyomsz, aztán mehet dota 2 meg stb., itt nem igazán ez van, itt türelmesen kell utána olvasni a dolgokat, megkérdezni másokat, már egy jó ideje linuxot használok, és sose volt semmi bajom vele

2015. máj. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
100%

na akkor én is mondanék egy példát:

anyósom(mert van anyósom),minden 3-4 havonta hívogatott ,hogy baj van a számítógépével(windows xp,7 majd 8.1)..

meguntam ...kapott egy Elementary nevü disztrót ..és még egyszer se kellett javitgassam az op.rendszerét


vagyis


aszem nem undorító a linux,azt kell telepíteni ,ami a legjobb a felhasználónak

2015. máj. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
100%

Átlag desktop felhasználás = telepítem, felrakom a drivereket, és megy. Ami ennél több beavatkozást igényel, az véleményem szerintem már nem átlag felhasználás.


Egyébként az Elementary OS tényleg jó, feltéve hogy nem halja össze magát az adott gépen.

2015. máj. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 tabaki ***** válasza:
83%

Nekem speciel jó. Mindig meghökkent, hogy van a felhasználóknak egy kasztja, amelyik a nálam pöccre induló rendszerben úgy viselkedik, mint valami olajba esett molylepke. Szívesen kioktatnálak arról, hogy csak te vagy a béna, de sajnos nem vagyok szakértő, így inkább azt feltételezem, hogy valami egzotikusabb hardvered van, amibe még az Ubuntu is beleakad.

Bár, ha az Ubuntut véled a legstabilabb oprendszernek, alkalmasint van még tájékozódni valód. Ahhoz képest, hogy telepíteni sem tudtad, az utolsó mondatodban megfogalmazott verdikt is elhamarkodottnak tűnik egy kissé.

Igazat adok azoknak, akik virtusirtót javasolnak, az ilyesféle problémákat nem virtusból szokás megoldani. Ha értelmes kérdést teszel fel, talán már segítséget is kaphattál volna, de nyilván fontosabb volt, hogy rúgj egyet a linuxba. Ez csak egy rakás (némelykor kérdésbe foglalt) pökhendi állítás, amely általánosságban pont annyira igaz, mint bármely egyéb rendszerre.

2015. máj. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
100%

Én is minden "gyökkető informatikai" rokonnak Linuxot telepítek.

A havi szintű "lassú a vindóz, meg tele van vírussal" hívásokból az lett, hogy soha semmi gond nincs egyik géppel sem és kényelmesen használják.

2015. máj. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!