Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért szidják sokan a Windows...

Miért szidják sokan a Windows 10-t, és miért mondják tönkre teszi a frissítései a HDD-t?

Figyelt kérdés

Fórumokon is olvasom nagyon szidják, itt gyakorin is, facebookon is.


Tegnap ezt a kérdést írták ki is el olvastam ma, https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__.. de ez nem lehet igaz hogy a windows 10 frissítései elrontsák a merevlemezeket.



2018. jan. 16. 17:33
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
50%

Ezt azok írják akik nem értenek hozzá, sportot űznek abból hogy össze vissza keverjenek kavarjanak mindent a Windows-ban, aztán jön a duma, hogy "ez egy fos".

Naponta javítok ilyen gépeket. Tizenéves gyerekek próbálják nekem bizonygatni, hogy ő nem csinált vele semmit, és a windows tehet mindenről. Rájuk hagyom. :)

2018. jan. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
15%

Mert a Windows 10 semmivel se jobb, mint az előzőek. Egy félkész összegányolt szar. Ráadásul hála a beépített nyomkövető rendszereknek, kiválóan tudnak ilyen-olyan kétes szándékú emberkék információkat halászni a gépedről.

Utoljára a Windows XP volt az, aminél odatette magát a Microsoft, és 3 javítócsomagot is kiadott hozzá, nem véletlen használják még ma is sokan. Ez volt kb. az egyetlen Windows, amire azt tudom nagy jóindulattal mondani, hogy "nyomokban operációs rendszerre emlékeztető dolgot művel". A Vista óta pedig megint a félkész selejteket kapjuk. Azt már csak zárójelben teszem hozzá, hogy a régebbi programok úgy 70%-át nem ismeri fel, még kompatibilitással se.

Hogy a frissítések tönkretehetik-e a HDD-t,erről nem tudok nyilatkozni, már egy ideje SSD-t használok, azon pedig semmi fontos adatot nem tárolok. Ha kinyiffan, csak saját magát viszi a sírba, mást nem tud.

2018. jan. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
74%
# 2 Szerintem te is csak fényképen láttál Windows-t. 5 méterről, sötétben, szakadó hóesésben. :)
2018. jan. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Azt is olvastam, a Windows 10-n van a legnagyobb kémprogram, saját maga feltelepít programokat tele van reklámmal a star menü, 120 gigából el foglal 50 gigát másnap már kevesebbet, és az OneDrive sok helyet el tud foglalni ha meghülyül, a Windows 7-t 8.1-t nagyon dicsérik meg a Linux-t is, mert nem önálló életet él mint a Windows 10, nagyon erőlteti a Microsoft a Windows 10-t.


Ilyeneket olvasok már nappók óta.

2018. jan. 16. 17:52
 5/28 A kérdező kommentje:
Meg azt is hogy olvastam, vissza térnek Windows 7-re 8.1-re ki kapcsolják az összes frissítést, meg Linux-ra is, mert a Winfos 10 rossz mindig frissít stb.
2018. jan. 16. 18:01
 6/28 anonim ***** válasza:

Most erre mit írjunk?

Látszik, hogy milyen értelmi szintű emberek hiszik/terjesztik el az ilyeneket.


Nézd meg a ketteskét, aki operációs rendszer szakértő és pontosan tudja mennyi munka elkészíteni egyet, ezért is látja, hogy mennyire félkész a Windows 10.

2018. jan. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
22%

#3 értem, egy ideje kénytelen vagyok használni a 10-et, az XP-t pedig úgy 2004-től használtam, de kb. mindegyik Windows-hoz volt szerencsém, mellesleg MS-DOS 5.0-val kezdtem, úgyhogy van összehasonlítási alap, de azért károgj nyugodtan.

Felmész bármelyik Tech Support fórumra, ott ugyanezt megmondják neked mellesleg.


#6, tiszta sor, hogy sok időbe telik elkészíteni. Akkor szánják rá az időt, és készítsék el teljesen, ne félbehagyva dobják piacra. Aztán meg pampognak, hogy höböböböböbö mindenki warezolja lefele. Ezek után örüljenek, hogy egyáltalán warezolják, nemhogy pénzt kiadni érte...

Te megennél olyan kaját étteremben, amit félig nyersen adnának? Nem kell rá válaszolnod, költői kérdés volt.

2018. jan. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:
90%

Ezeket kapjuk, most ezen minek agyalsz?


A W8 után igazi felüdülés a 10-es.


XP volt a maga korában a tökéletes oprendszer, semmi kétség, ha lenne hozzá támogatás a mai napig az lenne a privát gépemen.


Lehet millió egyéb oprendszert használni ha nem tetszik a W10. Nem csak a Microsoft csinál operációs rendszereket.

2018. jan. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
53%

A szokásos bla-bla, és mellébeszéd.

Soha nem láttam még ebben a témában egy épkézláb érvet, csak a kinézetet hajtogatják, meg a frissítést, meg a többi sablon szöveget.

Várom a nyomós érveket.

2018. jan. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%

#8 ez igaz, a Windows 8-hoz képest valóban jobb a 10. Kicsit olyan fílingje van az egésznek, hogy "ááá azt nem gondoltuk komolyan, inkább így!" Kérdés, lesz-e hozzá javítócsomag. Az XP-hez 3 is volt.


#9 mondom, bármelyik tech support fórumon elolvashatod. Geeks2go, TechSupportForums, satöbbi. Egyébként ott az első épkézláb érv: a régebbi programok jórészét nem futtatja sehogy. Se kompatibilitással, se anélkül, se anyázással. Írhatok neked konkrét programneveket is, ha kívánod, szeretném látni, hogy indítod el őket Windows 10 alatt.

2018. jan. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!