Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért szidják sokan a Windows...

Miért szidják sokan a Windows 10-t, és miért mondják tönkre teszi a frissítései a HDD-t?

Figyelt kérdés

Fórumokon is olvasom nagyon szidják, itt gyakorin is, facebookon is.


Tegnap ezt a kérdést írták ki is el olvastam ma, https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__.. de ez nem lehet igaz hogy a windows 10 frissítései elrontsák a merevlemezeket.



2018. jan. 16. 17:33
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
73%

Ezek nem túl nyomós érvek. Ki az ördögöt érdekel hogy nem indulnak a régi programok ? Engem nem. Az élet , és a technológi a minden területén voltak korszakváltások. Ezt tudomásul kell venni, és azt is hogy ez lemondásokkal jár.

De nekem végülis mindegy, világítsatok csap petróleum lámpánál, de én maradok a led-nél.

2018. jan. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
46%

"Ki az ördögöt érdekel hogy nem indulnak a régi programok ? "


Téged nem. Másik párezer embert pedig, aki használni akarja, azt meg igen.

Ez kérlekszépen 1 db vélemény. Abból meg van 7 milliárd ezen a bolygón.


"Az élet , és a technológi a minden területén voltak korszakváltások. Ezt tudomásul kell venni, és azt is hogy ez lemondásokkal jár. De nekem végülis mindegy, világítsatok csap petróleum lámpánál, de én maradok a led-nél."


Te figyuka, attól, hogy feltalálták a személygépkocsit, nem kellett az összes biciklit, rollert meg lovaskocsit kivágni a kukába, csak mert idejétmúlt meg régi. Ez eléggé bugyuta, konzumidióta felfogás, de végső soron a modern szemetet gyártóknak is kellenek balekok akikből meg lehet élni.


Tehát 1-0 ide, mert nem cáfoltál meg semmit.

2018. jan. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
94%
1-0 oda ? Nem tudtam hogy meccs van, azt hittem hogy csak beszélgetünk. :)
2018. jan. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Jó, akkor úgy mondom, hogy ebből a szempontból rosszabb a Windows 10, mint mondjuk az XP volt, ha így jobban tetszik - és TÚL sok ilyen program van. Nem (csak) játékokra gondolok, hanem munkaprogramokra. Sokból egyszerűen nincs is új verzió, patch, frissítés, mert a fejlesztőcég már ezer éve nem létezik, és nincs mire lecserélni se. Nem veszekedni akarok, csak eléggé tré ez a hozzáállás részedről, hogy új=jó, amit te személy szerint nem használsz, az meg kit érdekel.

Engem se érdekel a Mass Effect 3, mégis ledöbbentem, mekkora orbitális botrány lett abból, mikor elrontották a végét (nem hittem volna, hogy a játékosoknak tényleg ennyire fontos a történet).

2018. jan. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Ti melyik Windowst használjátok?


Én Windows 10-t.

2018. jan. 16. 18:55
 16/28 anonim ***** válasza:
59%

Hogy mások miért utálják, nem tudom, nekem ezek az indoklásaim:


Telemetria. Igen, minden rendszer küld adatokat. Ilyen világot élünk. Azonban azt a mennyiséget, amit a 10 gyűjt be, eléggé pofátlannak érzem. Főleg, hogy még minimális engedélyek mellett is tonnaszám gyűjti az információkat. Sajnos ezt a megoldást áthozták a régebbi, kompatibilis Windows kiadásokra is, de szerencsére ott eltávolíthatóak, illetve mellőzhető a telepítésük.


Átláthatatlan. Biztosan mindenki unja már a történetet a Vezérlőpultról és a Gépházról, azonban ez a dolog azóta sem oldódott még meg. Pedig lassan 3 éve már, hogy kiadták a rendszert. De még ha egységesítenék is a Gépházba ezeket a funkciókat, akkor is csak egy átláthatatlan katyvasz lenne az egész. Nem véletlenül szokás az ikonok használata. És ez több helyen is eléggé zavaró.


Kiszámíthatatlan a működése. Vagy mondhatnám azt is, hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy Start menü, ami hol volt, hol nem volt. Ugyanis hajlamos csak akkor üzemelni, ha 2. alkalommal indítja el az ember a rendszert. Ha pedig ismét újraindítaná, vagy épp csak indítaná, megint nem fog működni, míg nem gondolja úgy. Máskor, ha úgy gondolja, 2-3 percig is hajlamos bootolni a megszokott 15-20 mp helyett. Ha pedig vezeték nélküli hálózattal próbálkozna az ember, azt is csak újraindítás után hajlandó kezelni normálisan. Az ablakok méretét, és helyzetét sem képes megjegyezni sok esetben, volt, hogy a monitor szélén (és azon túl) kellett keresnem azt, amit előző bezárásnál még a képernyő közepén használtam. Továbbá szép és jó dolog, hogy élő csempeként is nyomon követhető az időjárás, csak kár, hogy egy idő után ez a szolgáltatás is beadja az unalmast.


Kezelhetetlen frissítések. Az eredeti elképzelés szerint a frissítés jó, mert új funkciókat, biztonsági javításokat, és egyéb pozitív dolgokat is hozhat. De néha van, hogy nincs szükség adott frissítésekre, mert mondjuk az egy illesztőprogram, ami hibásan működik, míg a régi hibátlanul üzemel. Csak ezt próbáld megmagyarázni a drága rendszernek, és annak az okosnak, aki kitalálta, hogy nem mellőzhetsz frissítéseket. Továbbá ha ezek a dolgok nem érintenek, majd fél éven belül úgyis ráfázol valamivel, ha jön a nagy csomag. Vagy megelőzöd ezt azzal, hogy félévente újrateszed a komplett rendszert, benne a legújabb csomaggal, vagy elhalasztod a frissítést, és imádkozol, hogy mikor kötelezővé válik a felrakás, legalább elindulni képes lesz a rendszer.


Ha pedig mindebből eleged van, és más operációs rendszert választanál, akkor is kaphatsz ám búcsúajándékot. Például egy jelölést minden egyes partícióra, ami arra szolgál, hogy addig ne férhess hozzá, míg nem a Windowst használod. Ugyanis a drága, mint ismeretes, leállításnál menti a memória tartalmát egy adott partícióra, és ezt a mentést tölti vissza indulásnál. Igen ám, de volt már rá példa, hogy ezt minden meghajtóval megcsinálta... Sok sikert az adataid visszaszerzéséhez. Továbbá ha volt mellette mondjuk egy Linux, búcsúzz el tőle, mert ha olyan kedve van a rendszernek, elérhetetlenné teszi az egészet.


A fent leírt hibákat, bajokat mind saját magam tapasztaltam, több eltérő konfiguráción. Köztük voltak saját eszközök, és olyanok is, amiket csak karbantartok. Odáig jutottam ezzel a rendszernek csúfolt átokkal, hogy inkább még a Skylake alapú gépemre is 7-et raktam, hiába jelentett ez mérhetetlen szívásokat a telepítés ideje alatt.


Pár link, ahol további, vagy az imént említett problémákról olvashatsz:


[link]


[link]


[link]

2018. jan. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Én kénytelen vagyok Windows 10-t használni, pont azért, mert új masinát vásároltam, és az XP már nem működne rajta. Se az eredeti, se a mindenféle mókolt edisön. A Windows 8 pedig még ennél is rosszabb, akkor már inkább a kisebbik rosszat választom.


A Gépházban tényleg eléggé szanaszéjjel vannak a funkciók, keservesen hiányoltam egy klasszikus nézetet, de szerencsére van keresője a Gépháznak, ezzel sikerült meglelnem, amit akartam, szóval ez nem volt vészes.


Ezt az állandó frissítgetést én se értem amúgy - ezzel akarják a javítócsomagot megspórolni? Nekem ilyen szakadt gatya-foltozgatásnak tűnik inkább, de ezzel eddig még nem volt bajom szerencsére.


A partíció-probléma nálam nem játszik, SSD-nek van ugyanis egy olyan tulajdonsága, hogy amit letörölsz róla, azt maga a Jóistenke se állítja vissza. Tehát ami elvész róla, az elvész, így meg lehet szabadulni véglegesen bármitől, a Windows 10-től is.


Hogy a HDD-t képes-e tönkretenni, erről, mint mondtam, nem tudok nyilatkozni, de ha azt vesszük, hogy csomó rootkit meg vírus meg tudja rongálni a merevlemez firmware-jét, akkor elméletileg erre képes lehet a Windows 10 is.

2018. jan. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

# 16: Én is unom a Windows 10-n egy évben újba kell rakni 2x vagy 3x.

Nálam is tele van a start menü reklámmal, és telepített programokkal amit én sose fogok használni. Nekem is 55 gigát el foglal a Windows az egyik nap másnap már csak 40 gigát foglal. Arra azért kíváncsi vagyok tényleg el rontsa a Windows 10 frissítései a merevlemezeket.


Nem tudom melyik Windowst használjam.

A Windows 7-t szeretem mert ott is le tudtam tiltani a frissítéseket de Windows 10-n sajnos nem lehet, ma töröltem a proci frissítést kérte az újra indítást és vissza telepítette most meg kéri megint az újra indítást hogy újra felrakja azt a frissítést (felháborító).

2018. jan. 16. 19:25
 19/28 A kérdező kommentje:

# 16: Szerinted használjam örökre a Windows XP vagy a Windows 7-t 8.1-t?


Én gépem még az Windows XP is fel lehet rá telepíteni.

2018. jan. 16. 19:45
 20/28 anonim ***** válasza:
Magába ne használd, de ha a Windows 10 mellett elfér, esetleg két winchestered van, akkor jó ötlet lehet, főleg a régi programokhoz.
2018. jan. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!