Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért szidják sokan a Windows...

Miért szidják sokan a Windows 10-t, és miért mondják tönkre teszi a frissítései a HDD-t?

Figyelt kérdés

Fórumokon is olvasom nagyon szidják, itt gyakorin is, facebookon is.


Tegnap ezt a kérdést írták ki is el olvastam ma, https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__.. de ez nem lehet igaz hogy a windows 10 frissítései elrontsák a merevlemezeket.



2018. jan. 16. 17:33
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
# 20 Akkor a Windows 10-t használjam mert ez a jövő?
2018. jan. 16. 19:58
 22/28 anonim ***** válasza:
Használhatod, de ne egyedül. Anno az XP is egy rakás szar volt, amíg rá nem gyúrtak a javítására. Már a 98-tól aranyszabály volt hogy új Windows-t SOHA. Majd ha már kicsit helyrepofozták, akkor mehet...
2018. jan. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Windows 7-t 8.1-t se használjak Windows 10 helyett?
2018. jan. 16. 20:08
 24/28 anonim ***** válasza:
50%

"Telemetria."


Rettenetes. Tele van a net programokkal, amik 5 másodperc alatt kikapják az egészet, ha annyira fáj, hogy teljesen anoním adatokat gyűjtenek a szokásaidról. Érdekes, a google, facebook és társaik ugyanezen szokása soha nem baj, mindig csak a windows.


"Átláthatatlan."


Ez az egyetlen, ami igaz.


"Kiszámíthatatlan a működése."


Reklám kikapcsolható, hibás működést soha nem tapasztaltam.


"Kezelhetetlen frissítések."


A driver frissítések kikapcsolhatóak, a biztonsági frissítések pedig igenis menjenek csak fel, épp elég zombigép van a neten. Havonta van egy darab frissítés, meg néha egy-egy biztonsági gyorsjavítás, ennyit igazán ki lehet bírni.


[link]


"Például egy jelölést minden egyes partícióra, ami arra szolgál, hogy addig ne férhess hozzá, míg nem a Windowst használod. Ugyanis a drága, mint ismeretes, leállításnál menti a memória tartalmát egy adott partícióra, és ezt a mentést tölti vissza indulásnál."


Mi ez a baromság? Nyilván azért áll le néhány másodperc alatt, mert kimenti mind a 8 gigát a merevlemezre, mi? Ha a hibernációra gondolsz, azt egyetlen parancs kikapcsolni. Arról meg hadd ne a Microsoft tegyen már, hogy a linuxok nem tudják rendesen kezelni az NTFS-t.


"A fent leírt hibákat, bajokat mind saját magam tapasztaltam,"


És egyedül a saját hozzá nem értésed miatt nem tudtad könnyedén megoldani őket, mint az szokásos.

2018. jan. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

"Én is unom a Windows 10-n egy évben újba kell rakni 2x vagy 3x."


De miért kell? Nálam kiadás óta fut, soha nem kellett újrarakni. Sőt, a 7-et és 8-at sem kellett soha, egyetlen telepítéssel élték le az üzemidejüket.


"Nálam is tele van a start menü reklámmal, és telepített programokkal amit én sose fogok használni."


Reklámok kikapcsolhatóak, az alkalmazások ikonjai meg kivehetőek.


"Nekem is 55 gigát el foglal a Windows az egyik nap másnap már csak 40 gigát foglal."


Nem tudom hogy csináljátok, nálam egy csomó telepített programmal együtt 22.


"Arra azért kíváncsi vagyok tényleg el rontsa a Windows 10 frissítései a merevlemezeket."


Ugyan már.

2018. jan. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

"De miért kell"


Azért kell mert sok helyet foglalnak az alkotói frissítések, az ősszel ami volt nagy frissítés az óta nem raktam újba a gépet és azért foglal el ennyi helyet, és tele teszi minden szeméttel, lassan indulnak a programok böngészők emiatt, sose volt még ilyen gondom a gépemmel.


"Reklámok kikapcsolhatóak, az alkalmazások ikonjai meg kivehetőek."


Pedig ki kapcsoltam az áruházat, és akkor is telepített alkalmazásokat a gépemre amik helyet foglalnak. Írd le hogy vehetők ki?

2018. jan. 16. 20:31
 27/28 anonim ***** válasza:

Én csak annyit mondanék hogy nem szabad másoknak hinni, felteszed a Win10-et aztán eldöntöd hogy tetszik-e vagy sem és miért igen/nem.


Megéri feltenni, pár év múlva úgyis csak az marad aminek támogatottsága is lesz.


Én anno feltettem, nézegettem tesztelgettem aztán 2 éve inkább linuxot használok :D

2018. jan. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. jan. 17. 14:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!