Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Sok lány van az informatika...

Sok lány van az informatika szakokon az egyetemen?

Figyelt kérdés

2019. aug. 1. 21:45
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk a BME-n kb. 13-15% a lány most. Negatív diszkriminációval még nem találkoztam, elsőéves voltam. Pozitívval annál inkább, korombeli demonstrátor és 50-es perverz f**z részéről is sajnos. Pedig nem vagyok kifejezetten jó csaj és egyáltalán nem öltözök kihívóan. Még mondták is, hogy ebben az egy évben kicsit elhagytam magam. Hát igen, igyekszek nem a nőiességemet hangsúlyozni ebben a közegben. Az 50-es tanár órájára már egy idő után direkt farmer+fekete póló párosban jártam. Nem hiszem, hogy bármivel kiprovokáltam volna az "érdeklődését". Udvariasan válaszoltam neki, ha kérdezett vagy valami, de soha nem éltem vissza ezzel, mindig csendben meghúztam magam. Elől ültem, mert rossz a szemem és a sokszor magasabb srácoktól nem látom a táblát, de szerintem ez nem indok arra, hogy bárki azt gondolja, hogy én bárkinek is villogni akarok.
2019. aug. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:
71%

Nálunk a Pázmányon is kb 10-20% volt a lányok aránya, a bionika szakont több (sztem kb 50%). Se pozitív, se negatív megkülnböztetést nem vettem észre irányukban. A dékán és a matektanárok mind nők voltak. Aki akarta nemtől függetlenül elvégezte. :)

(Kutyát nem érdekelte volna, ha leggingsben jön az illető, bár ilyenre nem tudok visszaemlékezni. :D )

2019. aug. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
25%

Végzős infós vagyok OE AMK, kezdésben kb nálunk is 10-20% volt az arány.

Részemről semmi diszkrimináció, pont a hónapban volt egy telefonom egy rendszer üzemeltetést végző nővel aki full profin értett a Cisco és egyéb eszközökhöz, le a kalappal.


Viszont az egyetemen katasztrófa, SZINTE mind azért jött mert "jól fizet" / "jól hangzik". Hatalmas a pozitív diszkrimináció, mint a tanárok részéről mint a csoporttársaktól kapott segítségben, ennek ellenére jó részük teljesen életképtelen. A dekoltázs kiemelés, cicanaci, első sor természetesen játszik, meg a férfi tanároknak való nyalizás. Munkát is talált pár, de kb a titkárnő szinten mert önálló dolgot nem lehet rájuk bízni.

TISZTELET A KIVÉTELNEK!

2019. aug. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!