Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Sok lány van az informatika...

Sok lány van az informatika szakokon az egyetemen?

Figyelt kérdés

2019. aug. 1. 21:45
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
81%

Infó szakos vagyok szintén. Az arányok nálunk úgy néz ki, hogy 10 személyből 2 lány, szóval ilyen 20% körül van az arányuk.

Az, hogy hogyan néznek ki az más kérdés, de általában legalább jó fejek az IT-s lányok :D

2019. aug. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
34%

"olyan volt hogy egy-egy oktató (és oktató alatt MSc-s hallgatókat is nyugodtan lehet érteni) mondjuk úgy "kellemetlen közeledést" gyakorolt az irányukba. Majdnem minden női évfolyamtársamnak volt egy olyan sztorija, hogy valamelyik oktató gyanúsan túl kedves volt vele. Jobb esetben a 25 éves mesterképzéses srác, rosszabb esetben egy 50-es alkesz."


Mi az a gyanusan tul kedves? :D Ha a himnek bejon a nosteny, nyomul ra, ennek evidensnek kell lennie, nem gyanusnak. Es ebbol miert lesz sztori? Ja, hogy lehet hencegni, hogy en bizony a tanaromnak is kellettem? Az a helyzet, hogy a valamennyire is jol kinezo csajok egyetemen probalnak is profitalni ebbol, szuk vagy mini rucit hordanak egyetemen, az elso sorokba ulnek, hogy a tanar eszrevegye, megfigyeltem ezt sokszor. Aztan ha az illeto ugy ertelmezi ezt, hogy szabad a palya, csodalkoznak. Nalunk is volt egy csaj evfolyamtarsunk, szep volt, dgnivalo, na, amikor elmentunk latogatoba a SZTAKI-hoz, hu, de kicsipte magat! Nekunk volt kinos. Kapott is allast ott, amig tanult. :D Na, ezert nem szimpatikusak a nok a szakmankban, tudassal ritkan tunnek ki, de ha van jo alakjuk, azt probaljak alkalmazni es ez mindig evidens, es, mivel sok helyen probaljak novelni a nok reszaranyat, sokszor konnyebb bejutniuk, de nagyon hamar leri, ha nincs meg a tudas, es nem lesz szimpatikus.

2019. aug. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
86%

#12 Vagy azért van kevés nő a szakmában, mert túl sok a magadfajta ember, akinek ez a sztereotipikus képe van a nőkről, hogy ők a külsejükkel akarnak érvényesülni, és teszik az áldozatot miközben hencegnek azzal, hogy kellenek az oktatóiknak. A számos női szaktársam közül, akit ismerek sikerült egészen pontosan.. 0 darabot jellemezned. Szép munka. Milyen érdekes, az én ismerőseim nem öltözködnek hivalkodóan, nem is feltétlenül mondanám, hogy olyan hű de jól néznek ki, ellenben sokukkal fordult már elő, hogy egy oktató (vagy akár több is) lényegében zaklatta.


"Ha a himnek bejon a nosteny, nyomul ra, ennek evidensnek kell lennie" Ezt nem gondolhatod komolyan. Először is, az, hogy bejön valaki még nem jogosít fel arra, hogy ráerőltesd magad. Az első visszautasítás után ezt zaklatásnak nevezik. Másodszor, egy 50 éves pasas végképp ne zaklasson 20 éves lányokat, különösen akkor ne, ha még ráadásul az oktatójuk is. Én értem, hogy az egyetem nem középiskola, és itt nincs komolyan véve annyira a tanár-diák közötti viszony, de nem. Gondolom te azon a véleményen vagy, hogy eg ynőt nem lehet zaklatni, mert hogy ő úgyis arra játszik, hogy elcsavarja a fejed. Javaslom, hogy nőjj fel, és tegyél szert egy barátnőre, lehetőleg ebben a sorrendben, és semmiképp sem fordítva.

2019. aug. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%

Nezd, en pasikent egy picit maskent nezem a dolgokat. :) Egy 80% fiu osszetelu evfolyamon ha a lany cicanadragban allit be orara, mert ojajj, jogan/tesin/kitudjamin voltam es nem volt idom atoltozni, tokeletesen hozza a "sztereotipiajat". Ez meg a jobb eset, a rosszabbik (abbol is van boven), aki mindig legalabb jeggingsben jar be orakra. Sajnalom, de ez egy olyan kozeg, amelyben a tudas ertekelik, es ha egy egyed barmi massal probal figyelmet szerezni, azt nagyon megvetik, marpedig a csajszik szeretik am a figyelmet :).


"Az első visszautasítás után ezt zaklatásnak nevezik." Nanana. Nehogymar egy felnottkoru no ne tudja kezelni a szerinte tulzott, de ugyanakkor kulturalt "figyelmet"! A kedves ismeroseid jeleztek nyiltan az illetonek, hogy zaklatva erzik egymast? Vagy csak a hatuk mogott pletyoztak?


"Javaslom, hogy nőjj fel, és tegyél szert egy barátnőre, lehetőleg ebben a sorrendben, és semmiképp sem fordítva."


Ha majd felnovok, akkor nem fogok en sem szemelyeskedni, ha nem ertek veled egyet! ;)

2019. aug. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
90%

"Egy 80% fiu osszetelu evfolyamon ha a lany cicanadragban allit be orara, mert ojajj, jogan/tesin/kitudjamin voltam es nem volt idom atoltozni, tokeletesen hozza a "sztereotipiajat"."


És újfent jön a sztereotípia. Mert nyilván a lányok mindig cicanadrágot hordanak, és állandóan kirívóan öltözködnek. Oh várj, nem. Csak megint jönnek az ostoba feltételezések.


"Nanana. Nehogymar egy felnottkoru no ne tudja kezelni a szerinte tulzott, de ugyanakkor kulturalt "figyelmet"! "


Újfent, feltételezés, hogy "kulturált" az a figyelem. Mi lenne, ha nem beszélnél bele dolgokat abba amit hallasz? Akkor egyszerűbb lenne. És igazából meg sem lep, hogy a válaszod lényegében az, hogy "tanulja meg kezelni". Igen, megtanulja kezelni, mert kénytelen. Mert valami oknál fogva neked minden jogod megvan arra, hogy úgy és annyiszor zaklass egy nőt, ahányszor jól esik, de neki egy rossz szava nem lehet, gondolom. Nevezheted személyeskedésnek amit írtam, ha ettől a a lelkiismeretednek jobb, de nem változtat a dolgokon. A javaslatom ugyanaz, tessék kicsit beérni fejben, aztán lehet próbálkozni a csajoknál.

2019. aug. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

"Mert nyilván a lányok mindig cicanadrágot hordanak, és állandóan kirívóan öltözködnek. Oh várj, nem. Csak megint jönnek az ostoba feltételezések."


Nem feltetelezesek, megfigyelesek, konkret eset. ;)


"Mi lenne, ha nem beszélnél bele dolgokat abba amit hallasz? Akkor egyszerűbb lenne."


En elhiszem, hogy egyszerubb lenne a noi elet, ha a masik oldal nem probalna neha egy masik szogbol ertelmezni a dolgokat. Tudod, "there's two sides to every story".


"Mert valami oknál fogva neked minden jogod megvan arra, hogy úgy és annyiszor zaklass egy nőt, ahányszor jól esik, de neki egy rossz szava nem lehet, gondolom."


Nyilvan nincs. De a "zaklatas" fogalma manapsag felhigult, es ha a kollegina az elso alkalommal nem szogezi le nyiltan, hogy o mit talal annak, ne csodalkozzon, hogy ismetlodik. Csak konnyebb eljatszani az aldozatot. OOoooo, a prof megint a szemembe nezett, hogy mer zaklatni engem az a mocskos diszno, #metooo!


" Nevezheted személyeskedésnek amit írtam, ha ettől a a lelkiismeretednek jobb, de nem változtat a dolgokon."


Nagyon sokat valtoztat a dolgok allasan es az illeto megitelesen a szemelyeskedes egy vitaban. ;)

2019. aug. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
74%

PE és BME is alkalmaz(ott) tanárokat, akik nyíltan megmondták: a lányok ehhez nem értenek. Ez a generáció még kb 10 évig tanít, aztán nyugdíj. Ellenben a közép suliban is ott vannak és onnan is hakkom: lány vagy, nem erthetsz a matekhoz. Amíg azt tanulja a "lány", hogy neki nem való, addig kevesen lesznek ott. Egyre többen vannak. A mi cégünk pozitív diszkriminációban részesíti az informatikus nőket. Néhányan ezen meg is botránykoztak a nők közül. Hiszen ez erősíti a sztereotípiákat.

10 éve végeztem infósként, aztán tanítottam is 1 évet. Akkor még jóval a jelenlegi szint alatt volt a páros számmal kezdődő személyi számuk részvétele: zka 2%.


A szakmában mindegy, kinek vagy a kije, hogy nézel ki, vagy mi a végzettséged; egy a lenyeg: mit tudsz. Pék is jelentkezett hozzánk, meghallgattuk. Ha hobbiból programozó és a bitkolbászt is képes szeletelni, megkapja az állást. Vannak nagyon jó kollégáim, akiknek egy érettségiük van, de 2x olyan gyorsan és pontosabban dolgoznak, mint az átlag, akinek felső fokú végzettsége van. Aki papír nélkül akár teljesíteni, annak hatalmas a belső motivációja. És ez független attól, hogy mi a neme.

2019. aug. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi nő lakik az informatikus kolikban?

1024

?? Hogy-hogy?? Az rengeteg.

Kettő a tizediken....

2019. aug. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Ez jo volt! :'D
2019. aug. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
30%

#16 " De a "zaklatas" fogalma manapsag felhigult, es ha a kollegina az elso alkalommal nem szogezi le nyiltan, hogy o mit talal annak, ne csodalkozzon, hogy ismetlodik. Csak konnyebb eljatszani az aldozatot." Ééééés, megint belebeszélsz. Nem tűnik fel, hogy a saját tündérmeséidre reagálsz? És nyilván reális elvárás egy fiatal lánytól, hogy a nála két és félszer idősebb oktatójának megmondja, hogy ne zaklassa. Végülis csak az elkövetkező három évben legalább heti rendszerességgel fognak találkozni, ő javítja a dolgozatait, és vele kell kommunikálnia a tárggyal kapcsolatos dolgokról. Remek indulási alap. Szerinted miért veszik komolyan a tanár-diák viszonyt középiskolában? Pontosan azért, mert a tanár hatalommal rendelkezik a diák felett, amivel vissza tud élni. Ez egyetemen ugyanúgy jelen van, csak ott már valamiért nem csinálnak belőle akkora ügyet.


Következő:

"OOoooo, a prof megint a szemembe nezett, hogy mer zaklatni engem az a mocskos diszno, #metooo!"


Újabb tündérmese, megpróbálod a zaklatás fogalmát leértékelni valami piti kis dologra, mint hogy valaki ránéz a másikra, ezzel adna alapot az igazadnak. Nem. Amikor zaklatást mondok, azt úgy értem, hogy zaklatja. Egyetemen kívül rendszeresen felkeresi és írogat neki, mert "kíváncsi, hogy hogy van", olyan is volt aki valahogy kinyomozta, hogy épp hol van, és odament, hogy "véletlenül összefussanak", és ezek nem ismerősök, ezek olyan emberek, akikkel privát közegben egy szót sem váltottak, és akikkel egyébként csak mint oktatóval van bárminemű kapcsolatuk. Ez szerinted normális dolog? Normális, hogy egy kvázi idegen, akiről jóformán semmit nem tudsz, és soha nem beszéltetek lenyomozza hol vagy, és a nyakadra jár? Mert ha igen, akkor továbbra is csak ugyanazt tudom javasolni, mint korábban.

2019. aug. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!