Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik a legjobb programozási...

Melyik a legjobb programozási nyelv erre?

Figyelt kérdés
Windows alá keresnék olyan programozási nyelvet,amivel viszonylag gyorsan el lehet érni közvetlenül vagy bármilyen gyors windowsos "trükkel" a hardware portokat,interruptokat,memóriát írásra és olvasásra összeségében ezeket,akár 32 bites és 64 bites rendszer környezetben is. Pl Com port, USB, Hálókártya, Videókártya, PIC, Arduino, egyéb periféria kezelésével és adatok kinyerésével és elérésével kapcsolatban. Első tippjeim VS-Vb?, vagy esetleg Radasm?, Van valami ezeknél jobb és könnyebb út? Persze lehet ezek sem megfelelőek. Találhatok esetleg erre megfelelő leírásokat, mintaporgramokat a neten és hol ha ez még belefér. SOS-ben kellene valami kézenfekvő és gyors megoldás,linkekkel leginkább,ha megoldható! Thx!!!!!

2019. okt. 30. 04:20
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Értem és ez mind rendben is van, hogy nem könnyű windows alól hardware-t elérni és programozni, de én nem egy egetrengető feladatot szeretnék megoldani, csak totál egyszerű I/O müveletet elvégezni, amihez beírtam egy konkrét példát. Nem a for ciklusos kilistázásra vagyok kíváncsi, nem kell megírni senkinek sem a programot helyettem, csak legalább dobjatok valami linket, hol van valami mintaprogram VB-re, ami kiolvas, vagy kiküld egy bájtot valamilyen memóriaszegmens címre, vagy olvas valamilyen interruptról. Valami link vagy forráskód féleség jól jönne, amin át tudom rágni magam és ki tudom belőle hámozni a lényeget. Ilyet sajna, lehet csak figyelmetlenségből adodóan még nem találtam. Ez a hardware programozás valahogy ezek szerint ennyire kínos, járhatatlan vagy haszontalan útnak minösül, hogy senki érdemben nem foglalkozik vele, vagy minek köszönhető? Ezt nem kapizsgálom. Fogalmam sincs hogy a windows miért tiltogatja és miért rejtegeti ezeket a funkciókat. Mire számítanak a programozók és fejlesztők, hogy egy egyszerű laikus titkárnő elkezd kontárkodni a windowsban és hazavágja vele a gépet, vagy miért tették ennyire ködössé ezeket a rutinokat, amik korábban lazán elérhetők voltak minden diszkezelő rendszerben és még a windows 98-ban is. Milyen visszaélésektől vagy rendszerösszeomlástól tartanak a programozók és főleg a fejlesztők akik a windows létrehozták, hogy ezeket a közvetlen kernel szintű eléréseket befagyasztották? Ha valaki annyira barom, már elnézést a kifejezésért, hogy minden előzetes tudás nélkül nekiszalad és szétbézi a gépét egy ilyen I/O művelettel, az meg is érdemli. De a legtöbb embert nemhogy a hardware programozás, de még az adatbázisokban való különféle kliens és szerveroldali rendezés is halálra fárasztja, az egészen biztos, nemhogy neki kezdjen a gépében turkálni. Még egyesek a saját desktop pc-ikben sem mernek belenyúlni, mert annyira féltik a cuccaikat és az hogy megrazza őket valami benne, inkább elviszik a szerelőhöz vagy a cég rendszergazdájával csináltatják meg a gépüket, minthogy hardware ismereti tudás nélkül a windowsban a különböző kapukkal, memória modulok programozásával, interfészprogramozásokkal mernének foglalkozni. Sokan azt sem tudják, eszik e vagy isszák ezeket a dolgokat. Tehát fogalmam sincs kitől és mitől félnek és féltek a fejlesztők, hogy ekkora kerülőútakra bontották az operációs rendszereket.Világháború lenne, ha el lehetne érni közvetlen a portokat, interruptokat és a memóriát windows alól a régi jól bevált módszerekkel. Szóval már elnézést, hogy ennyire kifejtem a véleményemet és dühös vagyok erre, de ez egy agyrém, ez a nagy biztonsági kockázat és törekvés, amit ez a világ épít és hordoz magában:(
2019. okt. 30. 18:57
 12/28 anonim ***** válasza:
Zzzzz
2019. okt. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Írj már egy konkrét feladatot, amit meg akarsz oldani, a szófosásból elég volt.
2019. okt. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Irt a srac es valahol tokeletesen igaza van. Rendesen megnehezitettek a dolgat a kivancsikodo programozoknak az biztos.Nemhogy konnyitenenek a platformokon olyan qurva okos rendszereket hoznak letre,hogy eligazodni is kesz pilotavizsgas feladat benne,foleg aki nem ezzel foglalkozott egesz eleteben.En megertem ezt valahol.
2019. okt. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Hello utolsó előtti írtam rá példát itt. Ennél egyszerűbben már nem tudom megfogalmazni mit szeretnék ne haragudj érte.


# 8/14 Időpont ma 14:55

2019. okt. 30. 19:17
 16/28 anonim ***** válasza:

Semmilyen konkrét feladatot nem írt le, csak nosztalgiázott hogy régen milyen jó volt a printer portot közvetlenül programozni... Egy konrét feladat mondjuk így hangzana; "Van egy nyolccsatornás hőmérő modulom, ami printer porton kommunikált a pcvel, erre kellene most valamit windowsra írni. A protokol megvan." Akkor lehetne neki tanácsokat adni, kezdve attól, hogy dobd ki a fenébe és rendelj egy usbset az aliexpreszről 20 dollárért, vagy hogy csinálj Arduinoval egy soros párhuzamos átalakítót, ami még a protokollt is kezeli.

De ilyen szófosásra nem nagyon lehet mit írni.

2019. okt. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Nos hÁt vaze a winfos és főleg az API szintű programozás nagyon más mint a jó öreg dos.Ott még lehetett baromkodni,itt már fizetni kell érte szinte.Itt találsz igaz delphis programokat amivel baxtathatsz egy kicsit, ha ez neked megfelel, hiszen gondolom pascal megy,de olyan sokra és nagy távlatokra nem jútsz vele szerintem. Arról nem is beszélve,hogy shareware a legtöbbje.Ha nem vagy crk-s arc, ezt is baxhatod.Szerintem ezt itt winfos alatt tedd felejtőssé,mert ez még egyes profi szakiknak is gondot okoz,nemhogy az általad említett laikusoknak.Valahogy qurvára senki nem akar sem interruptokat, sem portokat, sem hardware megszakításokat baxtatni mostanában.Fogalmam sincs mitől lenne jó ez neked vagy menő,mikor a windows tálcán kinálja önmagát és kismillió programot akár activexként is beágyazhatsz vagy shellből lefuttathatsz amivel annyi infót kinyerhetsz és "kártyalapok" formájában teríthetsz az "asztalra", amennyit csak szeretnél.Ma már mindent meg lehet tenni és annak az ellenkezőjét is. Néha egyszerűbb, mint gondolnád, csak lehet nem használod a fejed helyén a kisagyad ;)
2019. okt. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Az nem konkrét feladat. Mi az a feladat, amit meg akarsz oldani azt mond meg. Windows alatt semmi értelme a közvetlen memória elérésnek, pláne a 21-es megszakítást hívni. Te kaptál egy esztergagépet, és azon siránkozol,hogy nem tudsz vele szöget verni a falba, a kalapács mennyivel jobb volt.
2019. okt. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
2019. okt. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Szia és köszi előző, ezeken már túl vagyok.Nem szetenék leragadni sem a pascalnal sem a delphinél és az assemblynél sem, ezért gondoltam VB-s és VS féle megoldásokra. Lehet benéztem ezeket, de csak C-s és delphis rutinok vannak. Nem akarok törni és ezzel húzni az időt. Hihetetlen hogy nincs egy pár soros rutin sehol, hogy legalább a memóriából történő olvasást és oda történő írást megoldjam. Feldobtam egy példát, mi ezen a lehetetlen és érthetetlen, hogy egy kurvicskah textboxba vagy memoba beolvasni egy adott memóra szegmens és offszetcímen lévő értéket. Ez egy 100 soros program lenne VB-ben mikor ilyen egyszerűen elérhető benne a COM port? Ne bézzetek már ki velem légyszíves, ha egy mód és lehetőség van rá. Köszönöm!
2019. okt. 30. 19:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!