Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Így kaphatok állást?

Így kaphatok állást?

Figyelt kérdés

Hali

Így 2019-ben lehetséges az hogy diploma nélkül a kellő tudás elsajátításával(otthon) programozóként dolgozhassak? Javascript, Java és PHP nyelvek elsajátításán gondolkodom, C++ban van némi tudásom.

Ha kellően megtanulom otthon felvennének egy Junior állásra?



2019. nov. 13. 22:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Mint az ötös lottón. Ha nagyon mákod van.
2019. nov. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 P.O.C. ***** válasza:

Bár én nem vagyok programozó, de a fórumokat olvasva, vagy akár itt a hasonló kérdések alatt is. Sokan vergődnek azzal, hogy ismernek sok olyat, aki sima érettségével (vagy azzal se), vagy be nem fejezett egyetemmel, főiskolával dolgoznak ezen a területen, vagy ők maguk azok. Mert ők már annyira pro -k. Meg hogy a szakirányú iskolákba szart se tanítottak nekik róla.

Olyan nagy számban jönnek ezzel, hogy ha ennek a fele igaz, akkor jó esélyed van. Feltéve ha van kitartásod, szorgalmad és szereted is azt, amit csinálsz, nem csak kizárólag a jó kereseti lehetőség vonz benne.

2019. nov. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha KELLŐEN megtanulod, simán.
2019. nov. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Lehet.

Bár úgy sejtem, kicsit túlbecsülöd a tudásodat. Ezt nem bántásból mondom, de ahhoz, hogy piacképes legyél, a "némi tudás" kicsit kevés. A Java mondjuk ütőképes dolog, de a kérdés, hogy milyen szintre fejleszted magad benne?

2019. nov. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Egyébként szeretem csinálni is főleg a webes interaktívabb részét.

A C++ némi tudással nem arra céloztam hogy ez már "piac képes" csak szimplán leírtam hogy azzal "találkoztam" már ha úgy tetszik.


De megy mindenkinek a zöld pacsi

2019. nov. 14. 00:24
 6/14 A kérdező kommentje:

Olyan szintre amennyire csak magamtól képes vagyok az már elegendő kellene hogy legyen gyakornoki vagy junior állásokhoz az a munka pedig nagyszerű lehetőség tanulni még többet


Bár egyetem mellett nem hinném hogy minden ilyen zökkenőmentesen fog menni

2019. nov. 14. 00:27
 7/14 anonim ***** válasza:

Ismerős diploma nélkül dolgozik Java vezető fejlesztőként 60+ fős cégnél. Azzal szerezte meg ezt a pozíciót, hogy sokminden érdekli, kipróbálja a legújabb technolókiákat, és ő az aki ezeket beviszi a cégbe.

Ezzel szemben vannak diplomások akik hajlamosak leülni a kényelmes pozícióban, tőlük innovációt nemigen várhat a cég. Ők akkor néznek utána, hajlamosak elmélyedni valami újban ha ezt a feladatot kapják.

Programozáshoz a kutató hozzáállás kell, ha érdekel akkor magátol is megy.


Van sok kisebb cég ami gimi után felvesz, ehhez gyakorolj példafeladatokon, vagy találj ki programokat amiket megírsz. A komolyabb cégeknek is jó leszel 2-5 év mulva, álláshirdetésekben gyakori az az elvárás megfogalmazás hogy "diploma vagy azzal egyenértékű szakmai tapasztalat".


C++ -t is folytathatod, vagy a Java még keresettebb.

2019. nov. 14. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

saját projekten is dolgozhatsz, meg bedolgozás is lehetséges, bár a nagyobb cégek jobb szeretik ha bejársz dolgozni és nem otthonról végzed a munkát

külföldi cégeknél ez már változó lehet, főleg ha itthon élsz


megfelelő referencia és tudás kell egy ilyen melóhoz

2019. nov. 14. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Olyan szintre amennyire csak magamtól képes vagyok az már elegendő kellene hogy legyen gyakornoki vagy junior állásokhoz"


Hamis.

2019. nov. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nincs diplomám. 9 hónapja melózok egy cégnél, rengeteget tanulok minden nap (nem szándékosan, ha akarom ha nem :D)


Haverom diplomás egy elég híres IT multinál, és a mellette ülő senior egy diploma nélküli srác, rajta kívül pedig még van körülötte legalább 3 akinek nincs.


Elsősorban az a lényeg, hogy tanulj meg programozni valamilyen nyelven, hogy implementálni tudd amit kérnek tőled, akár rosszul, de valamit tudjál csinálni. Ha ez megvan, a tanulás valahogy automatává válik (mármint a programozás része), és tudatosan el fogod kezdeni keresni az elméleti hátteret is mert érteni akarod majd mi miért történik. Legalább is nálam így van.

2019. nov. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!