Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes 50 évesen megtanulni...

Érdemes 50 évesen megtanulni programozni? Érdemes nagyjábol 20 évre belekezdeni ebbe? Vagy mit csinál egy 70 év feletti programozo?

Figyelt kérdés
Ha közvetlenul nyugdij után nem is, de gondolom 70 évesen már abbahagyja, ha él egyáltalán s max galambokat etet programozás helyett.
2020. márc. 2. 17:29
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:
most olvasom 2011-ben lett h nem kell nyelv s 2016 ért véget, akkor is csak annak volt lehetősége aki addig letette a zárovizsgát... vagyis 9 évvel lekéstem, de azt is csak 4 év késéssel tudtam meg hogy vége. hurrá...
2020. márc. 2. 21:38
 32/38 anonim ***** válasza:
A nyelv úgy is kell a programozáshoz. Minden angolul van. Nem a kódra gondolok, hanem a szakirodalomra, cikkekre stb. Ha ezeket eltudod olvasni, akkor a nyelvizsga ehhez képest vicc.
2020. márc. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

"És utána csak akkor térul meg ha 52 évesen nálam előrébb levő nagyképu fiatalok info csicskája leszek napi 8-10 orában s mire lennék is valaki, vége."


Na emiatt nem érdemes megtanulni. Ilyen mentalitással valami kicsi weblap fejlesztő céghez lehet menni havi 150 ért bohóckodni.

Vagy lehet menni szabadúszónak és akkor nem kell nagyképű fiatalokkal dolgozni.

2020. márc. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen lehetőségeket, meg persze kihívásokat hordoz magában, ha több évtized választja el egymástól a kollégákat? Juhász Gábor (70) és Lados Kristóf (21) között közel 50 év a korkülönbség, mégis kollégák az EPAM-nál. Velük beszélgettünk."


Forrás: [link]

2020. márc. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
40%

# 34 Időpont ma 11:20:


Mondd, te el is olvastad azt, amit belinkeltél?


Nyilván nem, pedig érdemes lett volna:


"mi visszük ki a gépeket, amin a kollégák dolgoznak, mi megyünk segíteni, ha nem működik valami, pl. nincs internet vagy mondjuk cserélni kell valamilyen eszközt."


"Első "igazi" állásomat a MAFILM-nél szereztem, mint informatikus, igaz, akkor még úgy hívták a szakmát, számítástechnika. Fantasztikus lehetőségek voltak; én vagyok például az első, aki digitális animációt csinált a filmgyárban, 1978-ban. Az EPAM előtt egy kanadai cégnél dolgoztam, ahol Global Support Manager voltam, nagy csapatot vezettem, jártuk a világot, számítógépeket installáltunk"

2020. márc. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Angolul mindenképpen érdemes tanulni, nem csak a programozás miatt, sőt igazából már rég kellett volna. Azt én sem hiszem hogy 50-es kezdőként ilyen állást kapnál, de pénzt még kereshetsz szabadúszóként, vagy ha írsz jó, ingyen letölthető dolgokat, és esetleg támogatják anyagilag a felhasználók. Csak olyan dolgot tanulj ami érdekel, akkor nem fogod megbánni a ráfordított időt. Online is tanulhatsz egy csomó dolgot. A Basicet meg felejtsd el. Már nem 1985 van.
2020. márc. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

38 vagyok, és Májusba kezdek a RUANDER be okj-s szoftverfejlesztő tanfolyamot úgy, hogy életembe még két A4 es oldalnyi kódot nem írtam meg semmilyen nyelven :D


Olvastam, sokat róla, láttam videókat, meg érdekel is, mert legalább olyan nagy terület ez mint az orvostudomány!

Ha nem nagyobb.


Érdemes, mert olyan mintha főzni tanulnál, azt is bármikor érdemes, mert lehet, hogy nem leszel egy Gordon Ramsay, de azért Klári néni kifőzdéjébe még leeshet valami az asztalról.

2020. márc. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
A "korhatáros" felsőoktatáshoz. Volt kolléganőm - amúgy programozó matematikus, 65 évesen - nyugdíj után - kezdett bele a pszichológus képzésbe. Csak mert érdekelte.
2020. dec. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!