Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mekkora esélyem van az alábbi...

Mekkora esélyem van az alábbi tudással elhelyezkedni junior java programozóként?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy kb 6 hónapos képzésen vettem részt, ami előtt szintén volt egy alapképzésem.

A képzésen tulajdonképpen megismerkedtünk a java-val mint programozási nyelvvel;mindig szintfelmérőt kellett letenni az egyes blokkok végén. Eleinte csak back-endeztünk. Erre jött egy kis javaFX, majd vettünk HTML-t, és CSS-t is. Megismerkedtünk továbbá a java1.8-as újításokkal, a lambdával, emellett azzal is, hogy az interfacenek ettől a verziótól kezdve már static és default metódusok is van. A kurzus vegefelé már mysql-t használva Xampp-on, olyan dynamic web-projecteket raktunk össze Maven segítségével, ahol mondjuk különböző termékeket listáztunk ki, vagy különböző felhasználók adataival lehetett belépni. A háttérben a program eldöntötte, hogy kinek milyen a szerepköre (admin/tulajdonos/alkalmazott). Spring fejlesztőkörnyezetben dolgoztunk, illetve a kurzus végén megismerkedtünk a Spring Boot projekt fogalmával, ami megkönnyíti a fejlesztést annyiban, hogy beimportálja a pom.xml-be a szükséges függőséget.


Nyilván vannak hiányosságok, a @Bean fogalma például még mindig nem teljesen tiszta, pedig elolvastam hogy az IoC konténer használja, de hogy ez neki minek szükséges,meg ez pontosan hol kerül a programban felhasználásra, azt nem tudom.



2020. jún. 15. 03:33
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

A módszertanokra és az optimalizálásra nagy szükség van, különben átláthatatlan, nehezen karban tartható kódot fogsz írni.

Én is kénytelen vagyok legacy kódokkal dolgozni és a falra mászok, mikor sem az OOP sem az MVC paradigmát nem tartják be rendesen és három helyen kell javítanom egy kódot, mert ahelyett, hogy OOP szerint dolgoztak volna, másolgatták ugyanazt a kódot, sokszor csak egy paramétert változtatva...

2020. jún. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!