Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az egyetemek tényleg nem...

Az egyetemek tényleg nem adnak piacképes tudást, tényleg pocsékok?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy azok hangoztatják ezt, akik lusták és csak a legszükségesebbeket akarják megtanulni, vagy tényleg pocsékok a (magyar) egyetemek?

Nem nappali.


2020. jún. 23. 11:24
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
76%

Nem mintha amúgy az interjúztatás valami nagy durranás lenne de...


Most őszintén kit érdekel, hogy ismeri-e valaki a trie-t vagy prefix sum-ot, mikor ezek pikkpakk megtanulhatóak? Ha pályakezdőről van szó akkor szinte csak és kizárólag az az érdekes, hogy milyen az alapanyag amire majd építeni kell illetve, hogy mennyire lelkes az illető.


Ha te az interjúk során belekapaszkodsz abba, hogy mindent tud-e amit te elvársz és aki nem tudja az már "egyszerűen szánalmas" akkor nem vagy jó interjúztató.

2020. jún. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
Mi az, ami nem tanulható meg pikkpakk? :D
2020. jún. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
Mellesleg ha egyetem 1. féléves anyagot (ahogy előző kommentben írták) már el is felejtette, akkor nem lehet túl lelkes.
2020. jún. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
Pl a szemlélet, az nem tanulható meg pikkpakk, sőt a programozás sem. Nyilván egy tapasztalt programozótól / mérnöktől stb. többminden várható el mint egy kezdőtől azért mert sokkal több a való életben előforduló problémával (és megoldásával) találkozott az évek során.
2020. jún. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
34%
Mert mi van ha nem ismeri a prefix sum fogalmát? 5 szóban elmondható mi az... Ha te ilyeneken akadsz fent akkor te vagy szánalmas.
2020. jún. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
86%
Én külföldön dolgozom de elég sok magyar jelentkezik hozzánk (egyik tech óriásnál vagyok) és valóban siralmas a többség.
2020. jún. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
Tök jó, hogy a kollégáitokról igy beszéltek és ilyen viselkedést mutatott. Sose alkalmaznék ilyen arrogáns, lenéző, lekezelő személyeket. :)
2020. jún. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
0%

"(egyik tech óriásnál vagyok) és valóban siralmas a többség."


Ezt te honnan tudod?

Neked referál a cég HR-ese?

2020. jún. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
100%

#18 az on-site interjúk előtt mindig van nálunk egy telefonos kör, vagy egy online assessment. Ezek elég hasonlóak, adott idő alatt kell megoldani 2-3 feladatot tetszőleges nyelven.

Mivel éves szinten több százezren jelentkeznek hozzánk, így ezeket fejlesztők (kivéve juniorok) bonyolítják (vagy online assessment esetén értékelik ki/javítják), nincsenek rá dedikált emberek.

Így van szerencsém (vagy sok esetben balszerencsém) nekem is részt venni az interjú folyamatban és van némi rálátásom.

2020. jún. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:

Ez q jó!

És CV alapján nem képes ott vki előszűrést végezni?

Ha már annyira százezres nagyságrend a jelentkezők hada..

2020. jún. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!