Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az egyetemek tényleg nem...

Az egyetemek tényleg nem adnak piacképes tudást, tényleg pocsékok?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy azok hangoztatják ezt, akik lusták és csak a legszükségesebbeket akarják megtanulni, vagy tényleg pocsékok a (magyar) egyetemek?

Nem nappali.


2020. jún. 23. 11:24
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
0%
Ez a láncolt lista megfordítása egy teljesen alap feladat, minden egyetemen, kurzuson szóba kerül a láncolt listáknál. Ebből látszik hogy te felsőoktatási intézmény közelében nem jártál még. Ami nem baj, csak ne csinálj magadból hülyét és ne rontsd az oldal színvonalát mégjobban az értelmetlen válaszaiddal.
2020. jún. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
7%

"Így már értem, hogy miért szólod le az egyetemeket."


Nem szóltam le az Egyetemeket. Pont, hogy azt mondom érdemes oda menned, mert találkozni fogsz ezzel. Én értem, hogy mit akarsz mondani, de elméletileg és gyakorlatilag is megfordítható a láncolt lista, több megoldás is van rá, több nyelven is.

2020. jún. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
0%

Tessék BME feladat:


"Írj függvényt, amely lemásol egy listát, de úgy, hogy a másolat az eredeti fordítottja legyen! Ötlet: ehhez használható a gyakorlati óráról származó lista megfordítása ötlet."


Biztosan az Egyetemen oktatók is hülyék, hogy ilyen feladatot adnak, csak Te vagy okos és csak neked van igazad. :)

2020. jún. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
0%

"És arról hallotál, hogy elemet elhet beszúrni, hozzáfűzni? Na akkor a Te elméleted már meg is csúszott."


LOl. Vazzeg, valami tanfolyam tényleg nem ártana.

A láncolt lista alaptulajdonsága, hogy elemeket lehet hozzáfűzni, sőt, eltávolítani is, akár.

A file rendszerek is láncolt listában tárolják egy-egy adatfile elérési útvonalát, gondolok itt az adatok blokkjaira. Ha nem lehetne hozzáfűzni ehhez a listához, akkor mégis, hogy nézne ki egy szövegfile? Mi történne, ha hozzáírnál valamit a végéhez és menteni szeretnéd?

2020. jún. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
0%

"A láncolt lista alaptulajdonsága, hogy elemeket lehet hozzáfűzni, sőt, eltávolítani is, akár."


Hmm. Én meg ezt írtam: "beszúrni, hozzáfűzni"


Szerintem agyilag is van veled valami.. Ugyanazt írtam le. :D

2020. jún. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
5%
Azt se értem hogy mi a bajod ezzel a lista megfordítással? Konkrétan mi a probléma vele? Emiatt buktad a ZH-t és most hadjáratod indítottál a láncolt listák ellen vagy mi? :DD
2020. jún. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem most tart ott az online kurzuson és a 15 éves pistike a youtube videóba elmondta, hogy a láncolt listát nem lehet változtatni. :D
2020. jún. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:

((Nem olvastam végig a kommenteket, így megeshet, hogy már említette valaki.))


A piacképes tudás azért nem megvalósítható, mert ahhoz gyakorlati oktatás kellene, viszont minden cégnél máshogyan működnek a folyamatok, így lehetetlen olyan gyakorlati tudást adni, amivel bekerülve egy céghez önállóan tudnál dolgozni.


A másik probléma az, hogy a piac folyamatosan fejlődik, alapozás nélkül ugyanakkor nem lehet oktatni a mai technológiákat. Állítom, hogy aki 10 évvel ezelőtt rendszergazdából lett programozó, az most köpni-nyelni nem tudna, ha mondjuk egy fel kéne húznia egy Ceph klasztert és fordítva. A piac nyomon követése még a szakmában dolgozóknak sem könnyű, nemhogy egy egyetemista számára, aki még egy Linux rendszert sem tud adminisztrálni normálisan, mert még csak most fogja tanulni.

2020. jún. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
52%

"piacképes tudás azért nem megvalósítható, mert ahhoz gyakorlati oktatás kellene"


A felsőoktatásban olyan ismereteket adnak át, ami piacképes. Legalábbis műszaki vonalon. Az a piacképes tudás, hogy tudja vki mi az a lambda kalkulus, az RPN, az IEEE754 meg hasonlók és készség szinten alkalmazza is, tehát adott esetben önállóan képes mondjuk bizonyos tulajdonságokkal bíró adathalmazt optimálisan tömöríteni, az adatok koherenciáját megőrizni és biztonságosan átjuttatni azt valamilyen (bármilyen) átviteli közegen, na és az általa válaszott módról be tudja bizonyítani a megrendelőnek vagy a főnökének, hogy tényleg az a legjobb.

Ez a piacképes tudás, nem pedig az SVN, GIT vagy más, röpke fél nap alatt megismerhető verziókezelő tessék-lássék, készség-szintű ismerete. Ez utóbbi ugyanis bárki által bármikor, gyorsan megszerezhető csekélyke tudás, ezért nem is piacképes.


Linux.

Fáradj be valamelyik egyetem aulájába és beszélgess az ott megforduló hallgatókkal, majd ők szépen elmondják neked, hogy mit tudnak a linuxról.

2020. jún. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:

Láncolt lista megfordításáhzoz:

Az nem a lista megfordítása, hogy csinálsz egy új listát, amit fordítva fűzöl. Annak van igaza, aki szerint a láncolt listát nem lehet megfordítani, ugyanis a láncolt listára úgy hivatkozunk, hogy az első elemére hivatkozunk, az meg a következőre és így tovább. Ha megfordítanád, akkor az már nem ugynez a láncolt lista lenne, hiszen akkor az első elem az utolsó lenne, amire a korábbi második hivatkozna, míg a listára a korábbi utolsóval érnéd el.

2020. jún. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!