Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az egyetemek tényleg nem...

Az egyetemek tényleg nem adnak piacképes tudást, tényleg pocsékok?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy azok hangoztatják ezt, akik lusták és csak a legszükségesebbeket akarják megtanulni, vagy tényleg pocsékok a (magyar) egyetemek?

Nem nappali.


2020. jún. 23. 11:24
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
0%

Én tudom jól, hogy mit másoltam be, már csak neked kéne tudni értelmezni. De látom nemigen megy.

A láncolt lista lényege éppen az, hogy a listaelemek fizikailag nem mozdulnak, a sorrendjük nem, csak a rájuk történő hivatkozás változhat.

ott van a linken vhol középen egy illusztráció, szép, barna listaelemekkel, azon megtekintheted a történést.

2020. jún. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
30%
Senki se mondta, hogy ugyanazt a láncolt listát fordítod meg. A lista elemeit használod fel .... Szóval, ha van egy listád 1 2 3 4 elemekkel és ezt másolod de fordított sorrendben 4 3 2 1 akkor megfordítottad? Meg! Akkor mit kötekedsz?
2020. jún. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
30%
Sőt...Több féle megoldás is van rá, hogy fordított sorrendben kapd meg ... Na mindegy. Egy troll vagy. Mindegy mit írnak neked, csak kötekedsz, de kb semmi közöd az egészhez. :)
2020. jún. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
30%
De ilyenek vannak itt, okoskodik miközben fingja nincs a dologról meg beleköt a semmibe mert neki okosnak kell lennie. Vicc az egész :D
2020. jún. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
0%

"Szóval, ha van egy listád 1 2 3 4 elemekkel és ezt másolod de fordított sorrendben 4 3 2 1 akkor megfordítottad?"


Ez így szép, csak a láncolt listát éppen azon területeken alkalmazzák (bár nem kizárólagosan) ahol a listaelemek nem mozgathatóak, mi több, nem is akarják azokat mozgatni, pl. ROM tartalom, HDD szektorok, stb.


Az meg hab a tortán, hogy te ennek ellenére bemutatod, hogy bizony, megfordítható az elemek sorrendje, ezzel parádésan annulálva a láncolt lista lényegét.


Gratulálok.

2020. jún. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
0%
amit küldtél linknek a címe is "Reverse a linked list" lol
2020. jún. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
33%

És arról hallotál, hogy elemet elhet beszúrni, hozzáfűzni? Na akkor a Te elméleted már meg is csúszott.


A lista megfordítható. Kaptál példákat. Az, hogy Te nem érted már nem a mi problémánk. Én itt lezártam.

2020. jún. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
0%
Sőt. Mégegy. A lista elejébe be lehet szúrni és a lista elemeit fel lehet szabadani. Miközben a lista végéről az elejére beszúrod az elemeket, addig a lista végéről lévő elemet felszabadítod. Így változik a sorrend. Na lám. Még egy megoldás.
2020. jún. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
0%
Ezért rossz online tanulni, mert sokszor téves információkat kapsz bizonyos tutorialokból és ez marad meg a fejedben. Látod. Mégis hasznos Egyetemre menni.
2020. jún. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
0%

"A lista megfordítható. Kaptál példákat. "


Ez akkor lenne igaz, ha bárhol megfordítható lenne. Ezen túl, az, hogy te megfordítottad, azt igazolja, hogy nem érted ennek az adatszerkezetnek a lényegét, gyakorlati jelentőségét. Így már értem, hogy miért szólod le az egyetemeket.


Az meg, hogy angol nyelvterületen, ahol a fogalmi választék egészen szegényes, így írják, nem jelent semmit, de ők legalább, veled ellentétben tudják, hogy a lista elemeinek pozíciója nem változik, ahogy ez a videón is ábrázolva van.

2020. jún. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!