Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy hivatásos szoftverfejleszt...

Egy hivatásos szoftverfejlesztő milyen platformot (alkalmazást) használ a szükséges kód megírásához?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már nagyon régóta érdekel a programozás, és az lenne a kérdésem, hogy egy hivatásos programozó mibr/milyen appba írja munkájához a kódot? VsCode? Atom? Android studio? (Tegyük fel, hogy egy webshopon dolgozik és nem egy játékon)


A válaszokat előre is köszönöm!



2020. júl. 6. 23:25
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Azt a használni kívánt technológia szabja meg. Akar notepadba is lehet csak iszonyat macerás. Ha megvan miben szeretnéd megírni, keress rá, mi a nyelvek legnépszerűbb IDE-je és válaszd ki a neked tetszőt.
2020. júl. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%

VS code, Atom, Vim, Pycharm, Notepad++, Sublime.

Én oktatási rendszert vim-ben írtam, ami ugyan úgy működik, mint egy webshop, csak itt kreditekért tárgyakat és vizsgákat lehetett venni.


De mindenki azt használja, amiben ő gyorsan tud dolgozni.


VS code nagyon jó lett.

2020. júl. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

Eléggé programnyelv függő. Volt már itt az oldalon pár ilyen kérdés (rengeteg, kissé flamewar-ba csapó) válasszal.


Ha rákeresel a neten a legnépszerűbb IDE-ekre, akkor kicsit reprezentatívabb képet fogsz kapni, de egyetértés nem lesz soha.


https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas..


https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas..


Személyes véleményem (ezzel sokan nem értenek egyet majd, de nem baj), hogy HTML, SCSS és PHP esetén a phpstorm-ot preferálom.

Párszor viszont volt szerencsém a typescript-hez (angular 4 volt akkor még) és a VS Code jobban bejött abban az esetben.

Atom nekem kicsit lomha. Markdown-os doksik írásához használom csak.


Szövegszerkesztőnek pedig a Xed-t használom. (Igen, linuxozok... jöhetnek az ördögűzők! :))


A "webshopon dolgozik" is kicsit tág fogalom. :) Az lehet python-ban django-val. Pythonban nem fejlesztek (vagyis max hobbiból bohóckodom) de ott pedig a pycharm jött be.


Persze sokan eclipse-eznek is.


Én azt javaslom (főleg ha kezdő vagy), hogy használj olyan IDE-t ami segít és nem csak egy tuningolt szövegszerkesztő. (pl jelzi ha olyan megoldást használsz, ami az adott php verzióban már deprecated vagy épp "szól" ha elgépelsz egy változót.) Erre a komolyabb IDE-k mind képesek. Az Atom, VSCode, sublime és egyéb szövegszerkesztők esetében ez plugin függő...

2020. júl. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%
Azt használ, ami a vállalatnál van. Ha a Visual Studio linceszet fizeti a vállalat akkor azt kell használnia és nem fognak pl QT linceszet vásárolni.
2020. júl. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

#4 Azért az megvan, hogy ez erősen cég függő ugye?

Persze, nyilván ilyen is van. Én két helyen is dolgoztam ahol szabad választás volt. (Nyilván nem visual studio-ról volt szó). De pl ha jetbrains-t kértem az ingyenes eclipse /atom helyett (amit páran használtak a cégnél) nem vágták hanyatt magukat miatta. :)

2020. júl. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%

Én sajátot használok (object pascal, c vagy asm), olykor delphit vagy lazarust.

Régebben használtam notepad ++-t is de mára teljesen leszoktam róla, na meg, időközben (majdnem) kész lettem az enyémmel is.

2020. júl. 7. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
18%
Végülis attól függ mit fejlesztesz. Ha C# programozó vagy akkor Visual Studio lesz. Ha webes akkor jöhetnek elő a notepad..stb :). De ha asp webre akkor is VS. Javanal lehet eclipse..stb. Viszont eclipse...stb összes szoftver licensz fizetős, ha pénzt csinálsz vele. Ha otthon hobbiból foglalkozol akkor van public licenszed ami ingyenes. A vállalatoknak fizetni kell.
2020. júl. 7. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
10%

Kíváncsi voltam, hogyha egy viszonylag PC, diplomatikus választ adok (#3), akkor is megindul-e a "mínusz cunami"?! :D Válasz: IGEN! :D

Tehát ha valaki, nem notepad++ -t vagy VS Code-t vagy Atom-ot esetleg sublime-t ajánl akkor jön a nyilvános megkövezés, mert most az a menő, hogy ezeket kell szeretni, ugye? Hát jó.


Ettől függetlenül azokon a helyeken ahol én dolgoztam, 1 ember használt atom-ot fejlesztésre. A többiek PhpStorm-ot használtak. Illetve nem: volt még egy aki netbeans-t használt. Ez 3 munkahely és összesen 37 fejlesztőből 2 ember. Biztos van ahol más az arány, csak kicsit furcsálom, hogy a "hivatásosok" között én nem ezt tapasztaltam, de biztosan az itteni szavazóknak van igaza! :)

2020. júl. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

A 7-es válaszolót annyival kijavítanám, hogy az eclipse nyílt forráskódú, teljesen ingyenes a használata, csak eladni nem lehet az eclipse-t újra.

Ebben rejlik főként a népszerűsége sok helyen.

2020. júl. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!