Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy tudnék fejlődni programoz...

Hogy tudnék fejlődni programozásból még egyetem előtt??

Figyelt kérdés

Nemrég csináltam meg az emelt szintű érettségit, amiből a programozás elég jól ment, de úgy látszik most, hogy megcsináltam mindet elakadtam , hogy hogyan is tudnék tovább menni. Az érettségire tanárral készültem (bármennyire is "gáz" vagy sem), az érettségire sikerült is felkészülni, de úgy érzem nem a legjobb tanár volt akit kaphattam,MIVEL ugyan mindig segített tovább haladnom, de mindig az én olyakor-olykor túlbonyolított megoldásomat javítgatgattuk ki, és nem az, hogy elmondta volna, hogy mért nem jó így vagy mért nem hatékony és mit kellene ehlyette alkalmaznom. Persze tökéletesen egyetértek azzal, hogy a programozásnál MAGAMTÓL kell tanulnom, nekem kell utánna néznem a dolgoknak, és nem a tanár segítségére támaszkodnom, valamint at is, hogy így fejlődök a legjobban, mert nem az iskola fog megtanítani programozni. Viszont néha jó lett volnam, ha ellmondja, hogy ez és ez azért nem jó így, vagy ezt és ezt ne használd így, mert pl nem hatékony stb.

Most tervezek egyetemre készülni, és jó lenne ha ez alatt a nyári szünet alatt legalább szinten tartás meglenne, de még jobb lenne ha tudnék fejeződni. Mivel tudnék a legjobban?? Fórumokon az önálló projektet írják, vagy hogy githubon/stackowerflow nézegessem a mások által feltöltötteket, mások pedig a unity próbálgatását javasolják de ezekhez meg még nincs meg a kellő tudásom. A youtube tutoriallok hasznosak, de ezekkel sokszor az a baj, hogy megnézem, tudom is használni őket önmagukban, de egy feladatban (pl érettségi) már nem tudom őket hasznosítani, ezért megkopik az amit tanultam róla és kezdődhet a folyamat elölről. Hogy tudnék úgy fejlődni, hogy az maradandó is legyen és fel is tudjam minél jobban használni a dolgokat. A dokumentációkat is olvasom, még ha sokszor nagyon tömények is.


Milyen feladatokat/módszereket tudnátok mondani/javasolni amivel javulást érhetnék el?? A legnagyobb gond a logikámmal van szerintem, ami a programozáshoz a legfontosabb, azonban saját magam meglátása szerint jóval jobb, mint egy féléve volt.


2020. júl. 14. 14:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
OOP-t tanulj. Az eddig úgyse kellett érettségire szóval.
2020. júl. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Az oop alapjait már tanultam, tehát pl az osztályokat, virtuális metódusok, delegálás, névtelen metódus, interfészt stb tanulgattam, meg csináltam, csak mint mondtam ezeket egy külön az adott dologra specializált programnál tudom használni, de egy komplexebb feladatnál nem tudom, miként kéne, egyszóval a gyakorlati megvalósításnál vannak problémák. Például értem, hogy az interfészt arra szokták használni, hogy szerkezeteket "írjanak" le, és egy osztály több interfészt örökölhet és ami az interfészben vannak metódusok muszáj implementálni a osztályban ami örököl tőle stb, de ennek nem látom a gyakorlati hasznát, hogy mért használnék interface-t osztály helyett..vagy struktúra helyett.


Tehát mint mondtam a logikával van baj főképp, mert hiába tudom, hogy hogyan használjak egy-egy dolgot, csak azt nem, hogy azt hogyan használjam fel az egyes feladatoknál, valamint, hogy azt nem feleslegesen tegyem, azaz ne bonyolítsam hanem egyszerűsítsem/hatékonyabbá tegyem vele a feladat megoldását. Ehhez kellenének feladatok, megoldások , magyarázatok stb, hogy ne több 100 sorból kelljen megoldanom azt amit egyszerűen meg lehet V AGY legalább azt, hogy ha még többször annyi sorból is oldom meg, akkor is minél hatékonyabb legyen és minden sornak legyen valami "értelme"

2020. júl. 14. 15:17
 3/13 anonim ***** válasza:

Az egyetemen az alapoktól tanítanak programozni.

Ha van előtte alap tudás, az már jó.

2020. júl. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
93%

Programozásban fejlődni programozással tudsz.


Csinálj hobbiprojekteket, találj ki magadnak feladatokat és gyakorolj.

2020. júl. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#4 Ezt tudom, de a "leírásban" és a kommentben kifejtettem, hogy mire is gondolok
2020. júl. 14. 19:31
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

#2 dehogy tudod még :D ez csak a Dunning-Kruger-effektus. Nem tudsz még semmit. :DD


Amúgy melyik egyetemre mész? Mert ha pl. BME-re mész tudok tippeket adni. És úgy könnyebb segíteni.

2020. júl. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nézd meg, hogy az egyetemen melyik programozási nyelvel fogtok indulni.


Annak a szitaxisát kezd el tanulni és sajátosságait.


Pl.: Ha C-vel indítotok (pl.: BME) akkor jól lenne megértened mik azok a pointerek és hogy pontosan hogyan kell használnod őket. Rettenetesen megkönnyítené már ez az alap dolog az életed.


Az OOPvel nem érdemes foglalkoznod. Megint BMEs példa, csak a 2. félévben jön elő és ott sem igazán mentek bele az OOPbe, amit tudnod kell felületesen az OOPről és irányelvekről el lehet modani kb 20 perc alatt teljesen kezdőnek, hogy megértse azon a szinten amin használni fogod.


Ott inkább az implementáció lesz a nehezebb azaz maga a C++ nyelv.


Szóval nem felületes irányelvek, tervezői minták stbk megtanulására koncentrálnék hanem magam az adott nyelv sajátosságainak az elsajátítására, mert az lesz a nehéz része a programozással kapcsolatos tantárgyaknak az első évben.

2020. júl. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Tehát mint mondtam a logikával van baj főképp, mert hiába tudom, hogy hogyan használjak egy-egy dolgot"

Nem, nem mondanám, hogy feltétlen a logikával van a bajod. Inkább a 4-es válaszoló kommentjét ajánlanám: egyszerűen nem programoztál eleget, nem láttál elég példát ahhoz, hogy legyen egy rutinod, hogy felismerd, hogy egyes megoldásokhoz milyen módszert kell választani. A tutorialok gyakran olyan szinten túlegyszerűsítettek, hogy végül teljesen életszerűtlen lesz a példa. Szerintem ha lesz kellő rutinod, érezni fogod, ha egy megoldásod nem "elegáns", nem hatékony... ilyenkor el kell gondolkodni, hogy mi lehet a gond, valószínűleg olyan dolgot akarsz megvalósítani, amire van egy jobb bejáratottabb út.


És az, hogy nem minden megoldásod perfekt, nem baj. Majd lesz jobb. Az a lényeg, hogy amiről tudod, hogyan kell szépen, rendesen megoldani, az mindig szépen és rendesen legyen megoldva. pl ha tudod, hogy valami antipattern (globális változók) akkor azt sose használd, akkor se ha kényelmes.

2020. júl. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#7 az OOP-vel igazán a szoftvertechnológiak tárgy foglalkozik és még mélyebben az objektum orientált szoftverfejlesztés tárgy. (BME)
2020. júl. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9# Olvasd el mégegyszer. Ezért írtam hogy az OOPt nem érdemes tanulnia, amit többet is ajánlottak neki, mert még nagyon sokáig nem jön elő így nem tennék könnyebbé a dolgát.


Amúgy meg Programozás 2 tanárgyban még emlékszem, hogy valami ilyesmi mondattal kezdték a félévet, hogy "Az objektum orientált programozást tanítjuk, a C++ csak egy eszköz hozzá".


Ami vicces, mert inkább a C++ nyelvet tanították, nem az OOPt.

2020. júl. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!