Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyi a reális fejlesztői bér?

Mennyi a reális fejlesztői bér?

Figyelt kérdés

BSc diploma, 2 év tapasztalat. Eddig azt hittem, hogy korrekt a fizetésem, de mindenhol (főleg itt a fúrumon) olyan számokat lehet olvasni, amitől nagyon elbizonytalanodtam. Ha esetleg váltanék (amin ettől függetlenül is gondolkodom), mennyi lenne a reális összeg, amit kérhetnék?

Véleményekre, tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. aug. 28. 23:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
30%
Ha nem vezető beosztású akkor nettó 280-380 ezer, ha vezető akkor 380-650 ezer között. Legalábbis nálunk Budapesten ennyi a mi cégünknél.
2020. aug. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Nekem ez egy kicsit kevésnek tűnik.
2020. aug. 28. 23:41
 3/27 anonim ***** válasza:
35%
Nem kevés az. Magyarorszagon vagyunk. Ne várj milliós fizukat. Sehol se kapsz többet. :) Aki itt olyan összegekről beszél az kamukázik.
2020. aug. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
24%
Első vagyok. Én egy 100 fős cégnél dolgozom, pénzügyes vagyok, látom minden kolléga fizetését. Akik jöttek hozzánk más cégektől, a kilepo papírjaikon látom, hogy ott is kb ezt a bért kerestek.
2020. aug. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Ha ez igaz, akkor jobban megbecsülöm a helyem.
2020. aug. 29. 00:08
 6/27 anonim ***** válasza:
4%
Becsüld, de azért mindig lehet jobb helyeket találni. Ha már 50k val többet kapsz megéri váltani. Itt vannak néhányan gyakorin akik 1+ millió fizukról -beszélnek, de érdekes módon egyik se mutat egy banki átutalást a cégüktől a fizetésükről. :). Persze biztos van olyan, aki ennyit keres, de azok általában vezető beosztásba vannak. Testvérem nem programozó, hanem üzemvezető itthon egy magyar élelmiszer ipari cégnél ő keres ezert nettó 1.2 milliót. Szóval egy alkalmazott itthon ne várjon ilyen fizetést.
2020. aug. 29. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem netto 350-400 a reális neked.
2020. aug. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
53%

Elég ha megnézel pár céget, ahol publikusak a bérsávok.

Pl:

[link]

2250 EUR a medior bérsáv legalja. Az bruttó 800k és még csak nem is senior szint.

És ez egy kis cég, gondolhatod, hogy akármelyik komolyabb tech multi többet ad ennél egy jó fejlesztőnek, még a kisebbek is (pl. TransferWise).


Az ide írkálók (jobb esetben) középszerű "programozók" noname cégeknél, vagy nem is a szakmában dolgozók, egyetemisták 0 tapasztalattal, bootcampesek stb.

Sokkal reálisabb képet kapsz, ha konkrét cégeknél nézel szét, vagy megkérdezel pár recruitert pl. LinkedIn-en.

2020. aug. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
73%

Jól mondja a 8-as, ide főleg olyanok írnak akiknek nincs rálátásuk a piacra vagy a jó fizetések álom/hazugság kategória nekik.

Én pl. a héten kaptam a következő megkeresést:

[link]

Sima full stack senior pozíció.

Keress meg konkrét cégeket és írj rá a recruiterükre. Általában elmondják a bérsávokat ha megkérdezed. Vagy ha nem, akkor visszakérdeznek hogy mennyit kérnél és elmondják hogy belefér-e a keretükbe.

2020. aug. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
6%
Tessék akkor mutatni a banki átutalásokat. Azt soha senki nem meri. :)
2020. aug. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!