Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyi a reális fejlesztői bér?

Mennyi a reális fejlesztői bér?

Figyelt kérdés

BSc diploma, 2 év tapasztalat. Eddig azt hittem, hogy korrekt a fizetésem, de mindenhol (főleg itt a fúrumon) olyan számokat lehet olvasni, amitől nagyon elbizonytalanodtam. Ha esetleg váltanék (amin ettől függetlenül is gondolkodom), mennyi lenne a reális összeg, amit kérhetnék?

Véleményekre, tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. aug. 28. 23:01
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Aki ezeket a milliós fizetéseket nem hiszi el, az nézze meg pl a dockler hirdetéseit. Ott szerepelnek az összegek is: van 1m feletti fizetés, amihez nem kell sem vezetőnek, sem 10 éves seniornak lenned.
2020. aug. 29. 20:05
 22/27 A kérdező kommentje:
Nekem egyetemről kiesve ajánlottak annyit, amennyit a 7-es írt, +100e értékben béren kívüli juttatások, és nálunk mindig megy a panaszkodás az alacsony fizu miatt.
2020. aug. 29. 20:07
 23/27 anonim ***** válasza:
8%
Kamu. Külföldön esetleg. Itthon soha, csak ha olyan pozícióba keresünk vagy. Vagy statisztika NAVtól, hogy ki mennyit keres. Nem kell a kamu duma. Persze. Ennyit kerestek, de itt gyakorin alapvető feladatokat, algoritmusokat nem tudtok meg oldani. Ok.
2020. aug. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
51%

Én is az elsővel értek egyet.

Programozó vagyok. De neked még nagyon nincs munkatapasztalatod.

2020. aug. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
55%

#23 úgy tűnik irigykedsz, hogy jobb fejlesztők annyit keresnek, amennyit te soha életedben nem fogsz :)

Ilyen ez a szakma :)

2020. aug. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
0%
Te mennyit keresel 23-as? Kíváncsi vagyok a fizetésed hányszorosát keresem :D
2020. aug. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

23: "Ennyit kerestek, de itt gyakorin alapvető feladatokat, algoritmusokat nem tudtok meg oldani."


A tudás szerintem nem egyenesen arányos a bérekkel. Érdemesebb inkább a cégnek megtermelt hasznot nézni. Ha pl egy 200. gumi gyártó cégnek fejlesztesz egy weboldalt, akkor nekik nem valószínű, hogy megtérül, ezért nem is fizetnek agyon.


Viszont ha sikerül teljesen automatizálnod pl. egy mérnöki tervezési folyamatot a bemenő paraméterek alapján (ami normál esetben akár hónapokig is eltarthat, mire minden terv released állapotbakerül), akkor te a cégnek sokszoros profitot termelsz ezzel. Ergo 10x több profitból neked odaadnak nagyobb összeget is.


Szerintem legtöbbször ez játszik szerepet bérezéskor, mert pl weboldalakból már dunát lehetne rekeszteni és egy stabil, ügyfélcsalogató oldal már majdhogynem elvárás egy normális cégnél, amíg a másik oldalon (a termék kivitelezésekor) Magyarországon még most is Mari nénit bízzák meg, hogy csináljon egy excel táblázatot amely mérete előbb-utóbb kinövi a céget. Ekkor érdemes automatizálni a folyamatot amely akár Mari néni 100 emberóráját is le tudja redukálni akár 10 percre is.

2020. aug. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!