Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 25 évesen elkezdeni tanulni...

25 évesen elkezdeni tanulni programozni, úgy hogy matekból csak alapokra emlékszem érdemes?

Figyelt kérdés
2020. szept. 5. 22:10
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne? Ha meg kell hozzá a matek, akkor ülj le és tanuld meg azt is! Nincs életkorhoz kötve se a matektanulás, se a programozás. 35 vagyok, épp a nyáron néztem át a középiskolai matekot, mert már sok minden kiesett. És? Élek :D Most C#-ot tanulok. Ha egy gimis meg tudja tanulni, akkor te is és én is. Ez ennyi. Nem szoktam a koromon gondolkodni, máshova teszem az energiámat. Mondjuk a gyakorlásba.
2020. szept. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Na, ez a jó hozzáállás utolsó :D Nem kell erre ráfeszülni, ha valami hiányosság előjön, akkor elő kell szedni és megtanulgatni :D
2020. szept. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy szerintem fényévekkel jobban megy a tanulás nekem most, mint 18 évesen, vagy korábban. Akkor valahogy nem tudtam fókuszálni, meg sok máson is járt a fejem. Most ha leülök tanulni és érdekel, megszűnik minden más. Egész más a hatásfoka. Tudom, sokan mondják, hogy tinikorban, vagy még előbb kell ezt elkezdeni, de azt hiszem, én a kivételek közé tartozom. Akkor nem tudtam volna ennyit tanulni, mint most :)
2020. szept. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Igazából azért nehezebb idősebben tanulni legtöbb embernek, mivel nehéz a munkával összeegyeztetni. Ha egész nap azon agyal, hogy hogy jöjjön ki a pénzből meg milyen gondjai vannak, akkor nyilván az utolsó dolog, amire vágyik, az az, hogy leüljön tanulni. Sokszor azért a lehetőségekkel van probléma.
2020. szept. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ebben igazad lehet. Nyugodt munkahelyem van, a családi hátterem is rendezett, a házasságom is stabil. Biztos, hogy napi 12 óra fizikai meló és se veled-se nélküled kapcsolattal meg nem tudom, 2 válással és gyerektartással a hátam mögött másképp éreznék. Amikor az előbb írtam, kizárólag a fizikai képességeimre gondoltam, a körülményeimre nem. De igazad van, mások a lehetőségeink felnőttként (mondjuk gyerekként is lehet más, ez messzire vezet).
2020. szept. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Persze, gyerekként is lehetnek rossz vagy nehéz körülmények, de ideális esetben több lehetősége van még az embernek fiatalon.

De sok mindent le lehet küzdeni, ha az ember tényleg el akarja érni a célját, szóval a hozzáállás sem utolsó :D

Áh, sok tényezős ez a dolog :D

2020. szept. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
40%

A 3-as válaszoló tökéletes választ adott. Akik lepontozták, azoknak nincs reális képük a szoftverfejlesztő munkaerőpiac sokféleségéről.


Én 30 éves voltam, amikor programozásra-adatelemzésre váltok. Nekem ugyan volt egyetemen matek, de nyilván addigra teljesen elkopott. Minden, ami kell azt fel lehet menetközben szedni. Bátran állíthatom, teljesen jó programozó lehetsz ZÉRÓ matematika használatával. Egy frontend vagy backend fejlesztő, milyen matekot használ? Semmit.

2020. szept. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
35%

17: Szerinted. Valójában a hármas válaszoló minden mondata oltári nagy butaság.


1. A matematikusok többsége brutálisan gyenge informatikából, állítja ő. Mi is az az informatika? Tessék mondani. Mert ha programozást ért alatta, akkor tévedett egy hatalmasat, hiszen a matematikusok között vannak a legjobb programozók.

2. Nem a matematikát "szeretik" a számítógépekhez, azok programozásához kapcsolni, hanem a számítógépek programozása az ami tisztán matematika. Ahogy a számítógépek konstruktőrei, tervezői, első megépítői is kivétel nélkül matematikusok voltak. Wilhelm Leibniz, Alan Turing, Neumann János és a többiek. Biztos csak merő tévedésből.

Tudod, a számítógép az számít. Mást nem is tud, egyébre nem is képes. Nem tud kört rajzolni, nem tud hidat tervezni, nem képes fémet esztergálni. Azt a programozó mondja meg neki, hogyan kell, és pedig a matematika nyelvén. A számítógép elsősorban a matematikusok eszköze volt és az is lesz, valószinűleg az idők végzetéig. Persze a programozók is matematikusok. Ezért is kell tanulniuk olyan sok matematikát. A programfejlesztés ugyanis az alkalmazott matematika egyik területe. Gén-feldolgozó szoftverek megépítéséhez pedig nem kell semmiféle biológiai tudás. Komoly meg aztán végképp nem (ami kell, azt a megrendelő konzulense hozza). Matematikai tudás viszont kell. Ahogy a fizikához, a kémiához és sok más tudományterülethez is, mert mindegyik a matematika nyelvét használja. Azzal számol, azzal mér, azzal rendszerez. A számítógép az nem kolbász töltő masina, nem vibrátor, nem kávédaráló és nem hullámvasút, hanem szá-mí-tó-gép.


Ez meg aztán tényleg a párját ritkítja:

"Amire szükséged lesz, az a logika. De azt meg azért ne tekintsük már a matematika sajátjának."


Döbbenet.

2020. szept. 7. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
#18 senki sem vitatja hogy a számítógép működése legnagyobb részben matematika alapú. Mint programozó ez neked telejsen mindegy - szemben pl Neuman Jánossal, aki nem kapott működő oprendszert, ezer programozási nyelvvel, meg elérhető könyvtárral\szabvánnyal minden létező problémára. A kérdező nem számítógépet akar építeni hanem programozni tanulni, ahhoz meg teljesen területtől függ hogy mennyi matek kell - kezdve az általános iskola alsó tagozatától az egyetemi matekig.
2020. szept. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
19, ezek ostobaságok.
2020. szept. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!