Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy ilyen SQL-es tanfolyam kb...

Egy ilyen SQL-es tanfolyam kb mire elég? (Lent.)

Figyelt kérdés

[link]


Vagy hasonló 0-ról induló tanfolyam Udemy-n vagy Coursera-n.

Azt szeretném beírni a CV-mbe, hogy már dolgoztam SQL-lel a korábbi munkahelyemen és ismerem. Ami nincs így, de ezek a tanfolyamok max 20 óra alatt elvégezhetők, így egy hosszúhétvégét szánnék rá.


Végzettség szerint közgazdász vagyok egyébként. De az új munkahely amit kinéztem kér SQL-t is. Excel-ben és PowerBI-ban dolgoztam már adatbázisokkal. Programozni még nem tanultam viszont.


Bocs, ha kacinfántosan írtam le.



2020. szept. 12. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Kb teljesen mindegy mit írsz az önéletrajzodba, mert az interjún ha szakmai részhez értek akkor kibukik, hogy nem értesz hozzá.

Vagy ha elég ügyes vagy (vagy nem olyan szigorú az interjú) akkor legkésőbb próbaidő alatt mindenképp világossá válik hogy az eget is lehazudtad a CV-ben.


20 óra alatt nem fogsz használható tudásra szert tenni, pláne nem olyan szintűre amiről elhihető lenne, hogy te erről nem csak hallottál, hanem komolyabban dolgoztál is vele.


Persze nem azt mondom, hogy ne végezd el, mert amúgy minden tanfolyam amivel új ismeretre teszel szert az hasznos. De csodát ne várj. Alapod meglesz hozzá, hogy gyakorlati példákon keresztül elkezd megtanulni ténylegesen. Erre elég szerintem.

Szóval a CV-ből szerintem hagyd ki, vagy mond el őszintén hogy ezen a területen nincs gyakorlatod, csak tanultál róla. Azt hamarabb elfogadják és nem várnak el tőled akkor olyat amit nem tudsz.

2020. szept. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az álláshoz viszont nem fogadnak olyan jelentkezést aki nem ért a CV-hez, ez le is van írva a Linkedin-hirdetésben. Szóval máris lehúzhatom magam akkor.


Akkor több tanfolyamot csináljak egymás után inkább?

Van szerencsére elég sok, pl SQL for Business; SQL Business Analytics stb.


Szóval 60 munkaóra reálisabb lenne szerinted?


Nem szoktam egyébként hazudni a CV-ben, ez az egy csalás lenne benne, mert minden másban tökéletesen megfelelnék nekik. Csak eddig más adatbázis kezelőkkel dolgoztam. Excel és PowerBI.


Az állásinterjúig még legalább két hét van, ha nem több. Szóval akár 100 munkaórát is beleforgatnék, ha kell.

2020. szept. 12. 15:02
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Az álláshirdetésekben ferdítenek, ileltve nem mindig veszik véresen komolyan amit abban leírnak. A CV-dben viszont jobb ha nem hazudsz, mert elvégezhetsz akárhány kurzust, ki fog bukni, hogy valójában nem dolgoztál még vele. Ne nézd hülyének azokat akik interjúztatni fognak téged, gyakorlottak abban, hogy kiszűrjék a kamuzást. Szerintem sokkal többre mennél azzal, ha belepakolnál annyi időt az SQL tanulásába amennyit cska tudsz, és őszintén vállalnád, hogy nincs munkatapasztalatod benne, de az elmúlt hetekben ennyit és ennyit foglalkoztál már a tanulásával. Tapasztalatból mondom, hogy rendkívül nagy bónuszt jelent ha látják hogy elhivatott vagy, és beleteszed az energiát abba, hogy elsajátítsd a szükséged ismereteket.
2020. szept. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tudom, de volt már hogy SQL nélkül elküldtem egy másik hasonló pozira és már másnap írták, hogy köszönik, ennyi volt.


Ha benne van akkor meg volt hogy már másnap reggel hívtak időpontot egyeztetni.


Szóval nagyon sokat számít itt, ahol élek. (Külföldön lakom egyébként, de ez most irreleváns.)

2020. szept. 12. 18:26
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, elvárás nekik, de ha behazudod, azzal nem leszel előrébb.

Az sql közepes szintű megtanulásához és használatához több száz óra szükséges. Haladó, illetve munkaszintű használathoz általában több évnyi gyakorlat is szükséges lehet. És az sql nem is elég általában, tudnod kell a reláció-algebrát az összefüggéseivel, optimalizálás... (ami mind matek alapú). Jó SQL szakemberre igény van, de nem udemy kurzusról. Szerintem ha ez akkora probléma, keress olyan állást, amihez nem kell sql.

2020. szept. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

De én nem informatikus vagyok, hanem közgazdász, szóval talán nem olyan szinten kell tudnom mint egy profi szakembernek.


Így is fennáll még a kommented?

Vagy te IT-területre gondoltál?

2020. szept. 12. 19:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha a munkavagzeshez kell sql akkor biztos lesz teszt, nem "mi van a CV-n" alapjan vesznek fel embert
2020. szept. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jó de most a szintekre kérdeztem, mert nem mindegy, hogy valaki informatikusként foglalkozik vele vagy valami business analyst-ként.
2020. szept. 12. 19:23
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 Uhm..

Van egyébként átfedés a kettő között, például volt ilyen tantárgyam, pedig infós szakon vagyok Angliában. Ha sql-t kérnek, akkor márpedig elvárják profi szinten, nem viccből írják kötelező követelményként.

Az meg, hogy foglalkoztál adatbázisokkal mint az excel (lol) az egyenesen nevetséges. Egyetemi előadóm szavaival élve az babáknak való. Mondjuk egy közgazdásznak lehet megteszi.


Szerintem ne hazudj a CV-ben, írd bele hogy gyorsan tanulsz és már alap szinten ismerkedsz is vele. Inkább be se juss interview-ra, minthogy ott hasalj el..

Ha látják, hogy új technológiákat vagy képes megtanulni csak a feljebb lépésért és jobb pozicióért, akkor lehet imponál nekik és megnéznek már csak emiatt is.

2020. szept. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Közgazdász vagy? Akkor amit keresnek: gazdaságinformatikus!
2020. szept. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!