Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozásra "születni kell"?

A programozásra "születni kell"?

Figyelt kérdés
Mielőtt trigerelődik bárki is kifejtem: Nílván senki nem tud programozni mikor megszületik, de hogy maga a programozó szemlélettel logikával és gondolkodásmóddal alapból rendelkeznie kell valakinek, hogy jó programozó vállhassáék belőle? A logika nyilvánvalóan fejleszhető, de tanulható-e annyira, hogy valaki sok tanulással és önfejlesztéssel jobb programozó legyne, mint az olyan akinek alapból olyan a "látásmódja", mint egy ""vérbeli"" programozónak? Van-e az a pont a sikertelenségben, mikor azt mondanátok, hogy az illető jobb lenne ha nem erőltetné a dolgot, mert csak kínlódik és nem lesz sikerélménye vagy bármi hasonló. Van e olyan, hogy valaki későn kezd el programozni és már nem fog tudni olyan szintet elérni (pl idősebben miatt kevésbbé tanulékony az ember). Mennyi idő az amire körülbelül azt mondjátok, hogy már "ezt és azt" (itt most nyílván nem egy helloWorld szintű programra gondolok, de nem is egy multinacionális cégnek tervzett programra) már illene megírnia valakinek "ennyi" idő után. Lehet-e sikeres aránylag egy programozó, aki nem az a hiper-szuper programozó, hogy mindent is tud, hanem pl több időbe telik neki vagy bonyolultabban tud megvalósítani egy programot, mint egy nála jobb/tehetségesebb programozó? (azaz az átlag/átlag alatti programozó képességekkel rendelkezik)
2020. dec. 13. 23:39
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
90%

Nekem erre a pitiáreskedésre nincs időm :D de még hozzá fűzöm, az egyetemi lemorzsolódáshoz, hogy nem a programozáson szoktak elbukni.


BME Mérnökinformatikus szakon belül (arra jártam) a programozás 1, 2, 3 voltak a legkönnyebb "biztos" tantárgyak, amiket nagyon kevesen buktak el.


A kérdés inkább az volt, hogy mennyi energiát vagy hajlandó rászánni a nehezebb ténylegesen bukó tartárgyak mellett és ettől mult, hogy 2 és 5 között hol helyezkedtél el a jegyek skáláján.


Meg konkrétan "Hello Word" programtól indult az egész, majd fél év alatt kb érettségi szintig sem ment el teljesen a dolog :D


Az emebrek inkább a matekon tantárgyak miatt morzsolódtak le, amik ráépülősek voltak pl.: Analízis 1.


Vagy esetleg ha többet elrontottak.


Programozás miatt szerintem senki sem bukott ki és nagyon kevesen rontották el a tárgyat, de nyílván ha a karon (mert a villamosmérnökök is ugyna azt a tantárgyat tanulták) van 1000 ember abból lesz 30-50 ember aki elrontja.


Nem tudom hova jársz, jártál :D

2020. dec. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk volt, aki elbukta a programozás 1-et is, pedig nevetségesen egyszerű dolgokat kellett megírni, ráadásul lehetett netet használni a vizsgán.

A matekon persze rengetegen kihullottak, nekem is csak hármas lett, míg az összes programozás tárgy ötös. De baromi nagy a lemorzsolódás. Mi a csoportban 15-en indultunk, ketten diplomáztunk időben.

2020. dec. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
42%

ma 14:23:


Szomorú, hogy te azt képzeled a programozásról mint szakmáról, amit.

Igen, rendszerint a matek buktat, a prog már hogy is buktatna, legalábbis nagyobb számban, ha olyan sekélyes színvonalon tolják, nem? Az gondolom megvan, hogy kódot faragni bárki képes otthon, a maga kis PC-jén, nem kell hozzá prof sem, és egyetemi épület sem. Azt azért megkérdezném tőled, matekból szerinted a minőségi kód előállításához mondjuk az alábbiak közül melyikre nincs igazán szükség?


- Algoritmuselmélet?

- Halmazelmélet?

- Gráfelmélet?

- Számításelmélet?

- Logika?

- Kombinatorika?

2020. dec. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
90%

#33 Ezek a "progos matek" tárgyak, amiket mindenki elismer. De akkor adok én is egy listát:


- Analízis 1 (határértékszámítás)

- Analízis 2 (differenciálszámítás)

- Analízis 3 (integrálszámítás)

- Analízis 4 (már arra sem emlékszem itt mi volt, de utáltam)

- Numerikus Analízis (alig várom, hogy lehetőségem legyen Gauss eliminációt, vagy Jacobi iterációt használni valamin, eddig nem volt rá alkalom)

- Numerikus Analízis 2 (szép dolog az interpoláció, de sokan szintén nem fogják gyakran elővenni)


Nagyon szépen kiragadtad azt a részét az egyetemi mateknak, amivel senkinek nincs baja, míg kényelmesen figyelmen kívül hagytad azt, amire oly sokan panaszkodnak: A komplett analízis ág.

2020. dec. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
90%

Hú, de örültem én numerikus analízisből annak a hármasnak! Azt hittem esélyem nincs. Persze nyilván nem használtam semmit abból, amit ott tanultunk.

A Gauss-eliminációt anno jól megtanultam, mert akinek az papíron ment, az használhatta vizsgán a Wolfram Alpha-t. Azzal meg gyerekjáték volt. Ma már semmire nem emlékszem belőle. :D

2020. dec. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
43%

"Analízis 1 (határértékszámítás)

- Analízis 2 (differenciálszámítás)

- Analízis 3 (integrálszámítás)

- Analízis 4 (már arra sem emlékszem itt mi volt, de utáltam)"


Ezek a gyakorlatban mikre nyújtanak megoldást? Egy gyakorlati példa. Ha tudnám, lehet, hogy egyszer elkezdene érdekelni :)

2020. dec. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
93%

#18-s vagyok.

20 assal is egyetértek. Emberfüggő, hogy ki milyen oktatóanyagból képes tanulni.


Nagy általánosságban szerintem a programozás tanulása nem vessz el semmit, hanem ad, hozzátesz az életedhez, még akkor is, ha belátod, nem a te területed ez. Én sok sikert kívánok mindenkinek :)

2020. dec. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!