Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » ELTE-IK, SZTE-TTIK Milyen az...

ELTE-IK, SZTE-TTIK Milyen az egyetem?

Figyelt kérdés

A két egyetem közül szeretnék menni valamelyikre programtervező informatikusnak, és szeretném ha segítenétek a döntésemben.

1.Milyen laptopot érdemes vennem ilyen szakra? (nem fogok hazajárni, és mindenképp laptopot szeretnék)

2.Milyen a gólyatábor? (pár történet miatt félek lányként elmenni)

3.Milyenek az oktatók?

4.Személy szerint mennyire találtátok nehéznek az egyetemet?

5.Egyetem után mennyire nehéz az elhelyezkedés?

6.A szak elvégezhető külön tanár segítsége nélkül?

7.Koleszba vagy albérletbe jobb menni?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. jan. 26. 18:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem ezekre a helyekre jártam, úgyhogy részleges választ adnék:

1. Ez egy megosztó kérdés, vannak akik pl. a használt üzletikre esküsznek. Én egy újat vennék, 250 ezer körül vagy felett.

2. Ha valami nem tetszik a gólyatáborban, azt mondod, hogy NEM, és nem csinálod. Állj ki magadárt! De nem hinném, hogy pár felszedési kísérleten kívül sok mindentől kéne tartanod.

5. Progtervvel? Könnyű, főleg ha van gyakornoki tapasztalatod...

6. Minden szak elvégezhető, de lehet hogy csoporttársakkal kell helyettesíteni... Nem minden tárgyból jó a jegyzet vagy diasor, de nem feltétlenül kell rögtön különtanárhoz vagy csoportos felkészítőre menni.

7. Ez csak rajtad múlik, a pénztárcádon és a személyiségeden. Meg hogy felvesznek-e a koliba.

Az ottani hallgatók meg majd megválaszolják a karspecifikus kérdéseket.

2021. jan. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2%

Két röpke gondolat:


Magyar cégeknél két egyetemet fogadnak el, a többi olyan, mintha nem is lenne (ami nem baj, mert nem kötelező a diploma, csak jó ha tudsz róla):


- BME

- OE


Minden mást elfelejthetsz. Ha multihoz mész majd, akkor teljesen mind1, milyen papírod lesz, vagy nem lesz, mert senkit nem fog érdekelni. Vagy tudod a feladatot, vagy nem.


Amit én tudok:


BME: rendkívül agresszív elmélet, nagyon, nagyon durva ütem, de ha megcsinálod egy k*baszott hős vagy. Tényleg.


OE-NIK: nagyon gyakorlat orientált, rengeteg menő dolgot fogsz látni / tanulni / hallani amit a BME-n nem.


Ha csak programozni szeretnél: a véleményem az, hogy gyűjts be pár esszenciális jegyzetet, (pl: algoritmusok, adatszerkezetek) kínkeservesen programozgatás mellett vedd végig, értsd meg, és csak aztán folly bele bármilyen kerestrendszerbe. Addig csak programozgass. Ha az a célod, hogy pénzt akarsz keresni, akkor kár az egyetemmel vesződni. Itt most kapni fogom a leszavazásokat, de 4 barátom mondta nekem azt, hogy megbánta az egyetemet, mert ha ezt a sok félévet mind a tanulással tölthette volna, akkor már rég a dupláját kereshetné (8-9 kiló).

2021. jan. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

2-es vagyok ez lemaradt:


nem végeztem egyetemet, egy szoftverfejlesztéssel foglalkozó cégnél dolgozom juniorként (már juniorként, ugye gyakornokként kezdtem), és köszönöm szépen baromi jól elvagyok.

2021. jan. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
98%

2-es


"Magyar cégeknél két egyetemet fogadnak el, a többi olyan, mintha nem is lenne"


Ezt a hülyeséget honnan vetted?

2021. jan. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Hülyeség? Ez tapasztalat (4-5 ember tapasztalata + amiket még hallottam)
2021. jan. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Mondasz 1-2 céget, ahol ezt tapasztaltátok 4-5-en?
2021. jan. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
7%

Biztos lehetsz benne, hogy nem. Nyugodtan lehet lepontozni. Én elmondtam a tapasztalatomat és ennyi.


Olyat nem hallottam még, hogy "Fú a srác szegeden végzett, ő bizots jó"


Olyat viszont igen, hogy ".. nem tudom, de a BME-n végzett, tehát biztos jó"

2021. jan. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
mert mi a baj a szegedi képzéssel?
2021. jan. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%

2-es: Csupa hülyeséget irkálsz.

A BME és az óbudai mellett van még ELTE, SZTE, GDF, Pécs, debrecen, miskolc, stb.


Ezt meg kommentálni sem érdemes:


"BME: rendkívül agresszív elmélet, nagyon, nagyon durva ütem, de ha megcsinálod egy k*baszott hős vagy. Tényleg.

OE-NIK: nagyon gyakorlat orientált, rengeteg menő dolgot fogsz látni / tanulni / hallani amit a BME-n nem."

2021. jan. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
10%

"A BME és az óbudai mellett van még ELTE, SZTE, GDF, Pécs, debrecen, miskolc, stb."


Valóban. Csak ezek általában semmit nem jelentenek, mert úgy is Budapesti céghez fogsz menni ha keresni akarsz, ott meg mindenki leszarja a vidéki egyetemeket IT szempontból. A másikat nem értem. Ezek konkrét tények. Mivel nem értesz egyet? Mit nem tudsz kommentálni?

2021. jan. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!