Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » ELTE-IK, SZTE-TTIK Milyen az...

ELTE-IK, SZTE-TTIK Milyen az egyetem?

Figyelt kérdés

A két egyetem közül szeretnék menni valamelyikre programtervező informatikusnak, és szeretném ha segítenétek a döntésemben.

1.Milyen laptopot érdemes vennem ilyen szakra? (nem fogok hazajárni, és mindenképp laptopot szeretnék)

2.Milyen a gólyatábor? (pár történet miatt félek lányként elmenni)

3.Milyenek az oktatók?

4.Személy szerint mennyire találtátok nehéznek az egyetemet?

5.Egyetem után mennyire nehéz az elhelyezkedés?

6.A szak elvégezhető külön tanár segítsége nélkül?

7.Koleszba vagy albérletbe jobb menni?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. jan. 26. 18:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
95%

"Ezek konkrét tények."


Nem, ezek a saját kitalációid.


" Mivel nem értesz egyet? Mit nem tudsz kommentálni?"


A hülyeségeidet. Az óbudain semmi olyasmit nem tanítanak alapképzésben, ami ne lenne a tananyag része a BME-n is.

A BME mérnökinfónál meg valószinűleg sokan nehezebbnek itélik az ELTE PTI-t.

2021. jan. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
78%

1. Én is azt mondanám, hogy egy használt de remek állapotú üzleti laptoppal jársz talán a legjobban. 4 GB RAM és SSD alap, de hidd el, ennél több nem kell, ez is ki fog téged szolgálni az éveid alatt. Ajánlom: www.jebeto.hu

2. Passz.

3. Passz.

4. Nekem összességében nem volt túlságosan nehéz /főisk./.

5. Nem probléma. El fogsz tudni helyezkedni, ha sikerül diplomát szerezned.

6. Simán elvégezhető, de ez a képességeidtől, szorgalmadtól is függ.

7. Ha futja rá, akkor inkább egy albérlet. Koleszban szerintem képtelenség tanulni.

2021. jan. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
95%

SZTE-s tapasztalat


1. Én egy 2011 es használt üzleti laptopot vettem 2015 be és azzal toltam végig. Talán akkoriban, upgradeltem 8 giga ramra, mert nem rátott.

2. Passz, nem voltam.

3. Normálisak, van egykét enyhén fura, enyhén irritáló, de semmi komoly.

4. Szorgalom kell hozzá, néha már túl sok tanulást igényelt, de végtérre nem kellet berosálni. Csak komolyan kell venni.

5. Passz már közbe kurzus kapcsán lett munkám és még most is ott vagyok.

6. El.

7. Passz.

2021. jan. 27. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
95%

SZTE-n vagyok gólya


0. ELTE több matek, több elmélet

SZTE több gyakorlat, de azért itt is akad elmélet


1. Ha nem gamelsz akkor nincs szükség brutál erős dolgokra, viszont az fontos,hogy gyors legyen, szóval SSD vel válaszd mindenképp. Én használtan vettem 150k-ért egy régebbit ami viszonylag erős, de kevesebbel is beérném.


2. Nem volt 2020-ban gólyatábor:(( szóval nekünk is be kell pótolni idén:D


3.Mindenki azon van,hogy a legtöbbet segíthessen, nehéz az anyag, sok mindent nem fogsz érteni(főleg ha nem jártál emelt info,matekra). Nekem főleg fiatal, de nagy tudású tanáraim voltak. De ugye te választasz tanárt, lehet értékelést nézni.


4.Ha nincs több éves programozó tapasztalatod akkor nehéz szak a proginfó. Én 1 éves tapasztalattal jöttem, matek+ infó emelt és nagy előnyből indultam ugyan, de volt pár szivatós ZH így is. Nem lehetetlen megcsinálni, sokat kell gyakorolni.


5. Ha okosan rendezted az óráid, fejlesztetted egyetem mellett magad speciálisan akkor könnyű, ha nem akkor alapvetőleg csak egy általános tudásod lesz és nehezebb lesz elhelyezkedni.


6. Igen


7. Kolesz olcsóbb, jobb közösség, több segítség, kevesebb nyugalom,kényelem ,nehéz bejutni ha nem vagy hátrányos helyzetben.

Albi ennek az ellentéte. Korona alatt nincsenek koleszok,de valszeg kövi évre minden rendeződik.


ha valami érdekel még írj privátba (másnak is ha van érdeklődő)

2021. jan. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
95%
Mármint más is írhat ha tudok segíteni valamiben*
2021. jan. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!