Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programtervező informatikusnak...

Programtervező informatikusnak vagy mérnökinformatikusnak menjek?

Figyelt kérdés

A terv az hogy a későbbiekben csak programozással szeretnék foglalkozni, és azt tudom hogy ha mérnökinfót tanulok akkor programozás is lesz. És mivel járnék jobban? Melyikkel tudnék több gyakorlati tudást szerezni? A kinézett egyetemek: ELTE, BME, SZTE

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. jan. 29. 17:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

10


Sehol sem írtam, hogy nem tudsz elhelyezkedni. Amúgy 4.5 fölött volt minden félévem, nem volt egy nehéz szak, miután engem előtte is érdekelt a programozás és több könyvet is olvastam a témában.

2021. jan. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
72%
Amúgy én iparban helyezkedtem el, ott több kisebb programom is van, de leginkább adattudomány felé orientálódtam. Aki azt hiszi, hogy az egyetem megtanít valakit programozni rendesen, az nagyon mesevilágban él.
2021. jan. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
26%
12: Kérlek mustasd a jeles okleveled.
2021. jan. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
88%

#9

"de arra is rá kell készülnöd, hogy legalább azon ne vérezz el, hogy mi az a singleton, adapter, observer vagy egyéb patternek."


???


Nem tudom te hova jártál, de a BME-n ezek a minták ismerete záróvizsga anyag is. Nem csak "említés szintű".

Nyilván nincs arra idő a hogy a világ összes adatszerkezetét leadják képzés alatt... De miért kéne? Milyen adatszerkezetekre gondolsz, amit nem tanítanak meg?

2021. jan. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
25%
ELTE-n is alap dolog ezeket ismerni.. Sőt többet is. Én kijöttem Egyetemről, jeles diplomával és egyáltalán nem junior pozicíóba kerültem. Azok kerülnek abba, akik bootcampben végig mennek az alapokon. :). Már ne harahudj, de szerintem Te Egyetem közelébe még nem jártál vagy legalábbis mérnökinformatikán nem tanultál úgy programozni, mint egy proginfon szoktak.
2021. jan. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
50%
#15 ok.
2021. jan. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

SZTE-t nem ismerem, de volt osztálytársaim tavaly meg most végeznek BME-n meg ELTE-n, utóbbiról tudom, hogy elég szar, és az új tanterv sem hozott akkora megváltást, mint kellett volna. Egyik legértelmesebb haverom (aki még nem diplomázott le, de most fél év 350ezer nettós munka után 45ezer dolláros állásajánlatot kapott) csak panaszkodott az ELTE-re, és visszagondolva inkább a BME-re ment volna. Ő az ELTE-ről: "ha nem tudsz programozni, akkor nem ott tanítanak meg, ha meg igen, akkor csak elbaszod az időd"


Személy szerint én Angliába mentem ki tanulni, ez mostmár nem elérhető, hacsak apuci nem akar évi 16 ezer font körül fizetni, de amúgy is csak akkor javasolnám, ha elit egyetemre mennél, vagy ha nem zavar, hogy itthoni 4-es érettségi átlagnak megfelelő színvonalú szaktársaid lennének, és ettől függetlenül is tudod hajtani magad.


Ha most választhatnék egyetemet, akkor egy másik nyugati/északi országba mennék, Dániában pl. fixen tudom, hogy ingyenes a képzés, ami sokkal jobb, mint az itthoni vagy az angliai állami diákhitel, meg ugye az itthoni tanításnak nevezett szopatásnál amúgy is minden jobb.


Ha még korábbra visszamehetnék, akkor nem stresszélnék a középiskolán, és nem cségóval basznám el az időmet, hanem megtanulnék programozni, és akkor egyetem nélkül is 20 évesen simán lehet értelmes munkát találni. Ehhez ajánlom pl. a stackoverflow álláshirdető részét, elég sok a remote pozi, ami magyar viszonylatban mindenképp jobban fizet, de szvsz külföldre költözni mindenképp érdemes, ha nincs valami komoly okod a maradásra, gondolom a gyerekeidnek jobb jövőt akarnál. "munka" alatt meg ne ragaszkodjunk görcsösen az alkalmazotti pozícióhoz, nemrég volt egy cikk a hackernews-on, hogy magyar gimnazista srác kapott ötezer dolláros bounty-t egy youtube sebezhetőség megtalálásáért; vagy, ha ez érdekel, akkor webfejlesztéssel évi soktízezer dollárt lehet keresni, de persze ezt csak akkor ha már jönnek is megrendelések, amik egy fiverr hirdetés után nem fognak.)


Szóval a legfontosabb, hogy hajtsd magad, akárhova is mész tanulni. Ha teheted, mindenképp menj külföldre (nem annyira ijesztő, mint hangzik), ehhez ajánlom a studyguide-os srácokat, akik gyakorlatilag ingyen intézik a felvételid (az egyetemek fizetik őket). Ha bármi kérdésed lenne (vagy esetleg más olvasónak), nyugodtan keress PM-ben.

2021. jan. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!