Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az informatika tenyleg inkabb...

Az informatika tenyleg inkabb introvertaltaknak valo?

Figyelt kérdés
mert hogy ugye ott altalaban onmagadban kell dolgozni, netan projektben par masik emberrel, de tulajdonkeppen a gep elott ulsz es programozol. sztem introvertaltaknak tokeletes munka, extrovertaltaknak is jo, de na

2021. márc. 13. 15:49
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
52%
Ne vitatkozzatok idiótákkal. Ha észrevettétek volna a meetingelős emberke manager. Az informatikának semmi köze a programozáshoz. A kérdés is nem jól megfogalmazott. Pl. a haverom informatikus volt és beszélgetett a főnökkel, mert haverok voltak, délután beült a sportautójába, csak dumált jó pénzért. Ilyen is van.
2021. márc. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
7%
Az egyik ismerősöm meg iskolában informatikus (közben rendszergazda hahaha) és délután amikor nézelődik és pihenget, az igazgató mondja neki, hogy felmoshatná a padlót, ha unatkozik ;))
2021. márc. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, hogy az utolsó válaszolónak miért kell ilyen stílusban megnyilvánulnia.


Minden cégnél más a céges kultúra, lehetséges, hogy nálatok kevesebb meeting van. Ugyanitt: igen, meetingnek hívom, mivel osztrák, német, amerikai és szlovák kollégákkal is heti kapcsolatban vagyok, és bevett szokás az egész cégünknél a "meeting" szó használata élőbeszédben is. Használom emellett a megbeszélés szót is, viszont senkit nem szólok le azért, mert egy olyan szót használ, ami nem tetszik nekem.


Nálunk pedig más a szokás, mivel nem egyedül végzem a munkámat, hanem egy 7 fős csapat tagjaként. A munkám jellegéből adódóan a saját részemet egyedül csinálom, és nagyjából én szabom meg az egyik termékünk fejlesztésének irányát. Csakhogy közben tudnom kell arról, hogy a többi csapattag, illetve a többi csapat mit gondol, milyen elvárásaik vannak. Segítek emellett a gyakornokainknak (2 is van), hogy tudjanak haladni a témáikkal.


Emellett vannak olyan témák, ahol nem dönthetek egyedül, hogy milyen irányban menjünk tovább. Bár megtehetném, hogy a többieket teljesen kihagyom a döntési folyamatból, viszont

- egyrészt készülni kell arra, hogy mi van, ha lebetegszem/elüt a busz/szívrohamot kapok/felmondok. Ebben az esetben nagyon nem jó, ha csak én értek a termékhez, és nincs más, aki bele tud nyúlni. És most nem a kisebb hibajavításokra gondolok, hanem akár architerkturális átalakításokról.

- Másrészt az én véleményem is megváltozhat, ha mások bele tudnak szólni a fejlesztés folyamatába. Lehet, hogy ami először jó öteletnek tűnt, mégsem annyira jó, és ezt mások veszik esetleg észre.


Ezeknek a megbeszéléseknek nem az a fő szerepe, hogy egy algoritmus implementálását beszéljük meg, hanem az, hogy a csapat minden tagja segítsen a többieknek, ha elakadtak; illetve hogy már a fejlesztés során tisztában legyünk azzal, hogy a termék hogyan fog egy nagyobb rendszerbe beépülni. Itt bizony néha kialakulnak érdekütközések, előfordul, hogy egy másik csapat egy olyan funkciót szeretne, amit mi nem szeretnénk/nem tartunk lehetségesnek/túl sok effort lenne lefejleszteni. Ilyen esetben az a legegyszerűbb, ha megbeszéljük közvetlenül, könnyebb és egyszerűbb, mint hetekig levelezni róla.


Mindezekkel együtt ha egy héten 40 munkaórával számolunk, nekem kb 10-15 órám megy el megbeszélésékkel. Ebben van olyan is, ami nem is közvetlenül a programozáshoz kapcsolódik, mivel a munkahelyem életében részt veszek egyéb programok szervezésében is. Ha emiatt szerinted nem nekem való a programozás, lelked rajta. Én inkább nem minősítelek, és nem ítéllek el amiatt, mert nálatok máshogy történik a munka.

2021. márc. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Bocsánat, menet közben érkezett még pár komment. A 20-as válaszolónak szántam a hosszabb kommentemet.
2021. márc. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
13%

"Mindezekkel együtt ha egy héten 40 munkaórával számolunk, nekem kb 10-15 órám megy el megbeszélésékkel. "


Jó nagy kutyaütő lehetsz. Meg azok is, akikkel együtt dolgozol.

Ha van ott architekt, akkor azt is elűzném az északi sark hidegebbik felére.

2021. márc. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
82%

Ehhez azért annyit hadd fűzzek hozzá, hogy nincs architektünk, gyakorlatilag én látom el az architekti munkát is.


Úgy gondolom, hogy inkább rád vet elég rossz fényt, kedves 25-ös, a stílus, ahogy kommunikálsz.

2021. márc. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
21%

"Ehhez azért annyit hadd fűzzek hozzá, hogy nincs architektünk, gyakorlatilag én látom el az architekti munkát is."


Akkor miről beszélsz?

Abszolút atipikus az amiről szövegelsz, de úgy mondod, mintha az lenne. Meg se kelett volna szólalnod.

A munkahelyeken - a legtöbb hely legalábbis ilyen - ugyanis, nyomni kell a pedált és nem beszélgetésért adják a pénzt, hanem aktív, alkotó munkáért.

A te beszélgetéseid - tegyük fel ,hogy igazat beszélsz - viszont a munka része, csak éppen, azt sajnos nagyon rosszul látod el.

2021. márc. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
80%

Nekem igy neznek ki kb. a csoportos elfoglaltsagaim egy hetre vetitve:


50 perc standup (napi 10 perc)

30 perc demo (2 hetente 1 ora)

30 perc planning (2 hetente 1 ora)

30 perc retro (2 hetente 1 ora)

30 perc grooming (2 hetente 1 ora)

60 perc csapatok kozti sync meeting es know-how sharing (heti 1)

3 ora angol (2x 1.5 ora hetente)


Erre jon a napi kommunikacio a csapattarsakkal (vagy mas csapatokkal), a munkan kivuli dolgok (reggeli kavezas, ebed stb.) es a ritkabb esemenyek/meetingek (csapatepitok, teljesitmenyertekelesek, ceges webcastok, szakmai oktatasok, soft skill treningek stb.).

2021. márc. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
33%
50 perc stand up? Az nagyon sok. 1 perc bőven elég egy emberre. Hányan vagytok 50 en? :D
2021. márc. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 nemaRendőrség ***** válasza:
79%

@29 egy hétre irta. 10perc per nap.


Az igen szomorú ha valaki számára annyi a programozás hogy leül és gépel.

Persze lehet így is tolni, saját projekteknél, egy fős fusiknál én is így szoktam, általában meg is iszom a levét.

A tervezés elengedhetetlen része a szoftverfejlesztésnek.

2021. márc. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!