Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az informatika tenyleg inkabb...

Az informatika tenyleg inkabb introvertaltaknak valo?

Figyelt kérdés
mert hogy ugye ott altalaban onmagadban kell dolgozni, netan projektben par masik emberrel, de tulajdonkeppen a gep elott ulsz es programozol. sztem introvertaltaknak tokeletes munka, extrovertaltaknak is jo, de na

2021. márc. 13. 15:49
1 2 3 4
 31/32 nemaRendőrség ***** válasza:

Egyébként meg atipikus cég a kollégáé?

Van nem atipikus cég?


Előző munkám során rengeteg céggel kellett kapcsolatot tartanom. Csak úgy poénból megkérdeztem mindenkitől hogy használnak-e scrumot.

Általában igent válaszoltak.

Majd megkérdeztem hogy hogyan.

Az összes válasz eltért.

Volt egy cég aki aktívan tartott környező cégeknek scrum tréningeket jópénzért, de egyetlen elemét sem használták a scrumnak, miközben azt hitték hogy igen. Egy kicsit ezt megváltoztatjuk egy kicsit azt stb. A végére semmi köze nincs a standardhoz. Ami nem baj, működik, használják stb, csak valamiért azt hiszik hogy az a scrum

2021. márc. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Még hadd reagáljak a 27-es kommentre: azt írod, hogy meg sem kellett volna szólalnom, ezzel egyáltalán nem értek egyet. A kérdező azt kérdezte, hogy az informatika introvertáltaknak való-e, vagy sem. Én egyáltalán nem tartom magam introvertáltnak, sőt. És ezzel együtt megtaláltam a helyem az informatikában. Ráadásul elég sok olyan kollégám van, aki nagyon barátkozós, közösségi ember, és mégis az ITban dolgoznak.


Az hogy nincs architektje a témának, és részben ilyen feladatokat is ellátok, az pedig nem az én döntésem, hanem a projekt vezetéséé. Én egy belső használatra készülő terméket fejlesztek, kb 100 ember használja (egy teszt framework-ről van szó). Összesen 4-en dolgozunk rendszeresen a kódján, illetve 1-2 ember néha besegít, de nekik nem ez az elsődleges feladatuk. Az, hogy Ausztriában a vezetőség úgy döntött, hogy ehhez nem kell architekt, az nem az én döntésem, és behatásom sincs rá. Véleményem erről persze lehet, és van is. Az viszont nem tartozik se az eredeti kérdéshez, se a mi beszélgetésünkhöz.


Az megint csak másodlagos, hogy engem most fejlesztőnek, vezető fejlesztőnek, vagy éppen architektnek hívnak. Egyszerűen hozzá tartozik a munkámhoz az, hogy kommunikálnom kell másokkal, és ennek sok esetben hatékonyabb módja az, ha gyorsan beszélünk, mintha emailben leveleznénk.


Lehet, hogy ez nálatok atipikus, és nálatok keveset kommunikálnak az átlag fejlesztők, de az én csapatom minden tagja olyan termékeken dolgozik, amik csak belső felhasználásra készülnek. Ebből pedig következik az, hogy ha a többi fejlesztőnek kérdése/problémája/új igénye van, akkor közvetlenül velünk beszéli meg. Még egyszer: lehet, hogy ez máshol nem szokás, nálunk viszont igen. Ez nem hagyományos scrum, sőt, a standupjaink is hosszabbak, mint amennyi kellene, de nálunk (jelenleg) ez a bevett szokás. Mivel a többi csapatnak hagyományosabb módon külső ügyfelei vannak, így ott persze nem a fejlesztők kommunikálnak közvetlenül az ügyfelekkel, így az ő munkanapjukat kevésbé ismerem persze.


Még mindig nem értem meg, hogy miért ilyen stílusban kommunikálsz: káromkodsz, személyeskedsz, hazugsággal vádolsz, és a munkám hatékonyságát kérdőjelezed meg (ismeretlenül). Természetesen ez egy anonim fórum, így megvan az esélye annak, hogy teljesen kamu az, amit írok. Szerintem ettől függetlenül érdemes vigyázni azzal, hogy megvádolsz valakit hazugsággal, akár visszafelé is elsülhet a fegyver.

2021. márc. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!