Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A webfejlesztő cégek hogy...

A webfejlesztő cégek hogy állnak a pályakezdő, junior alkalmazottakhoz?

Figyelt kérdés
Milyen módon, és mennyire segítik őket? Egy esetleges teljes elakadásra milyen reakció szokott lenni a munkaadó, és a többi kolléga részéről? Segítenek olyankor, vagy egy-két ilyen alkalom után kirúgás?

2021. márc. 25. 14:35
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve milyen szintű önállótlanság engedhető meg egy pályakezdőtől?
2021. márc. 25. 14:35
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én fullstack junior fejlesztőként kezdtem, az első munkahelyemen nagyon éreztem, hogy próbálják korlátozni az önállóságomat, sok mindenben nem kaptam szabad kezet, de tényleg nagyon kezdő voltam még, szóval ott lényegében csak tanultam.


Második munkahelyem egy kisebb cég volt, ott szabad kezet kaptam.


Most a harmadik munkahelyem (az első kettőhöz képest eddig ez a legjobb) az elején igyekeztek minél többet segíteni, hogy hamar feltudjak zárkózni a többiekhez képest. Ez kb. fél év alatt sikerült is, azóta nem érzem, hogy kezdőként állnának hozzám.


Ha felvesznek juniorként, akkor tudják, hogy rengeteg dolgot meg kell tanulnod, nem fog menni minden elsőre, normálisabb helyen ezzel azért számolnak előre. Hogy a kollégáid ehhez mit szólnak az csak rajtuk múlik, de ha egy fiatalos csapatba kerülsz, akkor szerintem nem kell félned a kollégák reakcióitól sem.

2021. márc. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván attól függ min akad el, pl volt egy olyan juniorom, aki két órát szenvedett, odamentem, megnéztem mi van a kódban, kb 10 másodperc volt meglátni, hogy egy sort valahogy megduplázott. Namost ez egy dolog, de ebből az is kiderült, hogy a két óra alatt tuti nem használta a debuggert, hiszen akkor sorrol-sorra ment volna és látja a hibát. Őt aztán nem vettük fel. Lényeg, nem az a baj, ha elakadsz, nekem is volt, hogy csináltam egy hibát és másik embernek kellett rámutatni, de azért ha lerí rólad, hogy nem néztél utána neten, dokumentációban, debuggoltad stb., meg úgy általában azt se tudod mihez nyúlj, akkor még nem vagy munkára alkalmas.
2021. márc. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Cég- és emberfüggő, de minden normális helyen normálisan állnak a többiekhez. Senki nem vár el tökéletes munkát és tudást (főleg nem kezdőtől), azt viszont igen, hogy normálisan állj hozzá. 3. hozzászólásban elolvashatod életszerűen, a 2.-ban meg a legesélyesebb szituációt.


Nálunk juniort elég gyorsan boldogították önálló munkával, srác ügyes volt és belejött. Jellemzően üzleti logikáról, összefüggésekről, munkatapasztalattal felszedhető dolgokról voltak kérdései, nem a kódban akadt el. Szerintem elég gyorsan teljesértékű munkatársként kezelte mindenki.

Ha gondod van gondold át, nézz rá friss szemmel, keress megoldási lehetőségeket - és ha alapvetően sem érted, nagyon megakadtál, bátran kérj segítséged. Butaság lenne szégyenleni, normális senior is beismeri ha valamit nem ért és kér segítséget - sokkal "olcsóbb" mint hetekig alibimunkát vagy rosszat csinálni :)

2021. márc. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!