Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Amikor valami új dolgot meg...

Amikor valami új dolgot meg akarsz tanulni, akkor Youtube-tutorial-t használsz?

Figyelt kérdés

Pl valamilyen kódot akarsz magadnak írni, akkor rákeresel Youtube-on csinált-e valaki ilyet és azt nézve írod?


Vagy hogy lehet magamtól megtanulni valamit?



2021. ápr. 19. 13:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
95%
Youtube videokat nézek utoljára, nem igazán csípem azokat. Stackoverflow, dokumentáció, netes blogok és leírások.
2021. ápr. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Alex Fly ***** válasza:
Én speciel még a W3Schools oldalt szoktam használni. Egyszerű, érthető és használható - már ha azt a kódot olyan nyelven akarja írni az ember, amellyel foglalkozik az oldal...
2021. ápr. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
23%

Érdekes, csak egyvalamit nem említettetek meg. Ugyanis a gyerek pont arról panaszkodik, hogy: "Vagy hogy lehet magamtól megtanulni valamit?", tehát "CSAK" az alapvető kognitív funkciókat nem képes elsajátítani.


Első körben tanulj meg tanulni!


Ami ugyan mókásnak tűnik, de baromi komolyan mondtam.

2021. ápr. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Hintalow ***** válasza:
90%
Én lehet, hogy öregnek számítok, de nem igazán szeretem a youtube videós megoldásokat, sok fölösleges duma, meg körítés és önreklám, ezek miatt egy fél órás videóban van kb 10 percnyi hasznos tartalom. Egy leírást meg pár perc alatt átfutok, gyorsan is olvasok, hamar megtalálom benne a számomra fontos dolgot. Egy videóban meg nem lehet ilyen célzottan keresni.
2021. ápr. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
23%

10:


"A konyvekrol elmondhato ugyanez. Rengeteg a hulladek konyv a piacon."


Az lehet, hogy sok könyv úgy íródik meg, hogy a szükséges pedagógiai alapnak híján van a szerző, de az biztos, hogy olyan baromságokat, tárgyi tévedéseket, bohózatba illő fals dumákat nem találsz egy könyvben sem, mint a youtube tutor videókban.


Tisztelet a kivételnek, mert vannak egyetemi oktatók, akik adnak a minőségre, bár a professzori cím sem garancia, mert sok esetben olvasni alább a kommentekben, hogy éppen hol és mit tévedett a tanár.

Na most, el lehet képzelni, hogy ilyen faluvégéről szalajtott serpenyős virslik, akik maguk is földhülyék a témához, milyen baki sorozatokat képesek nyomni egy-egy megvillanásban.

Nyomnak is. A mekegések, hörgések, sóhajok és makogások mellett.

2021. ápr. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
90%
#9 nekem úgy hangzik, hogy ez inkább a tanárt minősíti. Amúgy is idétlen példa, a zenével ellentétben a programozás semmilyen tekintetben nem izommemórián alapul, hulla fáradtan kikapcsolt aggyal nem tudsz programozni, zenélni viszont, ha nem is feltétlen olyan jól mint máskor, igen. Nem kell fognia senkinek a kezed ahhoz hogy megtanulj valamit ha van megfelelő oktatóanyag, én sem látom értelmét programozásnál a videónak, mert nem vizuális, egyszerűen jobb az írott anyag mert tudsz kódot másolni, és egyben megvan az egész kód, egyszerűbben össze tudod hasonlítani a sajátoddal ha a tiéd nem működik, vagy nem ugyanúgy működik. A videó csak bonyolítja a helyzetet véleményem szerint, de ennyi vele a probléma, tartalmilag átadhatja ugyanazt amit egy könyv, vagy egy tanár.
2021. ápr. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!