Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Azok a programozók, akiknek...

Azok a programozók, akiknek sok év tapasztalattal, seniorként is 6 számjegyű a bruttó fizetésük, őket csak a szakma szeretete motiválja?

Figyelt kérdés
Vagy mi miatt nem mennek jól fizető helyre?

2021. ápr. 22. 12:46
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
75%
A bruttójuk 7 jegyű, csak sok az adó...
2021. ápr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Elvileg vannak olyan seniorok is, akiknek a bruttója is csak 6 szamjegyű, ezért kérdezem.
2021. ápr. 22. 13:23
 3/43 A kérdező kommentje:
Vagy csak az állami szektorra jellemző ez inkább?
2021. ápr. 22. 13:30
 4/43 anonim ***** válasza:
93%

Most nem azért... de ennyire talán nem kéne a másik végletbe esni. Ne beszéljünk már úgy arról, aki fél millát visz haza havonta, mintha valami nincstelen koldus lenne...

Az meg gondolom, neked már a sci-fi kategória, hogy nem mindenkit a puszta pénzhajhászás motivál. Egy bizonyos szint felett meg már végképp nem ad annyi pluszt a többletbevétel, ami érdemben boldogabbá tenné az embert. Ellenben az, hogy szereti csinálni a munkáját, szereti a munkahelyét, kellemes környezetben tölti a munkanapjait, kifejezetten fontos egy kiegyensúlyozott életvitel kialakításához.

2021. ápr. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
63%

Nagyon el vagy te tévedezve, ha azt képzeled, hogy magyarországon minden ember, aki programfejlesztőként dolgozik, annak hét számjegyű, tehát millió feletti, a bruttó fizetése.

Nagyon sokan vannak, akik a millának a felét ha megkeresik, bruttóban, vagy még annyit sem.

2021. ápr. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

#4 Pontosan erre vagyok kíváncsi, hogy mi motiválja.

Engem pl. rendkívül zavarna, ha tudnám, hogy mások ugyanolyan végzettséggel, ugyanannyi szakmai tapasztalattal, ugyanabban a munkakörben a fizetésem dupláját keresik mondjuk.

Illetve az általad említett fél millás fizetésből meg egy 6 milliós autóra is évekig kellene gyűjtögetnem (mondjuk ha a fizetésem fele menne megtakarításba), hitelmentes ingatlanról meg nem is álmodhatnék.

2021. ápr. 22. 15:12
 7/43 A kérdező kommentje:
#5 miért írtam volna ki kérdést olyan rétegről, ami szerintem nem létezik?
2021. ápr. 22. 15:17
 8/43 anonim ***** válasza:
14%

Világít, hogy csak provokálni akartál a kérdéssel.

A valósághoz közöd nincs. Ez abból is látszik, hogy, még azt sem tudod, mi egy milla nettója. Elárulom, közel hétszáz ezer forint.

Még br. 400-nak is valami 280 körüli a nettója, és ez a jellemzőbb, nem a nettó hétszáz.


Az is a tudatlanságodat jelzi, hogy képtelen vagy alapszinten differenciálni. Munkahely és munkahely között ég-föld különbség lehet. Nem mindegy a közeg, a légkör, a feladat, stb.


Hat milliós autód neked kb. soha nem lesz. Mégis úgy beszélsz róla, mint egy darab kutyaszarról. Az is téged minősít, hogy a hat millás autóra is nekiállnál spórolni, ahelyett, hogy némi önrészes részlettel azonnal beleülnél, mert akinek havi nettó 400 beesik, az bizony a havi 100-120-at simán ki tudja pengetni.

2021. ápr. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

#8 ugy tunik nagyon magadra vetted, nem akartalak megserteni.

Gondolom te a kerdeses csoportba tartozol :)

2021. ápr. 22. 15:49
 10/43 anonim ***** válasza:
31%

Nem megsértettél, hanem bosszantasz.

Egyébként: Nekem már elég rég óta nem szempont az, hogy mennyit keresek.

2021. ápr. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!