Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Azok a programozók, akiknek...

Azok a programozók, akiknek sok év tapasztalattal, seniorként is 6 számjegyű a bruttó fizetésük, őket csak a szakma szeretete motiválja?

Figyelt kérdés
Vagy mi miatt nem mennek jól fizető helyre?

2021. ápr. 22. 12:46
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
Nyilván azért van magyar irodájuk Pesten, mert alkalmatlannak tartják a magyarokat, zseniális.
2021. ápr. 22. 17:49
 22/43 anonim ***** válasza:
0%

Jó, most olvastam el, hogy jelen vannak Budapesten is.

Az más, bár ezeknél a cégeknél is alapelvárás a társalgási szinten markánsan túlmutató, aktív angol.

2021. ápr. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:

Nyilván alapelvárás a társalgási szinten túlmutató angol, eleve az interjú folyamat is teljes egészében angolul folyik a komolyabb cégeknél.

Hogy folytatnál szakmai vitát mondjuk egy indiaival társalgási szintű angollal?

2021. ápr. 22. 17:59
 24/43 anonim ***** válasza:
4%
Igen, csak azt kéne tudnod, hogy ez a magyar munkavállalók köreiben ritka. A magyarok ugyanis nem túl perfektek az idegen nyelveket illetően, angol is jobbára passzív, azaz olvasni tud, beszélni már kevésbé.
2021. ápr. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
95%
Kicsivel bruttó 800 felett keresek lassan 10 év tapasztalattal fejlesztőként. Nem érzem magam rosszul, jó életszínvonalon élek, miért kellene irigykednem azokra, akik nálam többet keresnek?
2021. ápr. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:

Hát diplomához már eleve elvárás egy társalgási szint (eltekintve a COVID-os nyelvvizsga nélküli diplomásoktól).

Onnan tovább tanulni meg már nem nagyobb erőfeszítés, mint a különböző programozási nyelvek és technológiák elsajátítása.

(ráadásul passzívan is sokat fel lehet szedni, ha angolul nézel szakmai anyagokat, filmeket, sorozatokat stb.)

2021. ápr. 22. 18:17
 27/43 A kérdező kommentje:

#25 nem mondtam, hogy irigykedni kell, nincs ezzel semmi gond, kinek mi a fontos.

Csak azt mondtam, hogy engem személy szerint frusztrálna, hogy gyakorlatilag junior fizetésem van senior szinten es kíváncsi voltam, hogy más hogy van ezzel.

2021. ápr. 22. 18:23
 28/43 anonim ***** válasza:
93%
Nem mindegy, hogy 900 ezer brutto, vagy 300 ezer brutto egy seniornak..
2021. ápr. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
0%

"Csak azt mondtam, hogy engem személy szerint frusztrálna, hogy gyakorlatilag junior fizetésem van senior szinten"


Az elvárható pénzt nem az életkor, hanem a tudás alapozza meg. Hiába senior az illető hetven centis szakállal, ha egyszer hülye mint a segg.

2021. ápr. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
93%

#29 Ugyanakkor a pozíciót sem az életkor határozza meg, nem attól senior a senior hogy 70 centis a szakáll :D


Amúgy a senior fizetés misztikumát kissé tovább ködösíti a tény, hogy a senior sokszor lead, architekt, vagy ahhoz hasonló szerepben is mozog, csak ez nincs kimondva. Az 1 milliós határ átlépéséhez jellemzően le kell tenni valamit ami túlmutat a mezei programozáson, és ez legtöbbször vagy csapatvezetés, vagy egy magasabb fokú szakmai felelősségvállalás, és/vagy egyszerűen vállalja az ember ennyi pénzért, hogy marionett bábként fogják rángatni a szabadnapján is. Mondom ezt úgy, hogy én magam úton vagyok a 7 számjegy felé, és a saját bőrömön érzem, hogy kezdenek átalakulni az elvárások.

2021. ápr. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!