Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Azok a programozók, akiknek...

Azok a programozók, akiknek sok év tapasztalattal, seniorként is 6 számjegyű a bruttó fizetésük, őket csak a szakma szeretete motiválja?

Figyelt kérdés
Vagy mi miatt nem mennek jól fizető helyre?

2021. ápr. 22. 12:46
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
55%

Aki szereti a szakmáját, az képzi is magát. Aki képzi magát, az nem ragad meg egy alacsonyabb fizetési sávban.


Nekem 7számjegyű a bruttóm, de nem kérnek tőlem semmi vállalhatatlant. Nincs túlóra (magam döntöm el, hogy szükség van-e rá), nincs 5 ember helyett dolgozás, nem vagyok mindenes, stb. Egyelőre nem tudok olyan dolgot elképzelni, amiért visszalépnék egy millió alatti bruttó sávba.

2021. ápr. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
56%

"...őket csak a szakma szeretete motiválja?"


Na őket már csak az motiválja, amit az ABBA is megénekelt: Money, Money, Money.


Minél több pénz annál kevesebb szakmai motiváció!


(Hiszen mi motiválja? Ha semmit sem csinál, akkor is dől a zseton.)


Nézd meg a politikusokat, azoknak is 6-7 jegyű a fizetésük, oszt mi a fa.sz*t csinálnak? :-)

2021. ápr. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
24%

"Aki képzi magát, az nem ragad meg egy alacsonyabb fizetési sávban.Nekem 7számjegyű a bruttóm,"


Ha tényleg hét számjegyű lenne a fizetésed, akkor nem lennél ennyire korlátolt.

2021. ápr. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
56%
Ma már egyáltalán nem számít kiemelkedőnek 7 számjegyű bruttó fizetés senior pozícióban. Már kereken 1 millió is 7 számjegy, a nagyobb cégek meg 1.6 körül is adnak akár. 1.2 teljesen átlagosnak mondható egy közepes multinál is.
2021. ápr. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
21%

"a nagyobb cégek meg 1.6 körül is adnak akár. 1.2 teljesen átlagosnak mondható egy közepes multinál is."


Honnan veszed ezt a baromságot?

2021. ápr. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
56%
Közvetlen személyes tapasztalatból, interjú tapasztalatból, recruiter megkeresésekből, nyilvános bérsávokból, álláshirdetésekből stb.
2021. ápr. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
39%

34:

Olvasgass:


"Akár így, akár úgy, a legtöbb esetben véleményem szerint nem reális azt gondolni, hogy egy junior programozó megkereshet akár bruttó 600 ezer forintot is, vagy hogy mindenhol minimum bruttó 400-at. Egy ismerősöm, aki senior pozícióban van, és már 10 éve a pályán, az keres PHP programozóként nagyjából bruttó 600 ezer forintot. Vannak jó hírű cégnél ismerőseim, és juniorként nem kapnak annyit, mint az itt feltüntetett bérsáv legalja.


Sok ilyen jellegű cikk azt sugallja, hogy szinte minden esetben átlépi a bruttó 1 millió forintot a programozók bére 5 év tapasztalat után. Ez szintén egy olyan állítás, ami nem igaz. Leginkább csapatvezető emberek érik el ezt a szintet, illetve azok, akik nehezebb nyelvekkel dolgoznak, például Java nyelvvel. Az az állítás biztosan téves, hogy szinte mindenki ennyit keresne.


Én magam annak idején voltam állásinterjúkon, és véleményem szerint nem reális azt gondolnunk, hogy minden egyes junior programozó eléri a bruttó 400 ezer forintos havi fizetést, Pesten rengeteg helyen pályakezdőknek-tehát olyanoknak, akik még semmit nem tudnak felmutatni-nagyjából bruttó 300 ezer forintos fizetést kínálnak.


Akármelyik a cikkben illető bérsávot tekintjük, a legtöbb esetben az volt a vitatók véleménye, hogy nagyon-nagyon jónak kell lenni ahhoz, hogy valaki a jellemző bérsáv alját elérje."

2021. ápr. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
68%

Akkor is interjúzgatok, ha épp nem akarok váltani.

Egyrészt jó gyakorlás, másrészt így folyamatosan képben vagyok, hogy mennyit érek a piacon.

2021. ápr. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:

Most felneztem nofluffjobsra, csak par random hirdetes:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2021. ápr. 23. 17:55
 40/43 anonim ***** válasza:
64%
#39-nek: Jelentkeztem az összesre, mivel távmunkában lehet csinálni, így multitaszkingolva összejön a 8 számjegy is... :-)
2021. ápr. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!