Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Magyarországon milyen IT...

Magyarországon milyen IT területen, milyen pozíciónál, mekkora méretű cégnél előny ha valakinek van informatikus MSc-je is a BSc mellett?

Figyelt kérdés

Próbálom pontosan megfogalmazni a kérdésemet. Szóval nekem nem az a kérdésem, hogy megéri-e MSc-t is csinálni, mert szerintem ez teljesen szubjektív dolog, nyilvánvalóan nem szükséges feltétele az IT-s állásoknak még a BSc sem és nem erről szeretnék vitát nyitni.

Hanem az volna a kérdés, hogy ad-e valami előnyt az hogyha van papírom (és tudásom) egy mesterképzésről is? Én amúgy arra tudok gondolni, hogy inkább a multiknál lehet ez előny, illetve pl a software architect vagy hasonló pozícióknál, illetve inkább a Data Science vagy AI területén, vagy esetleg valami bankban. Illetve ha előnyt ad akkor miben? Tehát fizetésben, előreléptetésben?

Köszönöm előre is!


2021. jún. 3. 16:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
7%

"én Evosoftnál vagyok diploma nélkül."


LOL

2021. jún. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
73%
Értelmes embernek tűnsz, te hol dolgozol? :)
2021. jún. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
10%

Ahol elengedhetetlen a mester


A mesterdiploma inkább a kognitív tudást igénylő területeken, így például a kutatás, az innováció világában elengedhetetlen. Mint a docens megjegyezte: egy nemzetközi hírű szellemi műhelybe lehetetlen bekerülni jó nevű képzőintézménytől származó mesterdiploma nélkül. Sok esetben a több diploma, illetve tudományos fokozat is alapelvárásnak számít, nem is beszélve a magas szintű nyelvismeretről. Ezeken a területeken elsősorban a nemzetközi jártasságot, a tudományos szemléletet, gondolkodást és a szükséges tudományos elvek, összefüggések ismeretét vagy éppen a kreativitást kell kellőképpen dokumentumokkal alátámasztani. Természetesen vizsgálják a kompetenciákat is, de a diploma a belépő. Ugyanakkor például egy neves tanácsadó cég is igen kínos helyzetbe kerülhet, ha kiderül, hogy az adott tanácsadójának nincs egy elismert intézménytől származó diplomája.

2021. jún. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
61%
Mondasz ilyen szellemi muhelyt, ahova elengedhetetlen az infos (nem matek) MSc diploma?
2021. jún. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
8%

Már mondtam, majd keresel magadnak.

De úgy tűnik, még ehhez sincs meg a készséged, mert ugye, egy IT multi nem fogja kikötni a mesterdilpomát, hiszen a BSc-t is el tudja helyezni.

Ilyeneket, akik MSc-t várnak el, csak startup cégeken belüli IT részleg, vagy kutatóbázis keres, de ott még az MSc is kevés lehet. Van ahol elvárás a PhD, ott már szopik a BSc-s. Szóval, valahogy ezirányban keress, ne sokezer emert foglalkoztató GigaMultiknál, te szerencsétlen.

2021. jún. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
69%
Keresek, keresek, de nem talalok. A semmitmondo, szemelyeskedo valaszaid helyett mar irhattal volna egy ilyen ceget.
2021. jún. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
14%

Előnyt jelent


Kiváló matematikai problémamegoldó képesség, matematikai érdeklődés

Digitális jelfeldolgozási ismeretek és ezek iránti érdeklődés

Valósidejű- és/vagy teljesítményorientált alkalmazásfejlesztési tapasztalat

Jártasság NumPy, SciPy könyvtárak használatában

MSc vagy PhD diploma informatikai (CS) területen

Soft computing, gépi tanulás ismeretek


---

Nagy látogatottságú, elosztott rendszerekkel kapcsolatos tapasztalat

MSc diploma informatikai (CS) területen

2021. jún. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
39%
Ez nem elengedhetetlen, hanem elonyt jelent.
2021. jún. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
34%

- Multiknál nem nagyon szokott követelmény lenni, de a fizetésben valószínűleg reflektálódik

- Magasabb szintű pozícióra (pl architect) rendszerint szakmai tapasztalat, és sok körös tesztelés alapján kerül kiválasztásra a delikvens, a végzettség kevésbé tényező.

- Akademikus, kutatói munkakörnél kikötés lehet az MSc, akár PhD is a munka jellegétől függően.

- Állami fejlesztéseknél lehet még kikötés, hogy a fejlesztőnek X végzettséggel kell rendelkeznie, vagy a a fejlesztést X végzettségű egyénnek kell vezetnie. Ez sokszor kimerül a BSc-ben, de vannak esetek, ahol az MSc kikötés.

- Banki szférában nem vagyok jártas, de ahogy nézem ott sem különösebben kikötés az MSc.


Ez az én 5 fillérem.

2021. jún. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Majd a külföldire mennék nem a házaira, ha annyira fontos lenne nekem.
2021. jún. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!