Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Java mellett mit érdemes tanulni?

Java mellett mit érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Még gimiben vagyok, az alap dolgok mennek.


Milyen frameworkel érdemes tovább menni, amivel érdekes dolgokat lehet létrehozni és még mondjuk a jövőben jól is jön, hogy valamennyire érteni fogok hozzá?


Pl.: Android programozást nem rég próbáltam. 1 kezdetleges applikáció elkészítése után rájöttem, hogy inkább még sem. Főleg hogy IOS felhasználó vagyok, így éleben tesztelni sem tudom. Meg nem akarod mobil app fejlesztő lenni.



2021. jún. 10. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Programozni kell tanulni, nem nyelveket. A nyelv csak egy eszköz.

Amit gimnáziumban tanítanak az nagy 0. Ez alapján az is lehet, hogy magát a programozást is megutálod, amint belekóstolsz.

Amúgy mit értesz alap dolgok alatt, amik mennek? Csak mert az emelt szintű érettségi 5-ösre az épphogy súrolná csak az alapszint alját.

2021. jún. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom az érettségi egy vicc, még a függvényekbe sem kell szedni a dolgokat. Azok a feladatok mennek.


Az OOP alapjai mennek + interfészek, hiszen anélkül nem is tudtam volna egy android appot sem készíteni, hogy érteném mit mikor mért kell egy osztálynak definikálni és mért fontos az enkapszuláció stb...


Azon a szinten vagyok, hogy egyszerűbb OOP feladatadokat könnyedén megcsinálok. Pl.: Nyílvántartó rendszer (klasszikus feladat)


JSON fájlokat olvasok írok.


A kollekciókat tudom használni, emiatt az öröklést is hiszen pár implementálásához kell hacsak nem akarok anoním osztályokat, amik nem szépek a kódban és összezavarók.


Ezen kívül JUnit teszteket tudok írni. Igaz nem a legjobbakat, az eddigieknek nem is kellett igazán használnom, elég volt a konzolra printelve bugolni, de azért gyakorlásnak csináltam őket.


Meg valamennyire a Lambda kódokat.


Lényegében nem tudom mit tanuljak még. Persze a jelenlegi tudásom tudnám csiszolgatni, de akkor most készítsem el a 3 milliomodik bevásárló kosárt és kasszát szimuláló konzulos kicsi applikációt?


Inkább csinálnék valami érdekesebb és hasznosabbat.


Szóval milyen irányban kéne folytatnom?

2021. jún. 10. 22:00
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Java mellett? Borneót.
2021. jún. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

mondjuk Spring-et: [link]

de egyébként ha a jövő miatt aggódsz, nézhetsz java állásokat, hogy kb. mit kérnek

2021. jún. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Java mellé Spring-et + Hibernate-et az adatbázishoz. Vagy használsz NoSQL-t mint MongoDB-t, Cassandrát és társait.

FrontEnd-nek meg mondjuk válasz egyet a Vue/NuxtJS, Angular, React hármas közül.

Linuxot, Dockert majd ezekre Kubernetest. :)

2021. jún. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!