Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van esélyem programozói...

Van esélyem programozói gyakornoki állásra bekerülni, ha nem programozást tanulok az egyetemen, de tudok programozni?

Figyelt kérdés
Mindig is érdekelt a programozás, úgy érzem, hogy habár természetesen bőven van még hova fejlődnöm, de talán a tudásom alapján lehet esélyem gyakornoki pozícióra. Ezzel szeretnék foglalkozni a jövőben is, ehhez pedig nagyon jó lenne még az egyetemi éveim alatt valódi gyakorlatot és tapasztalatot szereznem. Jelenleg gazdaság és menedzsmentet tanulok. Nem ezt a szakot kellett volna választanom, de mindenképpen be fogom fejezni. Az lenne a kérdésem, hogy ilyen esetben jelentkezhetek programozói gyakornoki állásokra vagy egyből visszadobják a jelentkezésem, ha látják, hogy teljesen más, amit tanulok? Esetleg van aki hasonló helyzetben tudott szerezni gyakornoki állást?

2021. júl. 22. 22:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
87%
Imádom, hogy ez a szerencsétlen képes a gyakornok szón rugózni, és teljesen elmegy a feje fölött, hogy a kérdező nem az általa körülírt gyakornoki státuszról beszél, csak éppenséggel ezt a szót használta. Látszik mennyi hasznosat tesz hozzá a beszélgetéshez.
2021. júl. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
83%
#12 Mondja az akinek kb az összes válasza 0%. Tudod ,ha sokan mondják, hogy hülye vagy, akkor nem ártana elgondolkozni rajta, hogy igazuk van. Na nem mintha kinézném belőled, hogy sikerül:D
2021. júl. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
95%

A tudásod a lényeg.

Gyakorolj, tanulj, de ezt gondolom meg is teszed, úgyhogy hagyjuk is.


Írd le a motivációs leveledbe, és interjún is mondd el, hogy elkezdett érdekelni a szakma, véleményed szerint megvan a tudásod etc., és tedd oda magad a szakmai interjún.


De én úgy vettem észre, hogy a gyakornokokat/pályakezdőket jobb helyeken úgyis tanítgatják.


Ha nem a for ciklust kell neked magyarázni, hanem már tudsz apróbb programokat írni x prog. nyelven (pl. tőlem a szakmai interjúmon egy maximum függvényt kértek C-ben, vagyis azt, hogy egy tömbben keressem meg a legnagyobb számot), akkor már lehet esélyed.


Engem is elkezdett érdekelni a szoftveres irány, s hiába végzek lassan villamosmérnökként, az egyetemen nem sokat értettem a progból, úgyhogy nekem is sokat kellett magamtól megtanulni.


Tudom javasolni a udemy-t egyébként. Fizetős, de nagyon jó.


21F

2021. júl. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat és tanácsokat! :) Akkor próbálkozni fogok, aztán meglátjuk mi lesz belőle.
2021. júl. 23. 20:53
 15/17 anonim ***** válasza:
50%
Kíváncsi vagyok, ki alkalmazná ezt a határtalan tudású úriembert :'D
2021. júl. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

#14


Azért a tanulmányi jogviszonyomról szóló igazolást nem tenném ki az internetre, ha nem baj.


Kénytelen vagy hinni nekem.


#13

2021. júl. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
96%

"Akik meg úgymond "programozóként" dolgoznak, azok silány fizetésért a kulimunkát végzik valami csöves cégnél, ahol nincs pénz a szakemberek megfizetésére. Ez a valóság. Nem az, amivel ez a tudatlan gyökér hülyít téged."


:DDDDDDDDDDDDD Ettől jó kedvem lett. Csak azt nem értem, miért oszt észt olyan valaki, akinek nincs köze a pályához. Ennyi erővel szoptatási tanácsokat, vagy fogyókúrás recepeteket is megoszthatna, még az is lehet, hogy ezekhez ért is valamennyire :D

2021. júl. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!