Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit kell tennem, hogy programo...

Mit kell tennem, hogy programozó lehessek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már rengeteg ideje foglalkoztat a programozás, több éve. Van benne egy kicsi tehetségem is (talán). Robloxon szoktam néha összedobni valamit, igaz ott csak Lua-t használnak, de mégis kezdésnek meg kell ismerni valamit.

Jelenleg gimibe járok, 1. évfolyamos vagyok, pár hete kezdtem. Főiskolán szeretném kitanulni ezt a szakmát, úgy tudom hogy szakközépbe is el lehet végezni, de én inkább szeretnék diplomát szerezni.

Pontosan nem tudom még melyik részére is szeretnék menni, vannak szoftverfejlesztők, html programozók, android applikáció programozók, sok fajta.

Az lenne a kérdésem, mire lesz szükségem hogy egy programozói fősulira felvegyenek? Éppenséggel tanuljak meg előre egy programozási nyelvet (gondolom nem Luat, hanem valami ismertebbet)? Miből fog kelleni tennem érettségit (kötelezőkön kívül)? Matekban elég jó vagyok, úgyhogy az nem hátrány, és angolból is napi szinten nézek videókat, szóval értelmezni tudom azt amit mondanak, vagyis legalább a 98%-át.

Angolból terveznék letenni egy B2-es nyelvvizsgát, mivel szükség is van rá ebben a világban, és hát olyan szakmára mennék aminek az alapja az angol.

Egy lényeges dolog amit még a végére megemelítenék, hogy bocsi ha összecsapott lett, és hogy nem Magyarban élek, hanem Szlovákiában (ez lényeges a főiskolák miatt). Köszönöm a válaszokat előre is!



2021. szept. 24. 17:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
73%
Persze, meg jelentkezhet az MIT-be is. A kérdező külön kiemelte, hogy Szlovákiában él, és hogy ez az intézmények szempontjából fontos. Ebből tessék kiindulni. Az, hogy ti 6-7 válasz óta azon civakodtok, hogy pontosan hogyan működik a magyar felsőoktatás felvételi rendszere (amin nem tudom mit kell civakodni, le van szépen írva a felvin pl, egy linkkel letudható az egész) jobbára szemeteléssel ér fel. Ja, és a kötelező "..." a végére: ...
2021. szept. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
17%

Hozzáteszem, Magyarországon informatikát nem főiskolán, hanem egyetemen oktatnak. A kérdező deklarálta, hogy "főiskolán" szeretné kitanulni:


"Főiskolán szeretném kitanulni ezt a szakmát..."


Illetve ezt meg is erősítette:


"Az lenne a kérdésem, mire lesz szükségem hogy egy programozói fősulira felvegyenek?" ​


Bár a megjelölt kulcsszavaknál ott az "egyetem", ez lehet csak a kérdés láthatóságának növelése érdekében került oda, külön utalást nem tesz rá. Ezekből én úgy veszem, hogy a kérdező Szlovákiában gondolkodik.

2021. szept. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

"Magyarországon informatikát nem főiskolán, hanem egyetemen oktatnak"


? Ezt nem tudom, honnan vetted, de téves információkkal rendelkezel. Már amúgy is önmagában a Főiskola/Egyetem már csak intézményes elnevezés. Már régesrégóta MSc, BSc van, illetve osztatlan képzés egyes szakok esetében. A BSc felel meg a főiskolai diploma szintjének.

2021. szept. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
50%

#12.Akkor a Gábor Dénes mi?

Ok nem egy BME de ott is BSC diplomát adnak.

De hogy legyen ellenpélda, az egyetemen is van Bprof ami főiskolai képzésnek minősül.

2021. szept. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ha szlovákiában élsz és itt szeretnél egyetemre menni, akkor lehetőleg pozsonyba nézz utána a 2 legismertebbnek és tudj szlovákul, máskülönben itt nem boldogulsz. Ha ez nem probléma, annál jobb :) Egy híres komáromi (SK) egyetem diplomájával ahol talán még van magyar oktatás is, a segged kitorolheted a színvonala miatt.


Gimnáziumba biztos vannak tanárok/végzősök, akik tudnak tanácsot adni ezzel kapcsolatban. Én tőlük kérnék tanácsot, hogyan tovább és hova.


Programozást meg a szabadidodben gyakorolhatod, napi pár óra ha nagyon érdekel es van rá időd gimi mellett, csodákra képes.

2021. szept. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Nos, ahogy látom jó sok komment érkezett a kérdésemre.

Amit nem fűztem hozzá, hogy valószínűleg Magyarországra fogok menni tovább tanulni, ez lényeges, ezért is tettem ki ide a kérdést.

Volt aki írta hogy szerinte Szlovákiába maradok tanulni, de mivel én nem vagyok a legnagyobb profi a szlovákban (tudok szlovákul, de annyit nem hogy szlovákul tudjak tanulni), és végtére is magyar az az anyanyelvem, ezért is szeretnék Magyarországon majd tovább tanulni (bár igaz még 4 év a gimi).

Amit még fonts lehet, ahová járok nem szakgimnázium.

Ami lényeges kérdés lenne, amit újra felteszek, hogy akkor hogy is vannak ezek az érettségik? Volt aki írta hogy tegyek emelt infót, a többi maradhat középszinten, volt aki azt írta tegyek mindenből emeltet (infó, angol, matek).

Nem tudom pontosan, de szerintem elég ha teszek egy emelt infót, matekot, és egy angol nyelvvizsgát (B2-es szint) nem? + persze a kötelező tantárgyak.

2021. szept. 25. 14:00
 17/19 anonim ***** válasza:
Melyik gimnáziumba jársz?
2021. szept. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A felvételi pontszámrendszer alapján megy, minden megjelölt szakhoz kiszámításra kerül a felvételi pontszámod, és ha az eléri a ponthatárt, felvételt nyersz. A pontszámítás leggyakrabban alkalmazott formája az ún. "duplázás". Ez azt takarja, hogy két, az adott szakra felvételi tárgynak minősülő tárgyból tett értességid százalékos eredményét megduplázzák (értelemszerűen a két legjobban sikerült értességit). Ez maximum 400 pontra jöhet így ki, és erre jönnek még a többletpontszámok, amiből legfeljebb 100-at kaphatsz. Többletpontszámot kaphatsz nyelvvizsga után (28 közép, és 38 felsőfokú nyelvvizsgáért), emelt szintű érettségiért (50 pont), meg egyéb dolgokért, versenyeredmény, sportolói teljesítmény, miegyéb. Általánosságban a nyelvvizsga meg az emelt az, ami releváns szokott lenni itt. Ha van egy középfokú nyelvvizsgád, az 28 pont. Ha emellé csinálsz még egy emelt informatikát, az még 50, 78 többletpont. Emellé az emelt matek már necces lehet, mert pusztán 22 többletpontot kaphatsz már érte, ami azt jelenti, hogy maximum 11%-al szabad kevesebb pontszámot elérned, mint egy középszintű matekon ahhoz, hogy ne járj vele rosszabbul. Ez necces lehet, mert az emelt matek jelentősen nehezebb a középszintűnél. Én azt tudom javasolni, vagy csak informatikából, vagy csak matekból tegyél emeltet, ugyanakkor azt tudom javasolni hogy matekból mindentől függetlenül készülj emelt szinten, mert az megkönnyíti majd számodra az egyetemi mateknál felvenni a fonalat (igen nagy ugrás van a kettő között).
2021. szept. 26. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a fősiskola/egyetem teljesen felesleges. Persze észre vettem, hogy adott szintuációkban jobban teljesítenek de nem mindegy, hogy én pl 19 évesen már programozóként kezdtem el dolgozni nem átlag fizetéssel vagy ha elmész egyetemre akkor 24 évesen fogod elkezdeni az életet. A másik, hogy a diploma nem azt jelenti, hogy programozni is fogsz tudni. Érettségim van és még is jobban teljesítettem a cégeknél mint a friss diplomásom. Nem mindegy, hogy a suliban mindent a szádba rágnak és úgy "tudsz valamit" vagy pedig mint én aki szopott 1-1 feladattal de mire a végére értem a teljes folyamatot átláttam. Még 1x mondom, hogy csak egy érettségim van, kezdtem mimecraft pluginok írásával majd webfejlesztéssel játék szervereknek majd mire végeztem a sulival rá 2 évre már magyarország egyik legnagyobb multijánál dolgozom...szóval kitartást és sok sikert :)
2021. szept. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!