Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha webfejlesztéssel szeretnék...

Ha webfejlesztéssel szeretnék foglalkozni, később akár ezen a területen vezető beosztásba lenni / saját vállalkozást indítani, van valamennyi értelme informatikus MSc-t is végezni?

Figyelt kérdés

Jelenleg programtervező informatikus BSc mellett vagyok frontend (React,TypeScript) junior fejlesztő távmunkában, viszont érdekelne, hogy ha egy 5-10 év múlva szeretnék mondjuk saját vállalkozást vagy feljebb szeretnék lépni akkor esetleg egy gazdaságinformatikus MSc vagy akármelyik infós mesterképzés megérné-e?

Köszi előre is!


2021. nov. 20. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van lehetőséged, akkor érdemes lehet elvégezni az MSc-t, hosszú távon semmiképpen sem árthat.
2021. nov. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sem saját vállalkozáshot, sem máshoz nem kell a mester. A szakmai tudás kell, azt te egyetemen nem kapod meg.
2021. nov. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen az egyértelmű, de inkább arra gondolok hogy mondjuk vállalkozóként/vezetőként ad-e valami pluszt az ha én tanulok egyetemen mondjuk egy kicsi közgázt, menedzsmentet vagy vállalatgazdaságtant?
2021. nov. 20. 16:41
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem. Sajnos. A vállalkozás sajnos mindennapos gyakorlati küzdelem, utána járás, stb. Ezt csinálom (és gazdinfón végeztem). Nem tanítottak olyat, ami a mindennapokat megkönnyítette volna. Némi könyvelés volt ugyan, de hát ha erre alapoznék, már tönkrementem volna. Le kell ülni és ki kell kérdezni könyvelőt, jogászt, olvasni, utána menni. Amiből sokat tanulok, az a többi vállalkozó (mastermind csoportok, tapasztalatok, cikkek, külföldi és belföldi példák). Gyakorlat.
2021. nov. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. nov. 20. 16:59
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: még egy kérdésem lenne hozzád ha már említetted hogy vállalkozó vagy, bár azt nem pontosan milyen. Szóval arra lennék kíváncsi, hogy kb mennyi tapasztalatra van szükség hogy átlássam annyira az egész szakmát hogy elindítsak egy saját vállalkozást vagy feljebb lépjek és vezető fejlesztő legyek? Illetve hogy ha most frontend fejlesztő vagyok akkor érdemes elmenni inkább full stackes irányba hogy az egész alkalmazásfejlesztést átlássam?
2021. nov. 20. 17:31
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem van egy tévhit a fejekben (az enyémben is volt), hogy vállalkozóvá ELŐRE válik az ember, és amikor elérte előre azt a szintet (akármiből is), akkor legyen vállalkozó. Ez inkább egy életforma, működési forma és nem egy új szakma, amit először megtanulsz és utána dolgozol benne.


Ahhoz, hogy elindíts egy vállalkozást múködési formát kell választani, üzleti terv és pénzügyi tervezés kell, stb. Először tudd, mit akarsz csinálni, utána lehet megnézni azt, hogy hogyan érdemes azt csinálni. Egyéni vállalkozóként, vállalkozást indítva, stb. A számok döntenek ebben, ha racionális vagy, és nem az érzések.


Most azt mondod, frontendes vagy, és azt kérdezed fullstack legyél-e. Erre sem tudhatom a választ. A kérdések jönnek előbb: vállalkozóként te milyen szerepet akarsz betölteni abban a vállalkozásban? Freelancer egyéni vállalkozó programozó szeretnél lenni, egyedül vagy haverral ketten fejlesztetek kisebb cuccokat, vagy cégben gondolkozol, ahol lesz 3-5 fejlesztő és velük együtt dolgozol (itt kevesebb a kód, több a sok minden más szar, ami a vállalkozás életben tartásához kell), stb.


Millió kérdés, és csak akkor lehet tudni a válaszokat, ha döntéseket hozol előbb.


Az biztos, és ezen minden vállalkozó átmegy: nem láthatod át mindig az egészet. Ilyen nincs. Bíznod kell abban, akikkel dolgozol, olyanokkal kell együtt lenned, akiknek az adott területen bízol a tudásában, mert nem fogod tudni átnézni az egészet.


Szóval picit jobban specifikáld, hogy mit akarsz csinálni, milyen szerepben, milyen fókusszal, milyen termékkel, megbízással, honnan lesznek azok, kikkel (profilozva) dolgoznál együtt, stb. stb.

2021. nov. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm!
2021. nov. 20. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!