Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet meghatározni,...

Hogyan lehet meghatározni, kategorizálni, hogy valakinek az Excel tudása milyen szintű (alap, közép haladó, haladó, ...)?

Figyelt kérdés

Van erre valamilyen teszt feladatsor? Esetleg online elérhető teszt?

Én magamtól tanultam (és tanulom) a program használatát.

Gyakorlatilag bármilyen eddig felmerült feladatomat (gondolatomat, ötletemet) meg tudtam oldani Excelben.

A program -számomra szükséges- kezelőfelületének használata mellett, a szokásos cellaműveletek, normál és feltételes formázások mellett, matematikai és logikai függvények, szövegfüggvények, kereső függvények használata, a beépített diagramkészítési lehetőségek használata, cellákkal, cellatartományokkal végzett műveletek; az előzőekkel összefüggésben makrók rögzítése, egyszerűbb makrók átalakítása, ... ezek mennek.

/Régebben, amikor egyhuzamban több időt foglalkoztam egy-egy feladat megoldásával és azt VBA-ban (is) tettem, akkor már önálló makrók készítése -változók, ciklusok mellett a szükséges Excel függvények használata, formázások, könyvtárakban keresések, nyomtatás, ...- is ment. Most, hogy közel két éve nem foglalkoztam VBA-val, már a régebbi kódjaim megértéséhez is időre van szükségem./


Sosem álltam neki úgy tanulni, hogy én most tanulni fogom az Excelt.

Mindig egy-egy konkrét felmerülő probléma, feladat megoldása kapcsán kerestem Excel által kínált/felhasználható lehetőségeket, és így bővítettem az ismereteimet. 1993 óta mindig autodidakta módon, időnként -az aktuális munkámtól függően- akár több év kihagyással.


Hogyan tudnám meghatározni, hogy milyen szintű az Excel tudásom?

Mi számít alapszintnek?

Mi középhaladónak, és mi haladónak?



#Excel ismeretek #Excel alapszint #Excel középhaladó szint #Excel haladó szint #Excel tudás felmérése #Excel tudás teszt
2021. nov. 26. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
35%

Kezdő: meg tudja nyitni az Exelt, ha az asztalon van az ikon.


Amatőr: akkor is meg tudja nyitni, ha nincs kirakva az asztalra az ikon. Tudja hogy vannak cellák és lehet bele írni, de nem tudja miért jó ez.


Alapszint: érti mire jók a cellák, tud velük műveleteket végezni.


Közép Haladó: ismer függvényeket, azonban a bonyolultabbakat még nem érti.


Haladó: a függvények jelentős részét ismeri, tudja a paramétereit fejből. A formázás és diagram se okoz gondot neki.


Profi: saját függvényeket készít


Mester: programozó és nem használ Excel-t, mindent megír magának


Isten: op. rendszert programoz vagy a szoftvere a Marson fut.

2021. nov. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Adtam is egy zöld pipát, mert megmosolyogtattál, de be kell valljam, más jellegű választ, válaszokat vártam.
2021. nov. 27. 07:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen teszt, sem osztályozási rendszer, mivel ez sokszor a munkahelytől is függ, hogy mit várnak el és mire kell képesnek lenned.

A VBA használata már egy magasabb szint, ami a haladó fölött van, de itt hatalmas szakadékok vannak tudás és tudás között.

2021. nov. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, értelek. Valami olyasmiben bíztam, hogy létezik olyan szintfelmérő feladatsor, teszt feladatsor amivel azoknak a 'diákoknak' a tudását osztályozzák, akik valamilyen tanfolyam vagy iskolarendszer keretein belül, adott tanrend szerint sajátítják el az Excel használatát.

Egy ilyennél vélhetően nem csak az számít hogy valaki meg tudja-e oldani a feladatokat, hanem az is, hogy azt hogyan (mennyire szépen, iskolaszerűen) és legfőképpen mennyi idő alatt teszi meg.


Pl. az álláshirdetésekben gyakran konkrétan meghatározzák, hogy "alapszintű informatikai ismeretek", "Excel alapismeretek", "haladó táblázatkezelő ismeretek", "magabiztos Excel használat", ...

Ezért is gondoltam, hogy többé-kevésbé egyértelműen meghatározó, hogy milyen tudásmennyiség számít alapismeretnek, középhaladónak, haladónak, ...

A válaszod alapján előfordulhat, hogy amit egy munkahelyen haladó szintként értenek és várnak el az egy másik munkahelynél csak belépő, alapszintű tudásnak számít.


Értem és nyilvánvaló, hogy nem lehet dekára pontosan egzakt módon definiálni egy tudásszintet, de csak van valamilyen eljárásrend, ami alapján kategorizálni, határokkal jelölni lehet azt a tudásszintet, ami mindenképp kell ahhoz, hogy amikor "alapszintű", "középhaladó szintű", "haladó szintű" tudásról beszélünk, akkor az mindenki számára egyértelműen jelezze, hogy közelítőleg mit takar.

2021. nov. 27. 08:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Remélem a következő oldal segít, igaz angolul van, de gondolom nem okoz problémát.

[link]

2021. nov. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket, hasznos volt. S ha itt a GYK-n másban is felmerül majd hasonló kérdés, számára is segítséget nyújt majd az általad linkelt oldal. Jár a zöld pipa.
2021. nov. 28. 11:00
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Köszönöm szépen, örülök hogy segíthettem.
2021. nov. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!