Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kell ezt a Java kódot...

Hogyan kell ezt a Java kódot leírni Kotlin nyelven?

Figyelt kérdés

TextView tw1 = new TextView(this)

TextView tw2 = new TextView(getApplicationcontext())


A lényeg, hogy a context-et szeretném meghatározni.



2022. jan. 2. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Édes istenem,hogy lehetsz ekkora idióta? Nem tudtad,hogy az android studiona/intellij IDEANAk van egy olyan funkcioja ami at konvertalja a java kodot kotlina?


Csak annyit kell tenned h a kotlin kodba bemasolod a java kodot szerintem ezek utan ne is menj programozanak ha egy ilyen alap dolgot nem tudsz

2022. jan. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
57%

1# Sokszor sz-rul működik és teljes hülyeséget ír, ami le sem fut.


Nem mondanám ideális fejlesző eszköznek.


Nem kérdez hülyeséget én is a context-el baszakottam sokat, amikor csináltam Kotlinnal android beadandót és az egyik Android Studió által feldobott opció működött a kb 4-5ből.


Az a baj, hogy Kotlinra elég kevés online segítség van. Túlnyomó részt Javában találhatóak meg a dolgok, így ténylegesen sokat lehet szívni dokumentációból kiolvasni, hogy melyik függvény mit csinál és hogy lehet használni Kotlinon azt ami Javában triviális.

2022. jan. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
63%

#1 és #2


IDEA-nak semmi baja a Java->Kotlin-ra való átalakításával. Igaz bele kell javítani, de nagyon minimálisan.


Én BackEnd Spring Boot-ot használok Kotlin nyelven, és egyes esetekben jobb is mint a Java. :)


Kérdező: Ha ismered a Kotlin-t akkor 1 pillanat alatt te is át tudod írni.

- nem kell "new"

- változókat "var" vagy "val"-ként jelöljük

- változó típusa, ha triviális nem szükséges jelölni.


Tehát:

val tw1 = TextView(this)

val tw2 = TextView(getApplicationcontext())

2022. jan. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!