Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Emelt informatika érettségin...

Emelt informatika érettségin hogy működik ez? Kontextus lent

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma volt az emelt informatika érettségim. Mindent kimaxoltam (adatbázis, excel, ppt), de a programozásba bele sem kezdtem, szóval abból kerek 0 pontom lesz. Hallottam olyat, hogy csak akkor mehet át valaki, ha minimum 10-15%ra teljesítve van mindegyik része. Szóval most hogy is van a pontozás? Attól, hogy a programozás 0, még át lehet menni, vagy ez már bukó? Mert ha az összpontszámból számolnak százalékot, akkor biztos vagyok benne, hogy átmegyek, csak most nagyon össze vagyok zavarodva.

2022. máj. 16. 21:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Az, hogy mittudoménhány százalékra kell teljesíteni az egyes vizsgarészeket, az vizsgarészekre, és nem feladatokra vonatkozik. Vizsgarészek: gyakorlati, és szóbeli. Tehát ez azt jelenti, hogy hiába írsz 100%-ot írásbelin, ha a szóbelin meg se mukkansz, akkor összességében hiába jönne ki kb. egy hármas, elégtelent fogsz kapni.

Az, hogy a vizsgarészen belül egy-egy feladatot hogy oldasz meg, jogilag nem számít.

Rendszergazda vagyok, és rengeteg olyan munkát gyűjtöttem ma be, ahol eleve bele sem kezdtek a programozás feladatba, mert anélkül is megvan nekik a négyes (sőt.. nem számoltam utána, de talán még ha minden más hibátlan, ötös is lehet??), meg a 20 extra pont, és eleve nem programozónak mennek, szóval... úgy érezték, felesleges egy évnyi kemény tanulás azért a pár pontért.

Szóval ne aggódj, attól, hogy egyik feladat nem sikerült, simán átmehetsz. Ezt garantálni is tudom, évekig infótanár voltam, most meg 10 éve iskolai rendszergazda. Sok tanulót készítettem már fel, és eddig még egyszer sem volt olyan, hogy valaki azért bukott volna, mert a programozásba bele sem kezdett, vagy egyszerűen kevés pontja lett belőle. Az összpontszám a lényeg, és az, hogy mind a szóbelin, mind a gyakorlatin meglegyen a 10(?) százalék. (Igen, a pontos értékeknek utánanézhettem volna, de bocs, a mai nap után túl fáradt vagyok.)

2022. máj. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%

Jó, akkor aki ezt lepontozta, akor írja meg, hogy miért nem helyes szerinte!

Az nem megoldás, hogy "mert csak mentális maszturbációként járok ide".

Sok idióta.

2022. máj. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

"Szövegszerkesztés, prezentáció, grafika, weblapkészítés: 30 pont

Táblázatkezelés: 15 pont

Adatbázis-kezelés: 30 pont

Algoritmizálás, adatmodellezés: 45 pont"

Forrás: Közismereti érettségi vizsgatárgyak 2023. október-novemberi vizsgaidőszakig érvényes vizsgakövetelményei - Informatika vizsga leírása ( [link] )


"Emelet szintű érettségi

60-100%: jeles (5)

47-59%: jó (4)

33-46%: közepes (3)

25-32%: elégséges (2)

0-24%: elégtelen (1)"

Forrás: [link]

2022. máj. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
9%

Nem igazán értem, mert iszonyatosan primitív feladatok szoktak lenni programozásból érettségin. Gyakorlatilag ilyen minimum-maximum kiválasztás, string műveletek kellenek csak. Egy óvodás is megcsinálja.


De az is mutat valamit, hogy 25%-tól már kettes, 60% (ami normál esetben kellene, hogy a kettes legyen) már ötös... a színvonal az megvan. :(

2022. máj. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

#3: Összes elérhető pontszám: 150. (A szóbelivel együtt.) Annak a 60%-a: 90 pont. 0 pontos programozás esetén, ha minden más jó, akkor az 105 pont. Tessék levonni a következtetést.

#4: Én meg az ilyen beképzelt mitugrászokat nem értem.

Nekem valóban nem nehéz. De annak, aki másfél éve látott élesben először forráskódot, és kemény heti 2 tanórán tanulta a programozást onnantól kezdve, hogy mi a franc az a program, mik azok a változók,s tb, annak azért ez korántsem biztos, hogy olyan könnyű.

Egyik érettségitárgyból sem kérnek doktori szintű anyagot. De azért megnézném, hogy az itt arcoskodók hogyan boldogulnának mondjuk egy emelt biológiával, vagy földrajzzal. Pedig nincsenek ott sem nehezebb feladatok, mint informatikából. ;-)

A másik gond, hogy láthatóan lövésed sincs, hogy milyen feladatok szoktak lenni. Elég, ha csak azt modnom, hogy egyik éven még a javító tanárok között sem volt egyetértés, hogy mit hogyan lenne helyes javítani. Pedig ők aztán nem óvodások. ;-)

A százaláékokkal meg semmi probléma nincs. 25-től elégséges, 80-tól ötös. Emeltnél a ponthatárok alacsonyabbak, de a feladatok is nehezebbek. Az érettségi nem egy doktori disszertáció-védés, hanem egy visszajelzés arról, hogy az elmúl 4-8-12 évben mennyire sikerült egy-egy területen elmélyülni. Aki pedig valaminek a negyedét tudja, arra nehéz lenne rásütni, hogy tökhülye.

De remélem, lesz majd, aki a gyerekednek egy 79%-os dogára (mert ugye ha nem emelt szint, akkor 80 az ötös) ráírja az elégtelent. De akkor nehogy reklamálni merj!

2022. máj. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

#4 "60% (ami normál esetben kellene, hogy a kettes legyen) már ötös"

Az ugye megvan, hogy ez egy emelt szintű vizsga? És az megvan, hogy ez nem arról szól, hogy egyetlen tananyagot a következő órára milyen mennyiségben és minőségben tudsz visszaadni, hanem egy sok év összes tudásanyagát méri?

Továbbá: az is megvan, hogy ha valamire használni is akarod az érettségidet, akkor úgysem az érdemjegyek fognak számítani, hanem a százalék?

Arra már nem kérdezek rá, mert láthatóan neked az nincs meg, hogy eaz érettségi egy alaptudást mér. Ne keverjük össze a diplomával, ez annyit mér fel - legalábbis az elégséges szint -, hogy konyítasz-e valamit az adott területhez.

2022. máj. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#1: Én sem értem, miért pontozták le a részletes és helyes válaszodat. Ez itt így megy. Mindekmentéloda. :)
2022. máj. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat:-) igazából akkor jöttem rá, hogy informatika irányába akarok továbbtanulni, amikor elkezdtem a középiskolát (ami nálunk, Ukrajnában, 2 éves, nem pedig 4-5). közbejött a korona is, a háború is, szóval többet ültem otthon, mint iskolába, de minden tőlem telhetőt megtettem, ahhoz képest, hogy általánosban nem is volt informatikám. remélem tényleg végül az összpontszámot nézik majd, és sikeresen bejutok az egyetemre. legyen szép napja mindekinek!!<333
2022. máj. 18. 16:02
 9/13 anonim ***** válasza:

4: Próbáld megoldani a 2021-es őszi feladatot, és azután mondd, hogy könnyűek ezek a feladatok :D.

Vagy ha van kedved megoldhatnád a két utcás feladatot is, aminek nem tudom a nevét csak azt, hogy annak az utolsó feladatát szerintem nem nagyon tudta senki sem megoldani :D

Idén szerencsére könnyű volt a programozás, az egyetlen hibám az egészben az, hogy elfelejtettem beadni az elkészített képet az első feladatban.

2022. máj. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
*az évét nem tudom.
2022. máj. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!